آینه cnc - صنایع شیشه آگاهی


برای اینکه بدانید آینه CNC چیست؟ ابتدا باید بدانید که CNC مخفف واژه Computer Numerical Control است. این واژه به معنای تکنولوژی است که به ما کمک می کند تا بتوانیم با استفاده از ابزار مناسب هرچیزی را برش دهیم. CNC شامل برشکاری، تراشکاری، سوراخ کاری، چسب کاری و حکاکي را روي مواد مختلفي مانند آینه ، سنگ ، چوب ، شيشه و غیره است. آینه CNC، آینه ای یکپارچه است که طرح های متفاوتی روی آن با دستگاه سی اِن سی حکاکی شده است. این آینه شباهت زیادی به آینه تراش دار دارد. در ادامه همه چیز، راجع به آینه سی اِن سی را توضیح خواهیم داد.

آینه CNC چیست؟

اصلاح سی ان سی برای آینه هایی به کار می رود که با دستگاه CNC برش خورده باشد. این برش به معنای آن نیست که آینه تکه تکه شده باشد. در واقع آینه کاملا یکدست و بدون شکستگی است. تنها روی سطح آن شیارهایی برای زیبایی ایجاد می شود. از آن جایی که تصویر در این آینه صاف نخواهد بود. کاربرد این آینه بیشتر برای زیبا و شکیل شدن فضای داخلی است. از این آینه تنها در فضاهایی خانگی استفاده نمی شود بلکه در سالنها، ادارات و مکان هایی که تاکید به لوکس بودن دارند، اجرا می شود.

 

 

آینه cnc

 

دستگاه CNC چیست؟

برای پیاده سازی طرح های مختلف روی آینه ها از دستگاه های برش استفاده می شود. برش شيشه و آينه با دستگاه cnc  صورت می گیرد. از امکانات دستگاه سی ان سی  قابلیت برش  در شکل های درخواستی بر روی انواع آینه های مختلف، شیشه های یک جداره، دو جداره، شیشه سکوریت و دیگر مدل های شیشه و آینه است.

 

آینه CNC و دکوراسیون

این آینه در دسته آینه های دکوراتیو قرار می گیرد. زیرا هدف از تولید این محصول زیبایی است. آینه سی ان سی در میان انواع آینه های دکوراتیو یکی از بهترین ایده‌‌ها برای طراحی دکوراسیون در فضاهای داخلی ساختمان است. این محصول در عین سادگی و اِشغال فضای کم، چهره کاملا مدرن و تر و تمیزی به فضا می ‌دهد. باید به این نکته اشاره کنیم که آینه های سی اِن سی لزوما اجسامی شکننده و ظریف نیستند. بلکه برخی از مدل‌های آن آنقدر مقاوم هستند که در اجرای کف شیشه ای و پله نیز قابل استفاده هستند.

 

آینه CNC  و زلزله

شاید به نظر شما برسد استفاده از آینه برای طراحی دکوراسیون می تواند در زمان زلزله پر خطر باشد. درست است که آینه ها، اجسامی بسیار شکننده ای هستند. اما این دلیل کافی برای اینکه از این زیبایی در فضای داخلی استفاده کنیم، نخواهد بود. با نصب صحیح آینه و محم کاری، دیگر نیازی ندارید نگران شکستگی آن در زمان زلزله باشید.

نظافت آینه CNC

آینه سی ان سی هم مانند تمام آینه های دیگر قابل نظافت است. اما به خاطر شیارهایی که داخل خود دارد کمی نظافت را درچار چالش می کند. اما این بدان معنا نیست که بگوییم نظافت این آینه ها سخت است و از خرید آن صرفه نظر کنیم. تنها با استفاده از یک دستمال نم دار تمیز، می توانید به راحتی آینه را تمیز نمایید. تنها نکته ای که لازم است درباره نظافت این آینه بدانید این است که شیارهای این آینه در زمان نظافت به دقت بیشتری نیاز دارد.

 

آینه CNC چه کاربردی دارد؟

آینه ها امروزه علاوه بر نقش اصلی که دارند، می توانند به عنوان کالایی لوکس برای تزئین فضای داخلی به کار برده شوند. اما همه آینه ها مناسب اینکار نیستند. آینهِ دکوراسیون باید متناسب با سایر اِلمان های فضای داخلی انتخاب شود. آینه  CNC امروزه جای خود را در معماری مُدرن پر کرده است. اگر دقت کرده باشید امروزه در فضاهای مدرن و مینیمال از این آینه ها استفاده می شود. کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی مزایایی داشته که در ادامه به آن می پردازیم.

