آینه لوزی و آینه لوزی مثلث - صنایع شیشه آگاهی

در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از آینه لوزی انتخاب مناسبی خواهد بود. آینه های لوزی تنوع بسیاری در رنگ و طرح دارند. هر اندازه که آینه های لوزی طرح های بیشتری داشته باشد قیمت آن بالاتر خواهد رفت. انواع این آینه شامل آینه لوزی برنز، آینه لوزی تراش خورده، آینه لوزی طلایی و غیره می شود. با ما همراه باشید تا همه چیز راجع به طراحی داخلی و آینه لوزی را توضیح دهیم.

آینه لوزی برنز

آینه لوزی برنز آینه ای زیبا و شبیه به شکل الماس است. شما می توانید آینه لوزی را روی دیوارها آویزان کنید و زیبایی خیره کننده ای را به فضای داخلی خود ببخشید.

 


آینه لوزی  

 

آینه لوزی تراش خورده

آینه تراش خورده لوزی، آینه ای است که با استفاده از دستگاه تراش به شکل لوزی در آمده است. گاهی شکل لوزی با استفاده از قطعات تکه تکه آینه و کنار هم قراردادن ساخته می شود. گاهی نیز منظور از آینه لوزی تراش خوره، آینه ای است که با طرح لوزی برش داده شده است. در هر صورت استفاده از آینه لوزی برای طراحی مینیمال فضای داخلی مناسب است. آینه های لوزی انواع بسیاری دارند. یکی از این آینه ها آینه لوزی طلایی است. در ادامه راجع به آینه لوزی طلایی بیشتر صحبت می کنیم.

آینه لوزی طلایی

آینه لوزی طلایی یکی از انوع آینه های لوزی بوده و به خاطر رنگ زیبایش بسیار محبوب است. این آینه با این رنگ در دهه جدید به بازار آمده و جزو آینه های لوکس محسوب می شود.

آینه لوزی مثلث

آینه لوزی مثلث، آینه ای است که چهار طرف آن تراشخورده و به شکل مثلث طراحی گردیده است. این آینه جزو آینه های دکوراتیو محسوب می شود که برای تزئین فضای داخلی استفاده می شود. نوع محبوب این آینه، رنگ برنز یا طلایی است.

آینه لوزی مثلث چه کاربردی دارد؟

امروزه در طراحی های مدرن فضای داخلی از آینه استفاده می کنند. از آینه ها به دو صورت برای تزئین فضای داخلی استفاده می شود. در نوع اول آینه ها به اشکال مختلف روی دیوار نصب می شود و در نوع بعدی یک دیوار را کاملا با آینه می پوشانند که به آن آینه کاری گفته می شود. اگر به سالن های لوکس دقت کرده باشید، دیوارهایی که کاملا با آینه پوشیده شده است را می بینید. از آینه ها به شکل ساده برای پوشش دیوار استفاده نمی شود. طراحان با استفاده از ابزارها دور آینه ها را تراش داده و روی آن ها را با ایجاد شیار شبیه به مثلث در می آورند. این ایده همان آینه های لوزی مثلث است. البته آینه لوزی مثلث به صورت تکی و در اندازه مناسب روی دیوار نیز نصب می گردد.

 

 

 

آینه لوزی

 

 

 

 

آینه لوزی را می توان در چه فضاهایی به کاربرد؟

آینه لوزی علاوه بر استفاده اصلی یعنی انعکاس تصاویر، برای تزئینِ فضا ساخته و تولید می شوند. از ابتدا هدف از تولید آینه های لوزی کمک به طراحان داخلی برای زیباتر کردن فضا بوده است. آینه از دیر باز در زندگی بشر نقشی مهم داشته است. جالب است بدانید از زمان روم باستان و حتی در ایران کهن، آینه همواره برای زیبایی فضا استفاده می شده است. آینه کاری لغتی است که از گذشته تا الان با معماری فضای داخلی همراه بوده است.

آینه لوزی نماد الماس 

آینه لوزی در ترکیب دکوراسیون خانگی جایگاه مناسبی دارد. آینه لوزی سطحی کاملا صیقلی داشته و نمایی الماس مانند را به ذهن انسان منتقل می کند. با استفاده از دستگاه CNC آینه های لوزی را به راحتی می توان به شکل الماس در آورد.


روکش آینه لوزی

آینه ها ر ا برای زیبایی بیشتر روکش دار می کند. این روکش ها رنگ آینه را نیز عوض می کنند. برای زیبایی بیشتر آینه تان می توانید از رنگ های طلایی و برنز استفاده کنید که این روزها بسیار رایج است.

 

 

 

آینه لوزی

 

 

 

آینه تراش خورده لوزی

آینه تراش خورده لوزی می تواند برای پوشش کامل یک دیوار استفاده شود. این پوشش برای دیوارهای پذیرایی یا سالن های ناهار خوری استفاده می شود. البته در سالن های انتظار نیز از این دیوار پوش استفاده می کنند.

 

آینه  در طرح های مختلف

آینه های دکوراتیو در طرح های بسیار مختلفی تولید می شوند. بعضی از این طرح ها، اشکالی از طبیعت هستند. طرح ها، براساس برندی که آنها را تولید می کنند متفاوت هستند. اما شما هم می توانید طرح مورد نظر خود را به صورت اختصاصی سفارش دهید.

آینه حجمی لوزی

آینه هایی که به صورت دکوری بر روی دیوار نصب می شوند برخلاف سایر آینه ها، فقط از اشکال هندسی برخوردار نیستند. علاوه بر متفاوت بودن این سبک از آینه، نحوه چیدمان و کنار هم قرار گرفتن اجزای آن نیز متفاوت است. این کار به شکلی صورت می گیرد که شما شاهد یک شکست نور منحصر به فرد در فضا هستید. آینه حجمی با ابعاد متفاوت، به صورت سه بعدی در کنار هم قرار می گیرند. آینه حجمی بهترین گزینه برای طراحی خانه های مدرن به شمار می رود. استفاده از این سبک جلوه ای بسیار متفاوت به دکوراسیون داخلی منزل خواهد داد. برای متفاوت بودن آینه حجمی لوزی انتخاب مناسبی خواهد بود. آینه ی حجمی به علت داشتن حالت سه بعدی باعث شکست نور شده و پرتوهایِ زیبایی را به اطراف پراکنده می کند. این پرتوها در مجاورت با نور زیبایی خاصی تولید می کند.

 

آینه کاری

آینه کاری یک پوشش مناسب برای تزئین داخلی بنا است. محبوبیت آینه در معماری و دکوراسیون داخلی ایران قابل چشم پوشی نیست. آینه فضا را به خاطر انعکاسی که ایجاد می کند دو برابر روشن تر می سازد. بنابراین آینه انتخاب خوبی برای فضاهای کوچک و کم نور می تواند باشد. درخششی که از بازتاب آینه در داخل فضا ایجاد می شود، فضا را بزرگتر نشان می دهد.
از آن جایی که آینه ها هزینه پایین تری نسبت به سایر وسایل تزئینی دارند، آینه کاری یک روش اقتصادی برای تزئین ساختمان است. حتما لازم نیست که آینه بخرید تا فضا را آینه کاری کنید. بلکه می توانید با استفاده از آینه های قدیمی یا شکسته شده فضا را دچار تغییر کنید. استفاده از آینه صرفا به دیوارها و سقف ها معطوف نمی شود بلکه در تزئین آثار هنری و دکوری نیز به کار می رود.

نقش آینه های دکوری در آینه کاری چیست؟

آینه کاری به معنای تزئین فضا با استفاده از آینه است. آینه کاری از زمان ساسانیان با ایرانیان بوده است. امروزه معنای آینه کاری عوض شده است. با پیشرفت تکنولوژی طراحان، طرح های متنوع تری را وارد بازار کرده اند که قبلا وجود نداشت. امروزه در آینه کاری از آینه های تراش خورده به شکل حجمی استفاده می شود. البته مدل های بسیاری وجود دارد که با توجه به سلیقه افراد تولید می شود.

از آینه لوزی کجا استفاده کنیم؟

آینه کاری جز تزئینات ساختمانی است که در اجرای آن خلاقیت بسیاری می تواند به کار برود. محل نصب آینه کاری محدود به یک فضای خاص نیست. از آنجا که آینه تصاویر مختلفی از خانه را در فضای داخلی از زوایای مختلف به نمایش می گذارد، لازم است برای انتخاب محل نصب آینه به نکاتی توجه کنید. در انتخاب جای نصب آینه ها باید به مهم ترین نکته که بیشترین جلوه و انعکاس فضای شما را به نمایش بگذارد توجه کنید.

اتاق نشیمن
اجرای آینه کاری در اتاق نشیمن یکی از فضاهای خوب برای اجرای آینه کاری است. غالبا اتاق نشیمن فضایی کوچکتر نسبت به پذیرایی است که می توان با نصب آینه آن را به فضایی بزرگتر و خاص تر تبدیل کرد. با استفاده از آینه کاری در اتاق نشیمن دکوراسیون فضا را دگرگون کنید.

اتاق خواب
آینه لوزی برای اتاق خواب انتخابی مناسب است. می توانید این آینه را پشت تختتان نصب کنید. اما پیشنهاد می کنیم که آینه را رو به روی تخت خوابتان استفاده نکنید. اصولی در فنگ شویی وجود دارد که می گوید آینه ها همه چیز را دو برابر می کنند. هر چیزی که به داخل آن وارد می شود را دو برابر می کند.
بنابراین اگر روبه روی تخت خواب نصب شود، نخوت و تنبلی را دو برابر می کند. البته این برداشت می تواند منطقی باشد. کمی فکر کنید اگر زمان زیادی در اتاق خود صرف کنید تنها چیزی که آن را زیاد می بینید تخت خوابتان است. ذهن هم به صورت ناخودآگاه به یاد خواب می افتد. اگر قصد استفاده از آینه لوزی را در اتاق خواب دارید پیشنها می کنیم آن را رو به روی پنجره نصب کنید. با این ترفند فضای خارجی وارد اتاق خواب شما می شود. اگر از طرح های جذاب برای طرح آینه خود استفاده کنید زیبایی را دو چندان خواهید کرد.

فضای ورودی
استفاده از آینه لوزی می تواند انتخاب هوشمندانه ای برای درب ورودی باشد. درب های ورودی معمولا از نور طبیعی محروم هستند. شما می توانید با این کار نور بیشتری را به این فضا دعوت کنید. همچنین با استفاده از آینه در کنار درب ورودی می توانید ورود و خروج را هم به راحتی در نظر داشته باشید. راهرو ها معمولا کوچک طراحی می شوند اگر از آینه برای این فضا استفاده کنید می توانید آن را بزرگتر نشان دهید.
سالن آرایشی
اجرای آینه کاری در طراحی سالن آرایش سبب شده است که فضای این آرایشگاه یک فضای لوکس و زیبا مبدل شود. اگر به دکوراسیون لوکس آرایشگاه ها علاقمند هستید اجرای این سبک از آینه کاری ها بسیار پر طرفدار است.


  فضای تجاری
شما هم تا به حال حتما این آینه در فضاهایی که تاکید بر لوکس بودن مانند تالارها، سالن ها اجتماعی، سالن های انتظار، مراکز تجاری، پاساژ ها و مکان های از این قبیل دیده اید. لوزی ها نوعی لوکس بودن را به ذهن بیننده منتقل می کنند. دلیل استفاده از این آینه هم در مکان های تشریفاتی به همین دلیل است.

