آینه لوزی و آینه لوزی مثلث - صنایع شیشه آگاهی

در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از آینه لوزی انتخاب مناسبی خواهد بود. آینه های لوزی تنوع بسیاری در رنگ و طرح دارند. هر اندازه که آینه های لوزی طرح های بیشتری داشته باشد قیمت آن بالاتر خواهد رفت. انواع این آینه شامل آینه لوزی برنز، آینه لوزی تراش خورده، آینه لوزی طلایی و غیره می شود. با ما همراه باشید تا همه چیز راجع به طراحی داخلی و آینه لوزی را توضیح دهیم.

آینه لوزی برنز

آینه لوزی برنز آینه ای زیبا و شبیه به شکل الماس است. شما می توانید آینه لوزی را روی دیوارها آویزان کنید و زیبایی خیره کننده ای را به فضای داخلی خود ببخشید.  

آینه لوزی تراش خورده

آینه تراش خورده لوزی، آینه ای است که با استفاده از دستگاه تراش به شکل لوزی در آمده است. گاهی شکل لوزی با استفاده از قطعات تکه تکه آینه و کنار هم قراردادن ساخته می شود. گاهی نیز منظور از آینه لوزی تراش خوره، آینه ای است که با طرح لوزی برش داده شده است. در هر صورت استفاده از آینه لوزی برای طراحی مینیمال فضای داخلی مناسب است. آینه های لوزی انواع بسیاری دارند. یکی از این آینه ها آینه لوزی طلایی است. در ادامه راجع به آینه لوزی طلایی بیشتر صحبت می کنیم.

آینه لوزی طلایی

آینه لوزی طلایی یکی از انوع آینه های لوزی بوده و به خاطر رنگ زیبایش بسیار محبوب است. این آینه با این رنگ در دهه جدید به بازار آمده و جزو آینه های لوکس محسوب می شود.

آینه لوزی مثلث

آینه لوزی مثلث، آینه ای است که چهار طرف آن تراشخورده و به شکل مثلث طراحی گردیده است. این آینه جزو آینه های دکوراتیو محسوب می شود که برای تزئین فضای داخلی استفاده می شود. نوع محبوب این آینه، رنگ برنز یا طلایی است.

آینه لوزی مثلث چه کاربردی دارد؟

امروزه در طراحی های مدرن فضای داخلی از آینه استفاده می کنند. از آینه ها به دو صورت برای تزئین فضای داخلی استفاده می شود. در نوع اول آینه ها به اشکال مختلف روی دیوار نصب می شود و در نوع بعدی یک دیوار را کاملا با آینه می پوشانند که به آن آینه کاری گفته می شود. اگر به سالن های لوکس دقت کرده باشید، دیوارهایی که کاملا با آینه پوشیده شده است را می بینید. از آینه ها به شکل ساده برای پوشش دیوار استفاده نمی شود. طراحان با استفاده از ابزارها دور آینه ها را تراش داده و روی آن ها را با ایجاد شیار شبیه به مثلث در می آورند. این ایده همان آینه های لوزی مثلث است. البته آینه لوزی مثلث به صورت تکی و در اندازه مناسب روی دیوار نیز نصب می گردد.

آینه لوزی

آینه لوزی را می توان در چه فضاهایی به کاربرد؟

آینه لوزی علاوه بر استفاده اصلی یعنی انعکاس تصاویر، برای تزئینِ فضا ساخته و تولید می شوند. از ابتدا هدف از تولید آینه های لوزی کمک به طراحان داخلی برای زیباتر کردن فضا بوده است. آینه از دیر باز در زندگی بشر نقشی مهم داشته است. جالب است بدانید از زمان روم باستان و حتی در ایران کهن، آینه همواره برای زیبایی فضا استفاده می شده است. آینه کاری لغتی است که از گذشته تا الان با معماری فضای داخلی همراه بوده است.

