آینه پتینه

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی و کارگاه: تهران، دلاوران، تکاوران شمالی، سی متری اول شرقی، صنایع شیشه و آینه آگاهی، پلاک 180

دفتر:77895306-021 77895326-021 فکس 77899633-021

حتی به غیر از آینه پتینه ، اگر مشتریان بخواهند سازندگان آینه به کمک افراد با تجربه می توانند این طرح های قدیمی و سنتی را بر روی هر وسیله ای مانند قاب عکس ، قاب آینه ، قاب پنجره ، کنسول ، میز یا حتی مبلمان خود پیاده نمایند. محصول نهایی بسیار زیبا و جذاب بوده و مشتری با اشتیاق خواهان قرار دادن این وسایل با این طرح ها در منزل خود خواهد شد. اجرای طرح های پتینه بر روی آینه پتینه ، با استفاده از موادی مانند گچ ، قرنیز و چوب پیاده سازی خواهد شد. این طرح ها قابل پیاده سازی بر روی گچبری ها ، قرنیزها ، و نمادهای چوبی و گچی می باشند. برای این که بتوانید طرح های پتینه را بر روی هر وسیله ای به خصوص آینه پتینه به مرحله اجرا در بیاورید احتیاج دارید که به غیر از طرح و نقش های ایرانی و اسلیمی برای این که به روش های مدرن و روز هم نزدیک باشد از سبک های فرانسوی ، ایتالیایی ، ترک و سند بلاست استفاده کرده و آینه پتینه را به منحصر به فردترین آینه تبدیل نمایید. 

Image

مطالب پیشنهادی: شیشه کابینت

روش ساخت آینه پتینه

ساخت آینه پتینه بدین صورت خواهد بود که افراد متخصص در زمینه طراحی های قدیمی و سنتی ، طرح ها و نقش های اسلیمی را بر روی آینه پیاده نمایند. بدین صورت که اول آینه را ساخته بعد در چند مرحله شروع به ایجاد این طرح ها بر روی قاب دور آینه خواهند کرد. ایجاد طرح های مورد نظر بر روی قاب دور آینه بسیار زمان بر خواهد بود به همین دلیل زمانی که مشتری طرحی را برای آینه پتینه سفارش می دهد باید به فرد سازنده و پیاده کننده طرح مورد نظر فرصت بدهد زیرا این نوع از آینه ها مانند انواع دیگر آینه ها خیلی سریع ساخته نخواهند شد. آینه پتینه یکی از منحصر به فردترین نوع آینه خواهد بود که فقط زمانی ساخته و در دست مشتری قرار خواهد گرفت که خود مشتری بخواهد طرحی را بر روی قاب دور آینه که سفارش داده است را پیاده نماید. به همین دلیل هم ساخت و تولید طرح مورد نظر مشتری بر روی قاب دور آینه بسیار زمانبر می باشد زیرا سازندگان آینه نمونه آماده ای را در همان لحظه نخواهند داشت تا سریعا در اختیار مشتری قرار بدهند. 

Image

دلیل ساخت آینه پتینه

زمانی که کارشناسان و متخصصان در زمینه طراحی طرح های قدیمی در حال مرمت و بازسازی اشیاء قدیمی و آنتیک بودند تصمیم گرفتند تا از همین طرح ها استفاده کرده و آن ها را بر روی شیئی به نام آینه هم پیاده کنند. آن ها با بهره گیری از طرح هایی که بر روی وسایل قدیمی و سنتی پیاده سازی شده و تصاویر آن ها در ژورنال هایی پیاده شده بود استفاده کرده و چون ثابت شد که افراد زیادی علاقه دارند تا از سبک های قدیمی برای تزئین وسایل در منزل خود استفاده نمایند تصمیم گرفتند تا این سبک ها و روش های اسلیمی و قدیمی را بر روی آینه هم پیاده نمایند. این آینه ها که با نام پتینه نامگذاری شد در نهایت به آن نام آینه پتینه را نسبت دادند. آن ها موفق شدند تا ژورنالی را تهیه کرده و در آن تمام طرح های قدیمی و اسلیمی ایرانی را ثبت کنند. با ثبت تصاویر و طرح های قدیمی توانستند کلکسیونی از این طرح ها را جمع آوری کرده تا با استفاده از آن ها بتوانند خیلی راحت تر طرح مورد نظر را بر روی آینه پیاده نمایند. آن ها همان طرح ها را یکی یکی در زمان ساخت آینه ها بر روی آن ها پیاده سازی کرده و توانستند تا آینه پتینه را تولید و به بازار عرضه نمایند.