آینه CNC چه مزایایی دارد؟

همانطور که گفته شد آینه های CNC مزایایی دارد. یکی از این مزایا زیبایی است که به فضای داخلی می بخشد. این آینه با زیبایی خود فضا را از حالت کسل کنندگی نجات می دهد. این آینه ها کاملا یک دست بوده و شیارهای روی آن، با استفاده از یک دستگاه لیزری ایجاد می شود. این شیارها کاملا ایمن بوده و در صورت تماس دچار خراش به پوست نخواهد شد. یکی دیگر از مزایای این آینه ها قیمت مناسب آن نسبت به آینه های تراش دار است. طرح های روی این آینه ها بسیار متنوع است. همچنین رنگ این آینه نیز تنوع گوناگونی دارد. در حال حاضر رنگ برنز آن طرفدار بیشتری به رنگ های دیگر دارد.

 

 

آینه cnc

 

آینه cnc چه طور ساخته می شود؟

همانطور که گفتیم آینه را با استفاده از دستگاه سی ان سی شیار دار می کنند و به آن آینه سی ان سی می گویند. از مزایای برش آینه با سی ان سی، صرفه جویی در ضایعات است. با استفاده از دستگاه سی ان سی، به راحتی می توانید آینه را به اندازه دلخواه برش دهید. کاهش زمان تولید، برش های ظریف و دقیق  و از همه مهم تر بالا بردن کیفیت از مزایای دیگر استفاده از این دستگاه است. لازم به ذکر است امکان تولید و برش تمام اتوماتیک با کمترین خطا در برش با دستگاه سی ان سی وجود دارد. هم چنین تمام تکه ها و قطعات شیشه ها و آینه ها به صورت کاملا مشابه و در تیراژ بالا تولید می شوند. که این خود زمان تولید را به مقدار زیادی کاهش می دهد.

 

آینه CNC با آینه تراش دار چه تفاوتی دارد؟

آینه سی ان سی با آینه تراش دار شباهت زیادی در نگاه اول دارد. اما اگر به آن خوب دقت کنید متوجه تفاوتش خواهید شد. در واقع آینه سی ان سی آینه ای یکدست است که بر روی آن با لیزر طرح هایی با دستگاه لیزر ایجاد شده است. اما در آینه های تراش دار، طرح های به صورت شیار نیستند، بلکه کاملا از هم جدا شده اند. در واقع آینه ی تراش دار، آینه ای تک تکه است که کنار یکدیگر مفهمومی زیبا به خود می گیرد.
 برتری آینه تراش دار نسبت به آینه سی ان سی در یک چیز است. اگر اینه تراش دار  شما دچار شکستگی شود با عوض کردن تنها همان تکه شما طرح قبلی را خواهید داشت. اما اگر این شکستگی در سی ان سی ایجاد  شود کل آینه از بین خواهد رفت و باید آن را کلا جایگزین کنید. مزیت آینه سی ان سی به تراش دار این است که به راحتی قابل نظافت است. حمل و نصب بسیار آسانی دارد. هر دو این آینه ها زیبا بوده و انتخاب یکی از بین این دو به سلیقه و نیاز فضای داخلی بر می گردد.

 

راهنمای خرید آینه CNC

کیفت
کیفیت اصلی ترین فاکتور تفاوت آینه ها با یکدیگر است. آینه هم مانند هر محصول دیگر که در بازار موجود است، اصل و تقلبی دارد. بدیهی است که این موضوع در میزان قیمت آن تاثیر داشته و ارزش آن را مشخص می کند.

جیوه
آینه ها در بحث تولید، دو مدل با جیوه نیترات نقره و با جیوه نیترات آلومینیوم دارند. پشت این نیترات ها یک لعاب مس خورده و یک ماده به نام فنزو هم به آن اضافه می شود تا از خوردگی آینه جلوگیری کند. همچنین اگر درصد فنزو بیشتر باشد استقامت آینه نیز بیشتر می شود. خریداران آینه باید به درصد فنزو توجه کنند.

پوشش رنگ پشت آینه 
یکی دیگر از مواردی که در خرید آینه سی ان سی باید رعایت شود پوشش رنگ پشت آینه است. بعد از فنزو یک لعاب رنگ دیگر به آینه اضافه می شود. این لایه رنگ به منظور جلوگیری از خوردگی جیوه و محافظت از آن در برابر عوامل بیرونی است. پشت آینه می بایست کاور داشته باشد. آینه هایی که با دو لایه رنگ پوشانده شده اند از کیفیتی بسیار بالا تر برخوردار هستند.