آینه لوزی نماد الماس 

آینه لوزی در ترکیب دکوراسیون خانگی جایگاه مناسبی دارد. آینه لوزی سطحی کاملا صیقلی داشته و نمایی الماس مانند را به ذهن انسان منتقل می کند. با استفاده از دستگاه CNC آینه های لوزی را به راحتی می توان به شکل الماس در آورد.

روکش آینه لوزی

آینه ها ر ا برای زیبایی بیشتر روکش دار می کند. این روکش ها رنگ آینه را نیز عوض می کنند. برای زیبایی بیشتر آینه تان می توانید از رنگ های طلایی و برنز استفاده کنید که این روزها بسیار رایج است.

آینه لوزی

آینه تراش خورده لوزی

آینه تراش خورده لوزی می تواند برای پوشش کامل یک دیوار استفاده شود. این پوشش برای دیوارهای پذیرایی یا سالن های ناهار خوری استفاده می شود. البته در سالن های انتظار نیز از این دیوار پوش استفاده می کنند.

آینه  در طرح های مختلف

آینه های دکوراتیو در طرح های بسیار مختلفی تولید می شوند. بعضی از این طرح ها، اشکالی از طبیعت هستند. طرح ها، براساس برندی که آنها را تولید می کنند متفاوت هستند. اما شما هم می توانید طرح مورد نظر خود را به صورت اختصاصی سفارش دهید.

آینه حجمی لوزی

آینه هایی که به صورت دکوری بر روی دیوار نصب می شوند برخلاف سایر آینه ها، فقط از اشکال هندسی برخوردار نیستند. علاوه بر متفاوت بودن این سبک از آینه، نحوه چیدمان و کنار هم قرار گرفتن اجزای آن نیز متفاوت است. این کار به شکلی صورت می گیرد که شما شاهد یک شکست نور منحصر به فرد در فضا هستید. آینه حجمی با ابعاد متفاوت، به صورت سه بعدی در کنار هم قرار می گیرند. آینه حجمی بهترین گزینه برای طراحی خانه های مدرن به شمار می رود. استفاده از این سبک جلوه ای بسیار متفاوت به دکوراسیون داخلی منزل خواهد داد. برای متفاوت بودن آینه حجمی لوزی انتخاب مناسبی خواهد بود. آینه ی حجمی به علت داشتن حالت سه بعدی باعث شکست نور شده و پرتوهایِ زیبایی را به اطراف پراکنده می کند. این پرتوها در مجاورت با نور زیبایی خاصی تولید می کند.

آینه کاری

آینه کاری یک پوشش مناسب برای تزئین داخلی بنا است. محبوبیت آینه در معماری و دکوراسیون داخلی ایران قابل چشم پوشی نیست. آینه فضا را به خاطر انعکاسی که ایجاد می کند دو برابر روشن تر می سازد. بنابراین آینه انتخاب خوبی برای فضاهای کوچک و کم نور می تواند باشد. درخششی که از بازتاب آینه در داخل فضا ایجاد می شود، فضا را بزرگتر نشان می دهد.
از آن جایی که آینه ها هزینه پایین تری نسبت به سایر وسایل تزئینی دارند، آینه کاری یک روش اقتصادی برای تزئین ساختمان است. حتما لازم نیست که آینه بخرید تا فضا را آینه کاری کنید. بلکه می توانید با استفاده از آینه های قدیمی یا شکسته شده فضا را دچار تغییر کنید. استفاده از آینه صرفا به دیوارها و سقف ها معطوف نمی شود بلکه در تزئین آثار هنری و دکوری نیز به کار می رود.

نقش آینه های دکوری در آینه کاری چیست؟

آینه کاری به معنای تزئین فضا با استفاده از آینه است. آینه کاری از زمان ساسانیان با ایرانیان بوده است. امروزه معنای آینه کاری عوض شده است. با پیشرفت تکنولوژی طراحان، طرح های متنوع تری را وارد بازار کرده اند که قبلا وجود نداشت. امروزه در آینه کاری از آینه های تراش خورده به شکل حجمی استفاده می شود. البته مدل های بسیاری وجود دارد که با توجه به سلیقه افراد تولید می شود.

از آینه لوزی کجا استفاده کنیم؟

آینه کاری جز تزئینات ساختمانی است که در اجرای آن خلاقیت بسیاری می تواند به کار برود. محل نصب آینه کاری محدود به یک فضای خاص نیست. از آنجا که آینه تصاویر مختلفی از خانه را در فضای داخلی از زوایای مختلف به نمایش می گذارد، لازم است برای انتخاب محل نصب آینه به نکاتی توجه کنید. در انتخاب جای نصب آینه ها باید به مهم ترین نکته که بیشترین جلوه و انعکاس فضای شما را به نمایش بگذارد توجه کنید.

• اتاق نشیمن
اجرای آینه کاری در اتاق نشیمن یکی از فضاهای خوب برای اجرای آینه کاری است. غالبا اتاق نشیمن فضایی کوچکتر نسبت به پذیرایی است که می توان با نصب آینه آن را به فضایی بزرگتر و خاص تر تبدیل کرد. با استفاده از آینه کاری در اتاق نشیمن دکوراسیون فضا را دگرگون کنید.

• اتاق خواب
آینه لوزی برای اتاق خواب انتخابی مناسب است. می توانید این آینه را پشت تختتان نصب کنید. اما پیشنهاد می کنیم که آینه را رو به روی تخت خوابتان استفاده نکنید. اصولی در فنگ شویی وجود دارد که می گوید آینه ها همه چیز را دو برابر می کنند. هر چیزی که به داخل آن وارد می شود را دو برابر می کند.
بنابراین اگر روبه روی تخت خواب نصب شود، نخوت و تنبلی را دو برابر می کند. البته این برداشت می تواند منطقی باشد. کمی فکر کنید اگر زمان زیادی در اتاق خود صرف کنید تنها چیزی که آن را زیاد می بینید تخت خوابتان است. ذهن هم به صورت ناخودآگاه به یاد خواب می افتد. اگر قصد استفاده از آینه لوزی را در اتاق خواب دارید پیشنها می کنیم آن را رو به روی پنجره نصب کنید. با این ترفند فضای خارجی وارد اتاق خواب شما می شود. اگر از طرح های جذاب برای طرح آینه خود استفاده کنید زیبایی را دو چندان خواهید کرد.

• فضای ورودی
استفاده از آینه لوزی می تواند انتخاب هوشمندانه ای برای درب ورودی باشد. درب های ورودی معمولا از نور طبیعی محروم هستند. شما می توانید با این کار نور بیشتری را به این فضا دعوت کنید. همچنین با استفاده از آینه در کنار درب ورودی می توانید ورود و خروج را هم به راحتی در نظر داشته باشید. راهرو ها معمولا کوچک طراحی می شوند اگر از آینه برای این فضا استفاده کنید می توانید آن را بزرگتر نشان دهید.
• سالن آرایشی
اجرای آینه کاری در طراحی سالن آرایش سبب شده است که فضای این آرایشگاه یک فضای لوکس و زیبا مبدل شود. اگر به دکوراسیون لوکس آرایشگاه ها علاقمند هستید اجرای این سبک از آینه کاری ها بسیار پر طرفدار است.

 • فضای تجاری
شما هم تا به حال حتما این آینه در فضاهایی که تاکید بر لوکس بودن مانند تالارها، سالن ها اجتماعی، سالن های انتظار، مراکز تجاری، پاساژ ها و مکان های از این قبیل دیده اید. لوزی ها نوعی لوکس بودن را به ذهن بیننده منتقل می کنند. دلیل استفاده از این آینه هم در مکان های تشریفاتی به همین دلیل است.

خرید آینه لوزی

درست است که آینه کاری انتخابی مناسب و بسیار مقرون به صرفه است اما در زمان خرید آینه لوزی نیاز است که به نکاتی توجه کنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. در ادامه به شما می گوییم که این نکات شامل چه مواردی است.