خرید آینه لوزی

درست است که آینه کاری انتخابی مناسب و بسیار مقرون به صرفه است اما در زمان خرید آینه لوزی نیاز است که به نکاتی توجه کنید تا انتخاب مناسبی داشته باشید. در ادامه به شما می گوییم که این نکات شامل چه مواردی است.

تراش آینه
تراش آینه به شکل و فرمی است که دورتا دور لبه آینه را فرا می گیرد. لبه های آینه با یک حالت زاویه دار تراش داده می شوند و به آن تراش آینه می گویند. از تراش آینه برای زیبایی بیشتر آن استفاده می کنند. تراش آینه می تواند کیفیت محصول را به خوبی نشان دهد.

رنگ آینه
آینه ها در انواع و رنگ های مختلف تولید می شوند. از رنگ های رایج می توان به رنگ آینه کروم، آینه دودی، آینه سبز، آینه طلایی دور سفید، آینه شامپاینی، آینه عسلی، آینه طلایی،آینه برنز و آینه آنتیک اشاره کرد.

هزینه آینه کاری
هزینه آینه کاری به مواد مصرفی و نوع طراحی و اجرای آن بستگی دارد. نحوه محاسبه آن هم طول ضربدر عرض مساحت مورد نظری می شود که بر اساس آن هزینه کل کار محاسبه می شود. در زمان خرید از فاکتور هزینه برای انتخاب استفاده نکنید. بعضی از آینه ها قیمت بالایی داشته اما لزوما با کیفیت نیستند.

هزینه مشاوره و بازدید آینه کاری
بازدید و مشاوره به طور معمول به عهده مجری آینه کاری است. بنابراین این هزینه برای شما رایگان است. اما بعضی از شرکت ها برای بازید از مشتری هزینه دریافت می کنند.

زیبایی
زیبایی آینه لوزی نکتهِ‌ حائز اهمیت دیگری است. سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که ظاهر زیبا و جذابی داشته باشد. تا زیبایی منزل شما را دو چندان کند. معمولا این آینه به دلیل اندازه‌ نسبتا بزرگی که دارد، خیلی در دید است. به همین دلیل باید در انتخاب و خرید آن بسیار دقت کرد.

قبل از انتخاب
قبل از انتخاب آینه لوزی محل نصب آن را مشخص کنید تا بتوانید اندازه را به درستی تشخیص دهید. اگر حدس زدن اندازه مناسب برای شما دشوار است، از متخصصان این زمینه کمک بگیرید. گاهی آینه ها پشت مبل قرار می گیرند اگر قصد نصب آینه را پشت مبل دارید حتما ارتفاع مبل را اندازه گیری کنید.

هماهنگی
معمولا افراد در انتخاب آینه لوزی به سایر اِلمان ها توجه می ‌کنند. آینه باید با سایر لوازم فضای داخلی هماهنگ باشد.
ما امیدواریم با خواندن این مقاله همه اطلاعات مورد نیاز خود درباره آینه لوزی را به دست آورده باشید. در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم که برای خرید و انتخاب با متخصصان ما مشورت بگیرید.

EasyDNNNews
حسام رحیمی بخش
/ دسته ها: دسته بندی منو

آینه مسی

آینه مسی یا همان شامپاینی در ضخامتهای 5 و 6 میلیمتر درجه 1 در انواع طرحهای دکوراتیو اعم از جورچینی و طرحهای اینگریوینگ قابل ارائه می باشد. این نوع از آینه های رنگی عمدتا ساخت ایران و در 3 رده درجه 1 ، درجه 2 و درجه 3 قابل عرضه می باشد. لازم به ذکر است که صنایع شیشه و آینه آگاهی جهت عرضه انواع آینه های رنگی ،انباری به مساحت 1000 متر مربع تجهیز و با دپو کردن تقریبا 50000 متر مربع انواع محصولات آماده ارائه متنوع ترین خدمات در زمینه طراحی و عرضه محصولات دکوراتیو می باشد.

درباره آینه مسی بیشتر بخوانید...

Print
471 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

صنایع شیشه و آینه آگاهی گلس