 

آینه CNC  در طراحی داخلی

آینه ها در زیبایی فضای داخلی تاثیر بسیاری دارند. در ادامه کاربرد آینه در طراحی دکوراسیون را توضیح خواهیم داد. آینه ها مانند پنجره ها به فضای داخلی نور و عمق می دهند. پس می توان آینه را با عنوان پنجره ای در نظر گرفت، هرجا که بخواهید نصب شود. آینه ها توانایی آن را دارند که هرچیزی که روبرویشان قرار گیرد به همان شکل منعکس کنند. پس مهم است که رو به روی آینه چه چیزی وجود دارد. این مهم تاثیر آینه را در فضای داخلی دو چندان می کند. آینه ها را هیچگاه در مقابل ضعف های فضای داخلی مانند دیوار ترک خورده قرار ندهید.
آینه ها می توانند نقطه کانونی هر فضایی که در آن قرار می گیرند باشند. اما این موضوع بدین معنی نیست که باید از این عنصر به اندازه ی خیلی بزرگ استفاده کنید. می توانید در هر ابعادی با توجه به ویژگی های خود به مرکز توجه تبدیل شود. آینه های سی ان سی به خودی خود این ویژگی را دارند که با نصب در هر مکانی، کانون توجه شوند.
همه طراحان داخلی بر این عقیده هستند که در فضاهای کوچ لازم است از آینه ها استفاده شود. آینه ها قدرت این را دارند که خطای بصری ایجاد کنند و فضا را بزرگتر از آنچه هست، نشان دهند. اگر این آینه ها کنار پنجره یا رو به روی آن نصب گردد، قدرت نمایش آن دو چندان می شود. آینه ها نه تنها می توانند فضا را بزرگتر کنند، بلکه سبب روشن تر شدن و تبدیل شدن آن به یک منبع اضافی نورپردازی می شوند.

 

 

آینه cnc 

 

 

شاید برای اولین بار است که این موضوع را بشنوید اما آینه می توانند حس و حال فضا را عوض کنند و به اصلاحی دیگر به فضا روح ببخشند. آینه ها می توانند به اندازه یک اثر هنری در فضا تفاوت ایجاد کرده و آن ر ا زیبا تر کنند. اگر از آینه به خاطر جنبه هنریش استفاده می کنید، دقت داشته باشید که با سایر المان های دیگر فضا همخوانی داشته و در یک راستا باشد. آینه ها می توانند بیانگر داستان باشند. شما می توانید با دادن طرح های مختلف به آن نوع داستان را انتخاب کنید.
بازی های بصری از دیگر مزایا استفاده از آینه است. یک آینه بزرگ در یک قاب زیبا و تعریف شده می تواند فضای داخلی شما را ارتقا بخشد.
معمولا طراحان داخلی ترجیح می دهند که از آینه ها در نزدیکی درب ورودی استفاده کنند. درب های ورودی مکان هایی اند که از نور کافی طبیعی محروم هستند. با استفاده از آینه در نزدیکی ورودی فضا می توانید این ضعف را پوشش دهید. اگر کنار آینه، از اِلمان هایی مانند شمع استفاده کنید. زیبایی دوچندانی با استفاده از نورپردازی به فضای داخلی بخشیده اید.
با استفاده از آینه می توانید فضای بیرونی را به داخل خانه بیاورید. کافیست تا این آینه ها را رو به روی پنجره قرار دهید تا فضای خارجی به داخل بیاید. اگر شما در پنجره خود فضای سبز، یا منظره ای مانند دریا دارید، حتما از آن استفاده کنید تا بدون اینکه از درب خارج شوید فضای بیرون را لمس کنید. یکی دیگر از مکان های درست برای نصب آینه CNC استفاده از آن در سالن غذا خوری است. با استفاده از آینه نور را به صورت طبیعی در این فضا دو چندان کنید.

آینه cnc و تغییر فضا

آینه ها قابلیت تغییر فضا را دارند. با استفاده از آینه های CNC می توانید کل فضای داخلی خود را تغییر دهید. این آینه ها طرح های متنوعی دارند و با استفاده از رنگ های متفاوت می توانند پاسخی برای تمام سلیقه ها باشند. آینه ها سی ان سی با بُعد بخشیدن به فضا می توانند از نظر بصری فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی آن جلوه دهند. آینه ها فضای بسته را از نظر بصری باز کرده و باعث ایجاد حس آزادی بیشتر برای انسان می شوند. بیرون آوردن فضا از کرختی و یکنواختی از دیگر ویژگی های آینه سی ان سی است. با انتخاب آینه cnc فضا را با آنچه که قبلا بود کاملا تغییر دهید.