• تراش آینه
تراش آینه به شکل و فرمی است که دورتا دور لبه آینه را فرا می گیرد. لبه های آینه با یک حالت زاویه دار تراش داده می شوند و به آن تراش آینه می گویند. از تراش آینه برای زیبایی بیشتر آن استفاده می کنند. تراش آینه می تواند کیفیت محصول را به خوبی نشان دهد.

• رنگ آینه
آینه ها در انواع و رنگ های مختلف تولید می شوند. از رنگ های رایج می توان به رنگ آینه کروم، آینه دودی، آینه سبز، آینه طلایی دور سفید، آینه شامپاینی، آینه عسلی، آینه طلایی،آینه برنز و آینه آنتیک اشاره کرد.

• هزینه آینه کاری
هزینه آینه کاری به مواد مصرفی و نوع طراحی و اجرای آن بستگی دارد. نحوه محاسبه آن هم طول ضربدر عرض مساحت مورد نظری می شود که بر اساس آن هزینه کل کار محاسبه می شود. در زمان خرید از فاکتور هزینه برای انتخاب استفاده نکنید. بعضی از آینه ها قیمت بالایی داشته اما لزوما با کیفیت نیستند.

• هزینه مشاوره و بازدید آینه کاری
بازدید و مشاوره به طور معمول به عهده مجری آینه کاری است. بنابراین این هزینه برای شما رایگان است. اما بعضی از شرکت ها برای بازید از مشتری هزینه دریافت می کنند.

زیبایی
زیبایی آینه لوزی نکتهِ‌ حائز اهمیت دیگری است. سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که ظاهر زیبا و جذابی داشته باشد. تا زیبایی منزل شما را دو چندان کند. معمولا این آینه به دلیل اندازه‌ نسبتا بزرگی که دارد، خیلی در دید است. به همین دلیل باید در انتخاب و خرید آن بسیار دقت کرد.

• قبل از انتخاب
قبل از انتخاب آینه لوزی محل نصب آن را مشخص کنید تا بتوانید اندازه را به درستی تشخیص دهید. اگر حدس زدن اندازه مناسب برای شما دشوار است، از متخصصان این زمینه کمک بگیرید. گاهی آینه ها پشت مبل قرار می گیرند اگر قصد نصب آینه را پشت مبل دارید حتما ارتفاع مبل را اندازه گیری کنید.

• هماهنگی
معمولا افراد در انتخاب آینه لوزی به سایر اِلمان ها توجه می ‌کنند. آینه باید با سایر لوازم فضای داخلی هماهنگ باشد.
ما امیدواریم با خواندن این مقاله همه اطلاعات مورد نیاز خود درباره آینه لوزی را به دست آورده باشید. در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم که برای خرید و انتخاب با متخصصان ما مشورت بگیرید.

آینه لوزی مثلث چیست ؟

آینه ها از دیرباز انعکاس دهنده چهره های افراد بوده اند. جالب است بدانید در اوایل آینه ها، کالایی لوکس و تجملی محسوب می شدند. از این رو افراد عادی از داشتن آن محروم بودند. اما با گذشت زمان روز به روز استفاده از آینه جنبه عمومی پیدا کرد تا جایی که امروزه در همه جا وجود دارند. به عبارت دیگر آینه ها جزو وسایل ضروری زندگی هستند. پیشرفت آینه در عصر حاضر، تا جایی رسید که ظاهر و کاربرد این اشیا تغییر یافت. امروزه از اشکالی هندسی با تنوع زیاد در رنگ و سایز مختلف برای ساخت آینه ها استفاده می شود. آینه لوزی مثلث یکی از این تنوع ها محسوب می شود که در کنار ابزار آرایشی، جنبه طراحی و تزیینی به کاربرد آن افزوده شده است. در ادامه با این نمونه بیشتر آشنا می‌ شویم.

آینه لوزی مثلث

آینه لوزی مثلث در حیطه نمونه های هندسی و تزیینی است. لوزی در واقع همان مربع است که در زوایای آن کشیدگی بیشتر صورت گرفته است. این آینه ظاهری به استحکام مثلث دارد. به طور کلی مثلث صلابت و استحکام را به بیننده القا می ‌نماید. اگر کمی دقت کنید لوزی از کنار هم قرار گرفتن دو مثلث به وجود آمده است. این مدل از وسایل دکوری، همانند نمونه های سنتی و معمولی هستند. اما شکل آن ها کمی فانتزی شده و با داشتن رنگ و طرح های مدرن، جذابیت تر شده است. در حقیقت نوع برش آن باعث این تفاوت ها شده است. در هنر آینه کاری تلفیقی از این مدل آینه بسیار استفاده می شود. آینه لوزی مثلث جزو اشکال پر کاربرد و مورد استقبال طراحان است.

آینه لوزی مثلث چه کاربردی دارد؟

طراحی و دکوراسیون های داخلی و خارجی با کمک آینه های هندسی لوزی مثلث انجام می گیرد و می ‌توان دیوار، سقف و ستون ها را به راحتی با آن ها پوشاند. البته پوشش دادن سقف مشکل تر بوده و زمان بیشتری را می ‌طلبد. لازم به ذکر است که نحوه پوشش و جایگاه آن به سلیقه شما بستگی دارد.
برای استفاده از این آینه در دیوار ها بایستی از نمونه هایی با ضخامت کم در حد 4 میل استفاده شود. علت آن هم به این خاطر است که ضخامت بیشتر، امکان سقوط و ریزش دارد. در انتخاب حتما به رنگ بندی فضای خود و نحوه دکوراسیون توجه نمایید. اگر برایتان امکان دارد در این زمینه با کارشناس مربوطه مشورت نمایید. این پوشش دهنده به طور حتم محیط شما را لوکس، هنری و در عین حال تجملاتی می ‌نماید. به گونه ای که با انعکاس نور های دریافتی چشم بینندگان خود را خیره خواهد نمود. 
از این آینه علاوه بر نمونه دیوار کوب، می ‌توان در رومیزی یا طراحی وسایل دیگر استفاده نمود. از آن ها در ابعاد بسیار کوچک حتی در تزیینات لباس ها نیز استفاده می شود.آیا تا به حال به آینه کاری های مکان های مذهبی توجه کرده اید؟ به خاطر بی آورید، اشکال مورد بحث در بین آن ها به چشم می ‌خورند. این یک بخش از مدل های جورچینی در این هنر است. این نمونه کاربرد سابقه ای طولانی در بین کاربرد های دیگر دارد. 
طراحان در استفاده از آینه ها، قدری پا را فراتر گذاشته اند. می ‌توانید این مدل ها را به صورت وسایل کاربردی هم در بیاورید. تصور کنید آن ها را کنار هم بچینید. قفسه و شِلف هایی برای وسایل خود بسازید. همچنین می توانید جعبه هایی برای قرار دادن وسایل تولید کنید. کافیست کمی فکر کنید، در این دنیای هنری هر لحظه می ‌شود دست به ابداع زد.

در تلفیق این دو شکل هندسی کنار هم تنوع زیادی به چشم می ‌خورد. می‌ توانید تعدادی از آن ها را تهیه نمایید و آن طور که باب میل تان هست بچسبانید. قطعات این چنینی در بازتاب کنندگی نور محیط، زیبایی به بار می ‌آورند. اگر توجه کنید در این محیط ها نور بیشتر تولید می ‌شود. به این خاطر که انعکاس نور در روشن تر شدن محیط موثر است. یک محیط ساده را در نظر بگیرید با چند مدل از این وسایل، آن چنان مدرن خواهد شد که تصورش را هم نمی ‌کنید.

انواع آینه لوزی مثلث

رنگ هایی مثل نقره، طلایی، دودی، سبز و آبی از پرکاربرد ترین رنگ ها در ساختمان آینه های لوزی مثلثی است. اگر اطراف محیط اشکال، برش کاری و تراشیده شود، حالت سه بعدی پیدا می‌ کند. در گوشه های این اشکال، مدلی کوچک از مربع قرار گرفته و حالت نگین داری می شود. انواع دکور و طراحی محیطی با آینه لوزی مثلث بسیار زیبا می شود. 

آینه لوزی مثلث چگونه نصب می شود؟

برای نصب آینه های لوزی و مثلثی در جایگاه مورد نظرتان نیاز نیست پیچیدگی زیادی متحمل شوید. کافی است برای هر محیطی که قصد اتصال دارید از چسب همان محیط استفاده نمایید. به عنوان مثال برای زمینه چوبی از چسب چوب استفاده کنید. برای اتصال به سفال از نمونه کاشی استفاده کنید و شیشه را با چسب آکواریوم بچسبانید. اما همانطور که می دانید کاربرد بیشتر آینه لوزی مثلث بر روی دیوار ها است. برای اتصال به دیوار از چسب های دو طرفه استفاده می شود. این نکته را در نظر داشته باشید که برای هر اتصالاتی دقت کافی را داشته باشید. به این خاطر که کوچکترین اشتباه در قرار گیری و زوایا باعث می‌ شود از شکل ظاهری که می‌خواهید، دور شوید.

آینه لوزی مثلث چه مزایایی دارد؟

آینه های لوزی مثلث در کنار نشان دادن نمایی از ظواهر افراد، وسیله تزیینی و دکوری است. طراحی محیط به صورت شیک با ظرافت های بسیار، به سادگی، بدون تغییر در اصل محیط صورت می‌گیرد. کوچکی این اشیا، انتقال و جابجایی آن ها را آسان می‌کند. حتی می‌توانید آن ها را از یک بخش کار شده جدا کنید و به شکل دیگری استفاده نمایید. اگر در زمان نصب کمی دقت و ظرافت به خرج دهید، نیازی به نصاب حرفه ای نخواهید داشت. خودتان به تنهایی می توانید آینه خود را نصب کنید. اما اگر طرح آینه شما دچار پیچیدگی در زمان نصب است، از متخصصان کمک بگیرید تا نتیجه مناسبی داشته باشید. در این دنیا به حدی تنوع می‌بینید که برای انتخاب، گزینه های بسیاری سر راه شما قرار می‌ گیرد.

ساخت آینه

ساخت آینه به روزگاری بس کهن باز می گردد.آینه لوزی آینه ای است که الماس مانند است و طرحی شبیه الماس دارد.این آینه زیبایی های فراوانی دارد و می تواند به عنوان دکوری در خانه شما مورد استفاده قرار گیرد و نقشی بسیار جذاب در اغلب خانه های سنتی و مدرن امروزی دارد.از ایران باستان بگیرید تا رومیان و یونانیان و چینیان همواره از آینه استفاده می کرده اند و برای این ابزار شگفت انگیز احترامی خاص قائل بوده اند.برای ساخت آینه از روش های خاصی استفاده می کرده اند،مثلا با ابتکار عمل یک قسمت آینه را جیوه و نقه اندود کرده و سمت دیگر را باز می گذاشته اند که به این طریق آینه ساخته می شده و هرچه عبور نور از آینه و ماده مالیده شده به یک سطح آن کمتر بوده کیفیت ساخت آینه بالاتر رفته و لذا آینه لوزی آینه ای می باشد که لوزی شکل بوده و بیشتر برای تزئین خانه و محل کار بکار می رود.این آینه یکی از خوش ساخت ترین آینه هایی است که تا کنون تولید شده است.البته کاربرد آینه ها می توانند در همه جاهای خانه مورد استفاده قرار گیرند و کاربردهای زیادی دارند و این ایه باید همیشه سطحی صیقلی داشته باشد و مانند همه آینه روح انسان را هم صیقلی می کند.آینه لوزی در زندگی همه افراد می تواند کاربرد داشته باشد و می توان از آینه لوزی در حمام یا دستشویی و دیگر اتاق های خانه استفاده نمود.لذا برای استفاده از آینه لوزی نباید عجله کرد و این اینه می تواند عصای دست شما برای زندگی باشد.حال چرا از شیشه برای نقره و جیوه اندود کردن استفاده می کنند چرا که شیشه دارای سطحی صاف و صیقلی بوده و بهمین دلیل برای اینکه تبدیل به آینه شود و در آن شکست نور رخ ندهد بسیار مناسب می باشد.باید آینه لوزی را ابتدا روی شیشه ساخت و سپس شیشه را به شکل لوزی برش داد و آینه را از شیشه تولید کرد.البته می توانیم آینه های لوزی با رنگ هیا مختلف و قاب های زیبا تولید کرده و بسازیم.

آینه لوزی با قاب تزیین شده


روکش آینه را میتوان آلومنیومی هم تعیین نمود چرا که آلومنیوم هم صیقل خوبی دارد و هم کارایی و انعطاف پذیری بالایی دارد و خوب حتما دیده اید که قوطی های نوشابه را از آلومنیوم می سازند.البته از مس هم می توان برای روکش استفاده نمود و اگر اینکار انجام شود و روکش مسیبرای اینه انتخاب شود مسلما قیمت آینه بالاتر خواهد رفت و آینه گرانتر خواهد بود.البته مطمئنن می توان از روکش های دیگری هم برای آینه استفاده کرد که می توانیم از برنز و دیگر فلزات نام ببریم.مثلا می توان روکش برنجی که رنگ زیبایی دارد را برای پشت آینه لوزی استفاده کنیم.آینه لوزی برای حمام بسیار زیبا خواهد شد و حتما توصیه م یکنیم که از آن استفاده کنید.

نمادی به نام آینه لوزی

هر آینه لوزی خود نمادی است از زیبایی و طرح و هنر.آینه لوزی را می توانیم در همه جا استفاده کنیم و حتی می توان از این آینه در پذیرایی را هم استفاده کرد.البته این به طرح روی آینه بستگی دارد که چقدر زیبا باشد و آیا بشود مکان هایی که در دید عموم است از آن استفاده کرد یا خیر.البته اگر کسی مفهوم هنر را بداند و بشناسد و بتواند به اینه لوزی جلا دهد و نقش خاطره بر آن بزند حتما می توان از این آینه در مکان های بسیار شلوغ هم استفاده نمود.شیشه را می توانیم در دماهای خاصی که دمای بالایی است ذوب می شود و می توان از آینه لوزی در اکثر مکان های عمومی که در دید زیادی هم قرار دارد استفاده نمود.دلیل اینکه می توان استفاده از آینه لوزی را به هر آینه بدون طرح دیگری ترجیح داد این سات که آینه لوزی می تواند نقش و نگار داشته باشد ولی اغلب آینه هایی که امروزه با آنها سر و کار درایم ساده و بدون طرح است و همان شکل لوزی موجود در آینه لوزی به معنای برتر بودن این آینه از لحاظ ساده نبودن نسبت به دیگر آینه هایی است که فقط سادگی دارند.البته نمی توان زیبایی آینه های ساده را انکار کرد ولی هنر در نقش است و نقش در روی آینه می تواند طرح زیبایی به آینه بدهد و آن را ملطوب تر و خواستنی تر کند لذا آینه لوزی در این امر می تواند کمک زیادی به ارضای خواسته های هنری شما کند.

کلام آخر
در این مقاله با ساختار، نحو نصب و ویژگی آینه لوزی مثلث آشنا شدید. یادآور می شویم که آینه لوزی مثلث رکن اصلی طراحی داخلی به سبک مدرن است. این آینه ها جذابیت زیادی به فضای داخلی بخشیده است. استفاده از این مدل روز به روز بیشتر می شود و این موضوع نشان دهنده محبوبیت این آینه است. برای انتخاب این آینه لازم دارید که از قبل اندازه آن را به طور دقیق مشخص کنید. اما اینکه چه سایز و اندازه ای مناسب فضای شماست، می توانید از متخصصان ما در این زمینه کمک بگیرید.