پتینه کاری و هنر دکوپاژ

اگر بخواهیم تعریف دقیقی از پتینه داشته باشیم پتینه بدین صورت خواهد بود که به معنی رنگ و بافت هایی برای ایجاد جرم بر روی وسایلی مانند آینه پتینه بوده که در اثر گذشت زمان و با مرور زمان این بافت ها فرسوده شده و با اکسیژن هوا اکسید شده و هر چیزی را به مرور تخریب خواهد کرد. ایجاد این بافت فرسوده و تخریب شده به صورت تغییر رنگ و زنگار بر روی آینه پتینه بروز خواهد کرد. در واقع با اجرای این طرح بر روی هر شیئی و گذر زمان باعث خواهد شد تا این شیئی دچار تغییر شکل بشود. یکی از روش هایی که در پتینه استفاده می شود دکوپاژ می باشد. این تکنیک به تازگی اجرا شده و در عین حال طرفداران زیادی دارد.

مطالب پیشنهادی: شیشه سند بلاست

اجرای پتینه

برای این که بتوانید طرح های پتینه را به مرحله اجرا در آورید ، علاوه بر اجرای طرح پتینه بر روی آینه پتینه ، می توانید محدوده تحت پوشش اجرای طرح پتینه را وسعت بیشتری بخشیده و پا را فراتر از آن بگذارید و طرح پتینه را بر روی نما و فضاهای داخلی برای سالن ها ایجاد کرده و کار پتینه را انجام دهید. طرح های پتینه در فضاهای داخلی به صورت ورق کاری در انواع طرح ها پیاده خواهد شد.
در کشور ایران پتینه برای آینه پتینه به روش باروک اجرا می شود. در این روش برای اجرای پتینه بر روی آینه پتینه به روش های مدرن بسیار نزدیک بوده و همین طور نقاشی هایی که بر روی آن ایجاد خواهد شد. با کمک این سبک برای اجرای پتینه می توان از آن برای اجرای پتینه روی مجسمه و پیکرها با انواع متریال استفاده نمود. افراد برای این که بتوانند این طرح را سفارش بدهند می توانند آینه پتینه را به همراه کنسول آن سفارش بدهند که طراحان از این توانایی برخوردار خواهند بود تا طرح پتینه را هم بر روی آینه و هم بر روی کنسول آن پیاده نمایند. 

یکی از نیازهای اساسی در زندگی انسان ها آینه ها می باشند. در زندگی انسان ها موارد زیادی بسیار مهم خواهند بود. در این بین آینه ها هم اهمیت خاص خود را خواهند داشت. یک نوع از این آینه ها ، آینه پتینه خواهد بود. ساخت آینه پتینه بسیار زمان بر بوده زیرا طراحی و ساخت آن با دست انجام خواهد شد. کارشناسان مجرب و با تجربه ای از توانایی لازم در این زمینه برخوردار خواهند بود تا بتوانند آینه پتینه را طراحی کرده و بسازند.

از زمانی ساخت و تولید و در نهایت عرضه آینه پتینه آغاز شد که کارشناسان و سازندگان پی بردند تا با استفاده از روش های قدیمی و با بهره گیری از طرح های سنتی آینه هایی را بسازند که برگرفته از روش های قدیمی و سنتی باشد. آن ها به این نتیجه رسیدند که خیلی از افراد علاقه شدیدی به استفاده از وسایلی دارند که برگرفته از سال های قبل باشد زیرا طرح های قدیمی جدایی از روش های مدرن و جدید بوده و تفاوت زیادی با هم خواهند داشت. افراد با به کار بردن این وسایل با طرح و نقش های قدیمی و سنتی قصد دارند تا گذشته را در منزل شخصی خود و یا حتی محل کار خود القا کنند. و به گونه ای علاقه دارند تا فضایی را بازسازی نمایند که بیان کننده سال های گذشته هر فرد باشد. امروزه علاوه بر وسایل با طرح های جدید، آینه ها هم از این قابلیت برخوردار خواهند بود تا به روش های قدیمی و سنتی تزئین شوند. نوع آینه ای که از طرح ها و روش های قدیمی بهره گرفته و بیان کننده خاطرات گذشته در زندگی انسان ها می باشد آینه پتینه نامگذاری شده است. علت نامگذاری پتینه بر روی این نوع از آینه به این دلیل خواهد بود که افرادی باتجربه که تخصصی در زمینه نقش و نگارهای قدیمی ایرانی دارند این طرح های اسلیمی را بر روی آینه پتینه پیاده کرده و طرح پیاده شده بر روی آینه پتینه القا کننده سال های گذشته با طرح های گذشته خواهد بود. 

مطالب پیشنهادی: در شیشه ای

تعریف دکوپاژ در آینه پتینه

دکوپاژ به معنی کلاژ عکس بر روی اجسام متفاوت مانند شیشه ، آینه ، بوم نقاشی و سفال بوده و در واقع متخصصان با این روش هر طرحی را بر روی این اشکال پیاده خواهند کرد. 

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و محتوای شما را جمع‌آوری می‌کند تا بتوانیم نظرات درج شده در وب‌سایت را پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، خط‌مشی رازداری و شرایط استفاده جایی که اطلاعات بیشتری در مورد مکان، چگونگی و چرایی ذخیره داده های شما دریافت خواهید کرد.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته