آینه تراش

منظور از آینه تراش چیست؟

تراش  (beveled mirror) نوعی از ابزار بر روی شیشه و آینه تلقی میشود که طی آن لبه شیشه تا زاویه خاصی تراشیده میشود این خدمات هم به منظور گرفتن تیزی لبه ی آینه انجام میشود هم انعکاس نور ودرخشش و زیبایی آینه در لبه های آن دوچندان میشود. در واقع لبه های (4طرف آینه تراش بخورد) اصطلاحا آینه تراش میگویند.آینه تراش خورده در طرح های متفاوت لوزی،مثلثی،مستطیل ،دایره و غیره تولید میشود. صنایع شیشه و آینه آگاهی با استفاده از بروز ترین دستگاه های ایتالیایی شفاف تریت و با کیفبت ترین تراش را به شما عزیزان اراِیه میدهد .

Image

برش ها در آینه تراش

در انجام آینه تراش (beveled mirror) یک سری فعالیت ها و عملیات به خصوصی را بر روی آینه و یا شیشه انجام می دهند که در طول مدت انجام فرآیند هدف این است که لبه ی آینه یا شیشه را آن طور که مد نظر است تا زاویه دلخواه و مورد نظر آن را ساییده و تراش می دهند. بنا بر این نتیجه نهایی این کار ، نما و طرحی شبیه به قاب را نسبت به خود پیدا می کند. با انجام این گونه عملیات و فعالیت ها بر روی همین آینه ها و یا حتی بر روی شیشه ها، سعی می شود لبه های شیشه و آینه با شیب بسیار بسیار ملایمی آن را نازک می کند . در نتیجه هر آن چه که از طول وعرض شیشه و یا آینه باقی مانده باشد با همان ضخامت اولیه ی آن است و هیچ تغییری در آن صورت نمی گیرد. 

Image

 

تراش شیشه و یا آینه تراش اصولا و عمدتا به وسیله دستگاه مخصوص آینه تراش که به صورت اتوماتیک ایستاده می باشد توسط چند نوع سنگ دیامون به صورت مجزا صورت می گیرد. آینه تراش آینه و یا تراش دادن شیشه به وسیله ی دستگاهی که آینه تراش و شیشه را تراش می دهد حول محور آن می چرخند که ای ن کار بسیار دشوار و سخت و هم چنین زمان زیادی را می گیرد. در هر بار طول آینه تراش با یکدیگر متفاوت می باشد. بر همین اساس طول آینه تراش و یا طول تراش شیشه بسته به نوع کاربرد و استفاده و نمای مورد نظر این قابلیت را دارد که از یک تا پنج سانتی متر متغیر صورت می گیرد. فعالیت و عملیات هایی را که بر روی لبه ی شیشه و یا لبه ی آینه صورت می گیرد بسیار مسطح، شفاف و براق، هم چنین سطح آن به صورت یکنواخت در می آید. این گونه عملیات ها و فعالیت ها بر روی شیشه و یا آینه زیبایی و طرح آن را بیش تر از پیش می کند. با تو جه به مطالب های ذکر شده، این نتیجه گیری را می توانیم داشته باشیم که آینه تراش ها چه مربوط به آینه باشد و یا چه مربوط به شیشه باشد، صیقل بسیار زیبای به آن ها می دهد که نقش بسزایی را در طراحی و دکوراسیون های فضای داخلی ساختمان ها و منازل صورت می گیرد. امروزه معماران سعی بر این دارند که بتوانند بهترین وبه روزترین متد های طراحی داخلی ساختمان ها و منازل را به وجود آورده و آن را در دسترس عموم قرار دهند. شیشه و آینه تراش ها جلوه ی بسیار زیبایی را به محیط اطراف به خصوص در طراحی داخلی می دهد. از این گونه آینه ها بر روی دیوار ها و یا بر روی درب سرویس ها نیز به کار می رود.

مواردی که در زمان خرید آینه تراش باید مدنظر داشته باشید عبارتند از :

1-ابعاد آینه
2-انواع بزرگ نمایی آینه تراش
3-بازتاب تصویر واقعی از آینه
تمامی موارد بالا در قیمت آینه تراش بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

موارد استفاده از آینه تراش 

بیشترین موارد استفاده این آینه تراش برای مردان می باشد هر چقدر ابعاد آینه بزرگتر باشد بهتر بوده و میدان دید در آینه تراش با ابعاد بزرگ وسیع تر خواهد شد. مردان معمولا بلافاصله پس از یک دوش اقدام به اصلاح صورت خود می کنند به همین دلیل امکان این که بر روی آینه تراش مه نشسته باشد زیاد خواهد بود که اگر آینه تراش از کیفیت بالایی برخوردار باشد به هیچ وجه بر روی آینه تراش اثری از مه نخواهد بود. افراد زیادی از وجود مه بر روی آینه شکایت می کنند. به همین دلیل چنین آینه هایی با این ویژگی ها نیز ساخته شده است. بهترین هدیه برای هر کسی یک آینه خواهد بود اما آینه ای با ابعاد کوچک که شخص مورد نظر بتواند آن آینه  را به هر جایی حمل نماید. 

بهترین آینه تراش برای یک زندگی بهتر

مردان تمایل زیادی به استفاده از آینه تراش دارند. به همین دلیل از آینه در تمامی خانه ها استفاده می شود. اما این که آینه چه جنسی داشته باشد مهم خواهد بود زیرا بعضی از آینه ها از جنس مرغوبی برخوردار نمی باشند در صورتی که آینه های دیگر از جنس بهترین نوع می باشند. آینه ها در همه جا کاربرد دارند. اما در این مبحث قصد داریم تا در مورد آینه تراش صحبت کنیم. این نوع آینه باید جنس خوبی داشته باشد زیرا یکی از لوازمی می باشد که در خانه ها بسیار مورد استفاده می باشد این نوع از آینه برای مردان کاربرد دارد زیرا هر روز صبح با دیدن خود در آینه می توانند صورت خود را اصلاح نمایند. به همین دلیل این آینه به یکی از لوازم جانبی مهم تبدیل شده است. این آینه برای خانم ها نیز کاربرد دارد. خانم ها برای مواردی مانند آرایش ، زیباتر کردن خانه خود و هم چنین موارد دیگری استفاده خواهد شد. مردان در آینه می توانند زمانی که در حال اصلاح کردن می باشند خود را ببینند کافیه ذره ای تیغ بر روی پوستشان جا به جا شود تا پوست خود را ببرند. بنابراین با استفاده از این آینه می توانند خود را در آینه دیده و اصلاح خود را به راحتی انجام بدهند.

Image


کاربرد این آینه فقط برای مردان نمی باشد بلکه برای خانم ها نیز کاربردهای زیادی دارد. البته دسته ای از مردان نیز می باشند که اصلا علاقه ای به استفاده از آینه تراش ندارند زیرا اصلا اصلاحی انجام نمی دهند. مردان برای تراشیدن صورت خود اول با کف صورت خود را کف آلود می کنند بعد به سراغ گردن خود می روند که برای تراشیدن تمامی این نواحی از این آینه استفاده می کنند در صورتی که اگر از این آینه استفاده نکنند ممکن است دچار خراشیدگی در پوست صورت و گردن خود شوند. بنابراین به این نتیجه می رسیم که از آینه ها فقط برای دیدن استفاده نخواهد شد از آینه ها به خصوص آینه تراش می توان استفاده زیادی نمود و واجب است که در همه خانه ها استفاده شود. این آینه برای دیدن نمای نزدیک مورد استفاده قرار می گیرد. مردان دقیقا می توانند در این آینه خود را ببینند و خیلی دقیق صورت خود را اصلاح نمایند. قیمت این آینه زیاد نمی باشد و بهترین مکان برای نصب آن در حمام خواهد بود زیرا این آینه ها برای هدف خاصی طراحی شده اند. 
آینه تراش با کیفیت های متفاوتی در بازار عرضه می شود ولی بهتر است از بهترین کیفیت این آینه ها استفاده نمایید. آینه نامرغوب بعد از مدتی کیفیت خود را از دست خواهد داد. با استفاده از این آینه شما بهترین تجربه را در تراشیدن خواهید داشت.

بهترین نوع از آینه تراش، آینه بدون مه می باشد که روش نصب آن بر روی دیوار به گونه ای می باشد که به طور کامل بر روی دیوار نمی چسبد. همین نچسبیدن آینه به طور کامل بر روی دیوار باعث می شود تا هیچ مه ای بر روی آینه به وجود نیاید. این یکی از اختراعات تولید کنندگان آینه در قرن حاضر می باشد زیرا در گذشته همیشه تمام افراد با مشکل وجود مه بر روی آینه مواجه می شدند. اما وجود آینه این کار راحت تر نموده است. افراد می توانند در حمام هر زمان که بخواهند اقدام به اصلاح نمایند بدون این که نگران مه گرفتگی بر روی آینه باشند.

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته