آینه آبی

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی و کارگاه: تهران، دلاوران، تکاوران شمالی، سی متری اول شرقی، صنایع شیشه و آینه آگاهی، پلاک 180

دفتر:77895306-021 77895326-021 فکس 77899633-021

رنگ آبی جزو رنگ هایی است که محبوبیت بسیاری زیادی دارد به کار بردن آینه آبی در دکوراسیون سفید، سرمه ای یا آبی نمایی منحصر به فرد را به وجود می آورد. این رنگ موجب بالا رفتن اعتماد به نفس و خلاقیت در اشخاص می شود همچنین موجب خلق آرامش در محیط می شود. به کار بردن رنگ آبی سبب می گردد تا محیط بزرگتر دیده شود و امکان هماهنگ شدن این رنگ با رنگ های دیگر بسیار زیاد است. با بالا رفتن استقبال از هنر دکوراسیون داخلی، طراحان به منظور ایجاد جلوه بیشتر به محیط از شیشه و آینه های رنگی در انواع متفاوت، استفاده می کنند. 

به منظور ساخت شیشه و آینه های رنگی، رنگ های مورد نظر را به سطح بازتابنده آینه اضافه می کنند و در نهایت بازتاب نور از آن موجب رنگی ظاهر شدن شیشه یا آینه می شود. این گونه از آینه ها نیز به طور کامل شفاف و صاف هستند و مطابق با کاربرد و سلایق گوناگون ساخته می شوند. در بین آینه های رنگی، آینه آبی از نمونه های محبوب است که در اشکال متفاوت به منظور خلق  نمایی جذاب و شیک در دکوراسیون داخلی به کار برده می شود. در فضای دکوراسیون داخلی کنونی آینه یک وسیله ایده آل جهت خلق محیطی کاربردی و متعادل در کنار جلوه های بصری جذاب است. 

مطالب پیشنهادی : آینه ساتینا مات

خرید آینه آبی

کاربرد آینه فضای درونی ساختمان

در ادامه با اهمیت ترین تاثیرات کاربرد آینه در فضای درونی ساختمان را بیان خواهیم کرد: 

عمق دادن به محیط

لازم به ذکر است که آینه در هر محیطی که نصب گردد مثل دیوار، سقف، ستون و حتی آینه کاری های به کار رفته در معماری سنتی موجب بعدسازی محیط شده و در عمق سازی به آن تاثیرگذار است. پس فضا را وسیع تر و دل بازتر نشان می دهد.

نما دادن و پوشاندن معایب محیط

با کاربرد آینه می توان ایرادات و عیب های فضا را پنهان کرد یا از دقت روی آن پیشگیری کرد. برای مثال می توان از آینه برای پوشاندن دیوار، به وجود آوردن جایگاهی مشابه به انبار در پشت آن، پوشاندن شیب یا اریب بودن سقف و غیره به کار برده می شود. افزون بر این به منظور خلق مرکزیت و وسط اتاق، آینه مورد ایده آلی به شمار می آید.

تلقین حس در محیط

پیاده سازی آینه های بزرگ و قدی روی دیوارهای حساس، جس شکوه و هیجان را به افراد منتقل می کند. یا در فروشگاه و محیط های ورزشی موجب بالا رفتن انگیزه و تمرکز می شود. در مجموع آینه در محیط های گوناگون می تواند حس های متفاوت سازگار با موارد به کار رفته تلقین کند.

به کار بردن آینه برای روشنایی

چنانچه راجع به دکوراسیون داخلی سرچ ساده ای انجام دهید، متوجه خواهید شد که خلق روشنایی در فضایی که از نورپردازی مطلوبی بهره مند نیست یا پنجره نور کافی به داخل وارد نمی سازد، آینه یک وسیله کاربردی محسوب می شود. با گذاشتن آینه مقابل منبع نور می توان روشنایی فضا را دو چندان کرد.

مزیت های آینه آبی 

همان گونه که بیان شد کاربرد آینه در صورتی که اصولی باشد می تواند در به وجود آوردن یک فضای دلچسب و مناسب تاثیرگذار باشد. در این میان به کار بردن رنگ آبی در آینه و چیدمان داخلی خود مزیت های بی نظیری دارد. یکی از برجسته ترین خصوصیات آینه آبی وسیع تر نشان دادن فضا است، زیرا خاصیت رنگ آبی در شکوهمندی و عمق سازی می باشد. از سوی دیگر این رنگ امکان سازگاری با رنگ های گوناگون و دکوراسیون های متفاوت را دارد، ولی باید در تلفیق رنگی سفید و یا تناژ آّبی به کار برده شود که بسیار جذاب تر خواهد بود.

خرید آینه آبی

برای خرید آینه آبی کافی است به فروشگاه های معتبری که دارای نشان اعتماد الکترونیک هستند مراجعه کنید. در این فروشگاه می توانید بهترین و باکیفیت ترین آینه های آبی را تهیه کنید. معمولا کسانی تمایل به خرید آینه آبی دارند که قصد دارند دکوراسیونی بی نظیر و فوق العاده را رقم بزنند.  

مطالب پیشنهادی : آینه کنسول

قیمت آینه آبی

قیمت آینه آبی

آینه آبی معمولا در ابعاد خاصی به فروش می رسد و از آن برای آینه کنسول استفاده می شود. البته وجود دارند بعضی از افراد خوش ذوقی که از آینه آبی برای آینه کاری بخش های خاصی از ساختمان استفاده می کنند. معمولا آینه آبی بر اساس ابعاد، اندازه و ضخامت آن قیمت گذاری می شود. قیمت آینه آبی به عواملی چون شرکت تولید کننده، ضخامت و غیره بستگی دارد.   

مدل های آینه آبی

می توان رنگ آبی را با رنگ های دیگر خیلی راحت هماهنگ کرد و شما می توانید از هر رنگی همراه با رنگ آبی به کار ببرید. این رنگ موجب رفع استرس و اضطراب شما می شود و سبب می شود تا اوقات خوبی برای شما رقم بخورد. افرادی که آینه آبی به کار می برند می توانند باور کنند که این رنگ سبب خلق صلح و آرامش در زندگی خواهد شد.
در مجموع آینه رنگی را می توان در انواع متفاوتی ساخت ولی در حال حاضر گونه های به روز و جذابی از آینه آبی به بازار عرضه می شود که بعضی از آن ها عبارت هستند از: 

 • آینه آبی سه بعدی
 • آینه آبی آنتیک
 • آینه آبی پازلی
 • آینه  آبی با نورپردازی مخفی
 • آینه آبی لمسی
 • آینه آبی حکاکی شده
 • آینه آبی ریموتی

شاید در گذشته استفاده از آینه آبی آن چنان مرسوم نبود اما در حال حاضر برای داشتن دکوراسیونی بی نظیر از این نوع آینه استفاده می کنند. در نوشتاری که بر شما گذشت خصوصیات آینه آبی و تاثیری که در دکوراسیون می گذارد صحبت شد. رنگ آبی یکی از پر طرفدارترین رنگ ها به شمار می رود که استفاده از آینه ابی در دکوراسیون سفید، سرمه ای یا آبی جلوه بی نظیری را ایجاد می کند. این رنگ باعث افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت در افراد می شود و باعث ایجاد ارامش در فضا می شود.استفاده از رنگ ابی باعث بزرگتر جلوه دادن فضا می شود و قابلیت ست شدن این رنگ با سایر رنگ ها بسیار بالاست. با افزایش توجه به هنر دکوراسیون داخلی، طراحان برای جلوه بخشیدن بیشتر به فضا به استفاده از شیشه و آینه های رنگی در سبک های مختلف، روی آورده اند. جهت تولید شیشه و آینه های رنگی، رنگ های مد نظر را به روکش بازتابنده آینه می افزایند و در نتیجه انعکاس نور از آن سبب رنگی دیده شدن شیشه یا آینه می گردد. این نوع از آینه ها نیز کاملا شفاف و صیقلی هستند و متناسب با کاربرد و سلایق مختلف تولید می شوند. در میان آینه های رنگی، آینه ی آبی از نمونه های پرطرفدار است که در شکل های مختلف برای ایجاد جلوه ای زیبا و شیک در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به بررسی هر چه بیشتر آینه آبی می پردازیم

مدل های آینه شامپاینی

مطالب پیشنهادی: آینه زینتی

نقش آینه آبی در دکوراسیون داخلی 


 در دنیای طراحی داخلی امروزی آینه یک ابزار مناسب برای ایجاد فضایی کاربردی و متعادل همراه با جلوه های بصری زیبا می باشد. در ادامه به مهمترین تاثیرات استفاده از آینه در فضای داخلی ساختمان اشاره می کنیم؛

عمق دادن به فضا


جالب توجه است که آینه در هر فضایی که نصب شود از جمله دیوار، سقف، ستون و حتی آینه کاری های استفاده شده در معماری قدیم سبب بعدسازی فضا شده و در عمق بخشیدن به آن موثر است. بنابراین محیط را بزرگتر و دل بازتر جلوه می دهد.

جلوه بخشی و پوشش عیب های فضا


با استفاده از آینه می توان کاستی ها و نواقص محیط را پوشاند یا از تمرکز بر آن جلوگیری کرد. به عنوان مثال می توان آینه را برای پوشش دیوار، ایجاد مکانی شبیه به انبار در پشت آن، پوشش شیب دار یا مورب بودن سقف و غیره مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این برای ایجاد کانون و وسط اتاق، آینه گزینه مناسبی محسوب می شود.

القا حس در فضا

نصب آینه های بزرگ و قدی بر دیوارهای استراتژیک، احساس شکوه و هیجان به افراد القا می کند. یا در فروشگاه و مکان های ورزشی سبب افزایش انگیزه و توجه می گردد. به طور کلی آینه در مکان های مختلف می تواند حس های گوناگونی متناسب با موارد مورد استفاده القا کند.

استفاده از آینه برای روشنایی

اگر درباره چیدمان داخلی جستجو کنید، متوجه می شوید که ایجاد روشنایی در محیطی که فاقد نورپردازی مناسب یا ورودی های نور مانند پنجره است، آینه یک ابزار کاربردی است. با قرار دادن آینه رو به روی منبع نور می توان روشنایی را چند برابر بیشتر کرد.

مزایای آینه آبی 


همانطور که گفته شد استفاده از آینه اگر اصولی باشد می تواند در ایجاد یک محیط دلچسب و مناسب تاثیرگذار باشد. در این بین استفاده از رنگ آبی در آینه و دکوراسیون داخلی خود مزایای منحصر بفردی دارد. یکی از بارزترین ویژگی های آینه آبی بزرگتر نشان دادن محیط است، چرا که رنگ آبی به شکوهمندی و عمیق بودن شناخته می شود. از طرفی این رنگ قابلیت هماهنگی با رنگ های مختلف و انواع سبک دکوراسیون را دارد، اما بهتر است در ترکیب رنگی سفید و یا تناژ آّبی استفاده شودکه بسیار موفق تر خواهد بود.

مطالب پیشنهادی: آینه دکوراتیو

مدل های آینه شامپاینی

از نظر روانشناسی نیز استفاده از این رنگ تاثیرات به خصوصی دارد که شامل موارد زیر می شوند: 

 1. تقویت اعتماد به نفس
 2. جلوگیری از تنش و استرس
 3. افزایش خلاقیت
 4. ایجاد آرامش و ثبات

انواع آینه آبی


به طور کلی آینه های رنگی را می توان در سبک های مختلف تولید کرد اما امروزه انواع مدرن و جالبی از آینه های آبی روانه ی بازار می شوند که به برخی از آنها عبارتند از: 

 1. آینه  سه بعدی
 2. آینه  آنتیک
 3.  آینه پازلی
 4.  آینه  با نورپردازی مخفی
 5.  آینه  لمسی
 6. آینه  حکاکی شده
 7. آینه  ریموتی 

از آینه آبی در چه مکان‌هایی استفاده کنیم؟


حال که نقش آینه در طراحی داخلی برایمان روشن شد باید بررسی کنیم که مکان های مناسب در خانه برای جایگیری آینه به چه صورت است. البته لازم به ذکر است که امروزه قرار دادن آینه در هر نقطه ای از منزل امکان پذیر است و هیچ محدودتی ندارد.

آینه در اتاق پذیرایی

آینه های آبی در بخش‌های مختلف اتاق پذیرایی قابل استفاده هستند. این آینه را در ابعاد بزرگ و قدی می توان در پشت مبلمان قرار داد و بدین ترتیب فضا را بزرگتر جلوه داد. همچنین استفاده از آینه با میز کنسول، ما بین دو پنجره، پشت میز غذاخوری، بالای شومینه و یا در کتابخانه وقفسه ها در کنار انواع قاب های تزینی متداول و مناسب است.

آینه در آشپزخانه


در آشپزخانه نیز استفاده از آینه در قسمت پشت سینک، بین ردیف کابینت ها یا در بدنه ی کابینت ایده بسیار خوبی است که به روشن تر و دل بازتر شدن فضای آشپزخانه کمک می کند. همچنین آینه های تزیینی با قاب های زیبای هندسی نیز از لحاظ هنری زیبا جلوه خواهد کرد. 

مطالب پیشنهادی: آینه فانتزی

آینه در اتاق خواب و کار


نصب آینه در اتاق خواب یکی از مهمترین عناصر اتاق خواب به شمار می رود که می تواند به عنوان درب کمد یا در میان تخت و کمد و فضاهای باریک استفاده شود. معمولا استفاده از دو آینه قدی و کوچک در اتاق خواب توصیه می شود که هم کاربردی است و هم در روشنایی فضا موثر است. البته بهتر است در اتاق کار از آینه استفاده نشود تا مانع از تمرکز نگردد. در سایر بخش های منزل مانند سرویس بهداشتی، حمام و یا راهرو نیز می توان آینه آبی را در سبک های مختلف به کار برد.
 
جمع بندی
همانطور که بیان شد به کارگیری آینه ها به عنوان مولفه های موثر در دکوراسیون منازل و دفاتر نقش مهمی ایفا می کند. در این مطلب به طور ویژه به بررسی آینه های آبی پرداختیم و تلاش کردیم تا نکات اساسی در انتخاب آینه و سفارش آینه در اختیار قرار دهیم. به عنوان کلام اخر ذکر می کنیم که برای سفارش آینه آبی می بایست علاوه بر سلیقه و همچنن چیدمان فضا به قیمت و جنس آینه نیز توجه کرد. قیمت آینه متاثر از جنس آینه یا همان کیفیت لایه بازتابنده ی نور و عواملی مانند قاب آینه و ابعاد آن و همچنین نوع آینه می باشد.  
 

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و محتوای شما را جمع‌آوری می‌کند تا بتوانیم نظرات درج شده در وب‌سایت را پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، خط‌مشی رازداری و شرایط استفاده جایی که اطلاعات بیشتری در مورد مکان، چگونگی و چرایی ذخیره داده های شما دریافت خواهید کرد.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته