آینه دکوراتیو-صنایع شیشه و آینه آگاهی

آینه های دکوراتیو

آینه دکوراتیو یکی از اجسامی است که امروزه بسیار زیاد در بخش های مختلف خانه استفاده میشود. آینه های دکوراتیو به دلیل زیبایی و تنوع بالایی که دارند یکی از ایده های خلاقانه برای اجرا در طراحی داخلی منازل میباشند و از گذشته تا به امروز در خانه های سنتی و مدرن کابرد دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد آینه انعکاس نور است که این بازتاب, فضا را روشن تر نشان میدهد و نمایی دکوراتیو به جلوه ی منزل میبخشد. تلفیق نور و آینه حسی متفاوت در فضای خانه ایجاد میکند که قابل قیاس با سایر متریال های دکوراتیو نیست. یکی از اصول دکوراسیون استفاده آینه در اتاق های کوچک است زیرا فضای اتاق را بزرگتر نشان میدهد

از گذشته تا به الان چینش وسایل و دکوراسیون فضای داخلی اهمیت زیادی داشته است. امروزه استفاده از آینه دکوراتیو در بخش طراحی داخلی بسیار باب شده است. دکوراتیو واژه ای فرانسوی است که با همین نام وارد زبان فارسی شده است. دکوراتیو یا هنر تزئین، به دنبال طراحی و ساخت اشیایی است که نه نتها زیبایی دارند بلکه کاربردی هم هستند. البته بخشی از این هنر را می ‌توان در آثاری مثل مجسمه، تابلوهای نقاشی، عکس و غیره مشاهده کرد. دکوراتیو بیش از اینکه مورد استفاده قرار بگیرد، حس زیبایی شناسی را در بیننده تحریک می‌ کند. دکوراتیو اهمیت زیادی در طراحی داخلی دارد. در واقع این واژه بیانگر نوعی معماری داخلی است که علاوه بر زیبایی فضا را کاربردی نیز می‌ کند.
آینه های دکوراتیو آینه هایی هستند که با آینه های معمولی تفاوت زیادی دارند و با هدف زیبایی تولید و خریداری می شوند. از آینه دکوراتیو برای ساخت دکوراسیون و تزئینات خارجی و یا داخلی ساختمان استفاده می ‌شود. در واقع آینه دکوراتیو نوعی آینه تزئینی است. این آینه ها به وسیله تکنیک ‌های مختلفی مانند CNC، لیزر، رنگ آمیزی، برش و غیره طراحی می شوند. این نوع از آینه ها طرح و مدل های بسیاری دارند که در ادامه شما را با انواع و کاربرد آن آشنا می کنیم.

Image

آینه طرح دار


آینه طرح دار به عنوان یک وسیله دکوراتیو در منزل استفاده می شود و دیوارهای منزل را از سادگی خارج کرده و طرح و رنگ خاصی به خانه شما اضافه می کند. در کل وجود آینه در هر فضایی چه مسکونی، چه اداری چه تجاری حائز اهمیت است. انتخاب آینه برای فضاهای مختلف بسیار مهم است و باید آینه کاربردی و زیبا و مناسب همان فضا و همان سبک دکوراسیون انتخاب شود تا جلوه زیبایی داشته باشد و حس متفاوتی به فضای ساختمان اعمال کند. در صورتی آینه طرح دار به صورت خلاقانه برش زده و طرح زده شود می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت ساختمان داشته باشد. به این نکته توجه کنید که خط و خطوطی که در این آینه ها ایجاد می شود زیبایی بصری زیبایی به بیننده  القا می کند. آینه های طرحدار را می توان در فضاهای بیرونی ساختمان و فضای داخلی ساختمان استفاده کرد به این دلیل که دارای متریال خاص هستند و به صورت هنرمندانه طراحی و برش زده می شوند و دارای تنوع زیادی بوده و بدون محدودیت نیز می توان از آن استفاده نمود.

انواع آینه طرح دار

آینه های طرح دار به صورت انواع مختلف طراحی می شود. می توانید به صورت طرح سنتی و اصیل ایرانی طراحی شود و یا به صورت آینه طرح دار به سبک فرنگی کهن و یا مدرن باشد. آینه های به طرح سنتی اصیل و تذهیب باعث می شود که منزل شما جلوه یک اثر هنری را داشته باشد و آرامش حضور در پس رنگ ها و طرح های گوناگون یاد شود. از این آینه های طرحدار می شود به عنوان آینه های جهت پیرایش خود نیز استفاده کنید و یا برای تزئین دکوراسیون منزل استفاده شود. اگر به صورت خلاصه در مورد انواع آینه طرح دار در صنایع شیشه و دکوراتیو بخواهیم نظر بدهیم به شرح زیر می باشد:
•    آینه تراش
•    آینه رنگی
•    آینه پتینه
•    آینه ونیزی
•    آینه جورچین
•    آینه با قاب
•    آینه لوزی
•    آینه کریستال
•    آینه آنتیک
•    آینه برنز
•    آینه حکاکی شده
•    آینه سندبلاست
•    آینه سه بعدی 

ویژگی های آینه طرح دار


بسته به محیط آینه های دکوارتیو تاثیرات مختلفی نیز می گذارند. می تواند باعث پر شدن فضای خالی خانه باشد، می تواند فضای کوچک خانه را باز تر نشان دهد و بازتاب و گردش نور خوبی در ساختمان ایجاد کند. قبل از خرید به این ویژگی های باید توجه داشته باشید: کیفیت شیشه آینه طرح دار بسیار مهم می باشد. باید بهترین کیفیت را داشته باشد به این دلیل که تصویر منعکس شده در آینه نیز به کیفیت شیشه بستگی دارد. با توجه به محلی که قرار است آینه نصب شود باید ضخامت آینه را در نظر بگیرید. جنس و مواد کار شده در پشت آینه تاثیر بسیار مهمی در کیفیت بازتاب تصویر دارد استفاده از مواد با کیفیت درپشت اینه باعث می شود که بازتاب تصویر در آینه خوب باشد.

کاربرد آینه طرح دار


از این آینه در مکان های مختلفی می توان استفاده کرد و کاربردهای فراوانی دارد که به صورت خلاصه به شرح زیر می باشد.
•    جورچین روی دیوار
•    روی کابینت
•    روی سقف
•    میز آینه ای
•    میز جلو مبلی
•    روی کمد دیواری
•    سرویس بهداشتی
•    رستوران ها
•    سالن های زیبایی و مد
استفاده از این آینه ها در پارتیشن ها زیبایی خاصی به محیط می دهد و همچنین به سلامت روح افراد نیز کمک می کند. 

نحوه نصب آینه طرح دار

برای نصب آینه های طرحدار با توجه به طرح آنها، آینه ها را آماده کرده و جای هر قطعه بر روی دیوار و نحوه چسباندن آن برروی دیوار را مشخص می کنیم. چسب مخصوص آینه که تیوپی است در باز کرده و درون گان مخصوص آن قرار می دهیم و برای آغشته کردن آینه به چسب آماده می شویم. برای چسباندن آینه بر روی دیوار و سایر سطوح بهتر است که پایین دیوار شروع کنیم. قسمتی که جیوه دارد باید به چسب آغشته شده و یکی یکی برروی دیوار قرار گیرد.
قطعات آینه را در کنار یکدیگر مرتب قرار می دهیم به طوری که کنار یکدیگر فیکس شده و هیچ درزی بین آنها وجود نداشته باشد. همین روش را تا بالا ادامه می دهیم و اجازه می دهیم به مدت 24 ساعت چسب ها خشک شود. 

قیمت آینه طرح دار

به دلیل استقبال زیاد مردم از این آینه های دکوراتیو باعث شده است در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید شود . قیمت این آینه های تزیینی و دکواتیو به نوع وجنس آینه بستگی داشته و اینکه چه تعداد آینه نیز استفاده شود. بازه قیمت آینه دکوراتیو متفاوت می باشد و شما بر اساس بودجه خود می توانید بهترین نوع آین آینه ها را انتخاب کنید. یکی از گران قیمت ترین آینه های دکوراتیو و طرح دار آینه های ونیزی می باشد که یک نوع منبت کاری خاصی روی آینه انجام شده و بای دکوراسیون داخلی های خیلی لوکس استفاده می باشد.این منبت کاری ها با یک الگو خاص در کنار یکدیگر قرار گرفته و به همین دلیل است که تولید و طراحی این آینه ها یک مقدار زمان بر و پیچیده می باشد و نسبت به سایر آینه های دکوراتیو گران قیمت تر حساب می شود.

آینه دکوراتیو در چه انواعی داخل بازار موجود است؟

در معماری امروزی بهره گیری از آینه‌ های دکوری جهت طراحی و تزئین فضای داخلی ساختمان ادارات، منازل و شرکت‌ ها بسیار رایج و با اهمیت است. برای پاسخگویی به این نیاز طیف وسیعی از انواع و اقسام آینه‌ های دکوری را در بازار می ‌توانید مشاهده کنید. این نوع از آینه انواع زیادی دارند. دیوار پوش آینه ای، آینه های گرد دکوراتیو، آینه های پازل مانند و انواع بسیار دیگری که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

دیوار پوش آینه ای

از آینه های دکوری می توان برای پوشش دیوارهای اتاق نشیمن اتاق پذیرایی، حمام و سرویس در منازل استفاده کرد. با استفاده از دیوار پوش آینه ای می توان فضا را از آنچه که هست گسترده تر نشان داد. اگر فضای کوچکی دارید این آینه می تواند به فضای داخلی کمک کند تا با ایجاد خطای بصری آن را بزرگتر نشان دهد. منظور از دیوار پوش آینه ای این است که یک دیوار را کاملا با آینه پوشش دهیم. همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید دیوار از بالا تا پایین با آینه پوشیده شده است. استفاده از آینه CNC برای دیوار پوش انتخاب لوکسی خواهد شد.

Image

 

 آینه دکوراتیو گرد

آینه های گرد دکوری از دیگر آینه های زیبا و جذاب هستند که به صورت تکی یا به شکل مجموعه ای از چند آینه می توان بَر رروی دیوار نصب کرد. از این آینه در اتاق خواب بالای میز توالت و در اتاق پذیرایی بالای کنسول استفاده می شود. از این مدل آینه برای طراحی مینیمال استفاده می کنند. زیرا با هزینه پایین و خیلی ساده می توان کل فضا را دگرگون کرد.

آینه های پازل مانند

استفاده از تکه های آینه در کنار هم مانند پازل نقشی زیبا را طراحی می کند که در طرح ها و ابعاد متفاوت قابل اجرا است. می توانید کمی خلاقیت داشته باشید و فضا را از حالت کسل کنندگی نجات دهید. با تکه های آینه طرح های هنری ایجاد کنید که هر بیننده ای از دیدن آن ها هیجان زده شود.

 آینه در طرح های مختلف

آینه دکوراتیو در طرح ها و ابعاد متفاوت مانند طرح پروانه، قلب،کشتی، ابر، قاصدک و غیره قابل نصب روی دیوار هستند و به دلیل انعکاس نور محیط باعث زیبا شدن فضای داخلی می شود. این نوع از آینه دکوراتیو در طرح های مختلف برش می خورد. حتی می توانید طرح مورد نظر خود را سفارش دهید تا آینه ای خاص داشته باشید. 

آینه دکوراتیو کاشی

آینه کاشی ، از پر کاربردترین آینه دکوراتیو تزیینی هستند که بیشتر شبیه تایلهای کاشی در کنار هم چیده شده اند. این آینه ها با طرح های زیبا حکاکی شده اند به صورتی که در این قسمت ها جیوه وجود ندارد. و با کنار هم قرار گرفتن آنها باعث تکرار منظم یک طرح زیبا و خاص می شود.

آینه دکوراتیو پلکسی

 آینه های پلکسی گلاس از ورق پلکسی به علاوه جیوه تشکیل ساخته می شوند. وجود جیوه پشت ورق های پلکسی گلاس سبب ایجاد حالت آینه ای در ورق پلکسی گلاس می گردد. پلکسی طوری ساخته شده که در برابر خم شدگی و ضربه بسیار مقاوم است. همچنین پلکسی بسیار سبک تر است و خطر جراحت با آن وجود ندارد. آینه های معمولی کم کم جای خود را به آینه پلکسی داده اند. نگه داری از پلکسی آسان تر از آینه است. پلکسی آینه ای معمولا در دو رنگ نقره ای و طلایی تولید می شوند. به طور کلی باید بگوییم آینه پلکسی طلقی است که راحت شکل گرفته و بریده می شود. اما خاصیت آینه یعنی انعکاس تصاویر را به وضوح دارد.

Image

آینه دیواری مدرن

آینه دیواری مدرن را به عنوان عنصر کلیدی برای دکوراسیون در نظر بگیرید و سایر لوازم را بر اساس آن چیدمان کنید. از این آینه روی میز کنسول استفاده می کنند. می توانید این آینه را با سایر المان های دیگر ترکیب کرده و فضا را زیباتر کنید.

 

تزیین فضای داخلی با آینه

برای شناخت بهتر آینه دکوراتیو باید با مفهوم آینه کاری نیز آشنا شوید. هنمانطور که گفتیم آینه کاری یکی از موارد تزیین فضای داخلی است. می توان گفت این هنر در گذشته های دور از زمان ساسانیان با ایرانیان همراه بوده است. آینه کاری هنری است که در آن آینه ها را به قطعات کوچک در می آورند و سپس با استفاده از آن اشکالی را روی دیوار یا سقف طراحی می کنند. البته این اشکال می تواند با استفاده از طرح هایی روی خود آینه هم ایجاد شود. کافیست تا کمی خلاق باشید تا ایده های جدید به ذهنتان بیاید. با استفاده از قطعات آینه می توانید اشکالی زیبا را در فضا ایجاد کنید. می توانید فضا را به مکانی تبدیل کنید که با قبل از آن بسیار متفاوت باشد.

 

آینه دکوراتیو چه کاربردی دارد؟

شما می توانید با استفاده از آینه های دکوراتیو فضای داخلی را به نحوی بسار زیبا پارتیشن بندی کنید. از دیگر ویژگی این آینه انعکاس تصاویر به صورت اشکال زیبا است. آینه دکوراتیو می تواند نور را منعکس کند و باعث ایجاد خطای بصری شود. اگر که فضای کوچکی دارید می توانید با استفاده از آینه آن را بزرگتر از آنچه هست جلوه دهید. همچنین برای روشن تر شدن فضا می توانید از آینه ها استفاده کنید.
 معمولا مکان هایی که از نور طبیعی محروم هستند از آینه ها استفاده می کنند. اگر از شمع ها در کنار آینه استفاده کنید می توانید فضا را رمانتیک تر و زیبا تر کنید. بعضی از طراحان داخلی زمانی که با فضاهایی مواجه می شوند که سقف های کوتاهی دارند از آینه در سقف ها استفاده می کنند تا با خطای دید فضا را از آنچه که هست مرتفع تر نشان بدهند. با استفاده از آینه کاری می توانید انرژی فضا را نیز بیشتر کرده و به سمت مثبت ببرید.

Image

 

آینه دکوراتیو مناسب چه فضایی است؟

اگر در اتاق کودکتان آینه ‌ای با طرح‌ های فانتزی نصب کنید، فضایی زیبا با لطافت را به او هدیه کرده اید. تعبیه آینه‌ی دکوراتیو در بالا و دو طرف تختخواب، محیط را متفاوت خواهد کرد. البته برای اتاق کودک بهتر است که از آینه پلکسی استفاده کنید.
استفاده از این آینه در روی کابینت، تصویری فوق‌العاده از آشپزخانه‌ شما به نمایش می ‌گذارد، لازم هم نیست به دنبال تعویض کابینت و صرف هزینه باشید. نصب آینه ‌دکوراتیو روی دیوار اطراف تلویزیون، سادگی و تکراری بودن محیط را حذف و جلوه‌ای دیدنی به آن خواهد بخشید. اگر که خلاق باشید می توانید این تصویر را با استفاده از کاغذ دیواری در پشت آن جذاب تر کنید.
منظره و چشم انداز سالن پذیرایی را می ‌توانید با آینه دکوراتیو، متحول کنید. شما می ‌توانید از آینه ‌های دکوراتیو حتی در اتاق خواب ‌های خود نیز استفاده کنید. استفاده از این محصولات در اتاق خواب شما می‌ تواند باعث شیک ‌تر شدن و زیبا تر شدن آن شود. همچنین می ‌تواند با انعکاس مستقیم نور خورشید بر روی دیوارهای اتاق خواب، فضا را بدون استفاده از هیچ‌گونه نور غیر طبیعی به خوبی روشن کند. در نتیجه اتاق خواب شما بسیار زیبا تر و خاص ‌تر خواهد بود و این موضوع باعث می ‌شود تا روحیه شما نیز بالاتر رفته و خوشحالتر از قبل شوید.

 

آینه دکوراتیو را کجا نصب کنیم؟

چيني‌ ها اعتقاد دارند آينه ‌ها مي‌ توانند قدرت مالي، سلامتي و شادماني را براي ساکنان منازل با خود همراه بياورند. اما این مزیت تنها با نصب صحیح آینه در مکان درست اتفاق می افتد. براي اينكه هر چيزي در آينه دو برابر مي ‌شود پس خيلي مهم است كه تصوير آينه ‌هاي ثابت خانه چه باشد.
می توانید با استفاده از آینه ها فضای بیرونی را به داخل خانه بیاورید. کافی است که تنها آینه ها را روبه روی پنجره ها نصب کنید. همانطور که پیشتر گفته شد، اگر از آینه های قدی در فضاهایی کوچک استفاده شود می توانند فضا را بزرگتر نشان دهند. درب های ورودی ساختمان مکانی است که معمولا کوچک تر از سایر قسمت های ساختمان است. آینه دکوراتیو می تواند آنجا نصب شود.
بالای میز ها نیز مکانی مناسب است که می تواند از آینه استفاده کرد. آینه های گرد بهترین انتخاب است. از آنجا که آینه های دکوراتیو سعی بر لوکس بودن دارند می توان از آن در پذیرایی بالای میز کنسول استفاده کرد.

Image

 

در هنگام خرید آینه دکوراتیو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در زمان خرید آینه دکوراتیو باید نکته هایی را در نظر بگیرید تا با استفاده از آن انتخاب مناسب تری داشته باشید. از جمله این نکته ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
• تناسب با فضای داخلی
در زمان خرید آینه دکوراتیو به این نکته دقت داشته باشید که حتما باید با سایر المان های داخلی فضا هماهنگی داشته باشد. آینه های دکوراتیو در انواع و اشکال مختلفی در بازار وجود دارند. قبل از خرید حتما فاکتور هماهنگی را در نظر بگیرید.
• نصب صحیح
معیار اصلی بعد از خرید آینه دکوراتیو نحوه نصب و محل نصب آن است. اکثر آینه های دکوراتیو چند تکه هستند. مهارت درست در کنار یکدیگر قرار دادن تک ها است که به زیبایی این آینه ها کمک زیادی می کند. اگر مهارتی در نصب آن ندارید از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید.
• اندازه مناسب
فاکتور دیگری که در زمان خرید آینه دکوراتیو بایستی در نظربگیرید، اندازه است. اندازه باید متناسب با فضا انتخاب باشد. البته منظور ما از اندازه مناسب، نسبت اندازه با سایر اِلمان های کنار آن است. همچنین افقی یا عمودی قرار دادن آینه نیز در زیبای بصری این آینه تاثیر زیادی دارد.
• قیمت آینه دکوراتیو
قیمت آینه دکوراتیو فاکتور موثری برای خرید این محصول به شمار می رود. سعی نکنید که فقط قیمت را اولویت قرار بدهید. همانطور که مشخص است هر اندازه که قیمت آن پایین تر باشد، آینه از کیفیت پایین تری برخوردار است. لزوما قیمت هم تضمین نمی دهد که بهترین کیفیت را خریداری می کنید. پس در زمان خرید تعادل را در نظر بگیرید.

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته