در شیشه ای

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی و کارگاه: تهران، دلاوران، تکاوران شمالی، سی متری اول شرقی، صنایع شیشه و آینه آگاهی، پلاک 180

دفتر:77895306-021 77895326-021 فکس 77899633-021

درب شیشه ای یکی از نمونه درب های مدرن و جدیدی هستند که در باز به فروش می رسند و خیلی از افرادی که می خواهند خانه های مدرنی داشته باشند به سراغ این درب ها می روند. در شیشه ای از شیشه های کاملا مقاوم تشکیل شده است و سکوریت هستند. در گذشته بیشتر از درب های فلزی و چوبی که به صورت مستطیل یا مربع بوده اند استفاده می شده است این درب های معمولا بزرگ و عرض کم گرفته می شده است. در حالی که امروزه عرض درب ها معمولا بین 80 تا 200 سانتی متر محاسبه می شود. از نظر ارتفاع نیز درب ها معمولا محدودیتی نداشته اند . درب های شیشه ای دستی معمولا جزء متنوع ترین درب ها محسوب می شوند.  

در گذشته درب ها به وسیله لولا و چهارچوب به دیوار وصل می شدند و متریال به کار رفته در این در ها از چوب و آهن بوده است که در های سنگین و ساده بودند و کار اصلی آنها ایمنی و حفاظت بوده و در زیبایی تاثیر خوبی نمی گذاشتند.

قیمت در شیشه ای

مطالب پیشنهادی: شیشه بین کابینتی

انواع در شیشه ای چگونه است؟


در شیشه ای در کل از نظر زیبایی، جنس، نوع، داوم نوع های مختلفی دارند که در ادامه تمامی مدل های در شیشه ای را معرفی می کنیم.

درب شیشه ای اسپایدری

یکی از نوع های خیلی مهم و پر استفاده درب های شیشه ای اسپایدری می باشد . این درب ها از درب های جدید و مدرن محسوب می شود که حرکت آن به صورت خطی و افقی می باشد و فضای بسیار کمی را نیز اشغال می کند. این درهای شیشه ای اسپایدری معمولا به صورت تک لنگه می باشد و در موارد محدودی به صورت دو لنگه نیز کار می شود.شیشه های استفاده شده در این مدل معمولا به صورت 10 میل بوده و سکوریت هستند. البته قابلیت استفاده از شیشه دو لایه 5 میل سکوریت لمینت شده، ساتینا و یا رنگی طرحدار است که با توجه به کاربری فضای مورد استفاده از شیشه مناسب استفاده می شود. 
در درب شیشه ای اسپایدری یراق آلات آن نیز مهم می باشد . یراق آلات بهتر است که تمام استیل باشد. معمولا در یراق آلات مورد استفاده برای این نوع درب ها باید از دو غلطک بزرگ اسپایدری و اکسسوری با ریل استیل لوله ای و پا قوطی استفاده کنند. دستگیره های مورد استفاده در این مدل متنوع هستند و در دستگیره انگشتی تکی تا دستگاه های 2 سوراخ بزرگ استفاده می شود.

در شیشه ای کشویی

نوع دیگری از در شیشه ای کشویی می باشد که معمولا برای کمدهای دیواری و کمد های بزرگ استفاده می شود و معمولا داخل یک ریل استیل یا آلومینیومی شیشه ها حرکت می کنند و درب باز و بسته می شود. نکته حائز اهمیت در این درب ها نوع یراق ریل می باشد که باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد و همچنین دوام و زیبایی و تحمل وزن بالا را داشته باشد. شیشه های در شیشه ای کشویی از نوع سکوریت 10 میل می باشد و از لحاظ ظاهری می توان از شیشه های رنگی لاکوبل، رنگی متلوکس، شیشه های رنگی متلاک، شیشه های شفاف، شیشه های دودی، برنز، ساتینا و حتی از شیشه های دو لایه لمینت استفاده کرد. استفاده از دستگیره های بزرگ  نیز یکی دیگر از روش های زیبا سازی این نوع درب ها می باشد.

درب های شیشه ای ریلی

در گذشته در های شیشه ای ریلی در یک فر یم باز و بسته می شدند این فریم ها معمولا ظاهری ساده و شبیه به یو انگلیسی بودند که به دو نوع توکار و روکار تقسیم می شدند. درب های روکار یراق آلات روی دیوار و در حالت توکار یراق آلات داخل دیوار تعبیه و نصب می گردید.

در شیشه ای لولایی

یکی از درب های متداول و پرطرفدار می باشد که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است و از لحاظ باز و بسته شدن مانند درب منازل می باشد و به صورت پروانه ای باز و  بسته می شود. درب های شیشه ای لولایی از نظر هزینه اگر بخواهیم بگوییم به صورت سایر مدل مقرون به صرفه و راحت تر می باشد. از این نوع درب ها در ساختمان ها، پاساژ ها، درب مغازه ها و غیره خیلی استفاده می شده است.

مطالب پیشنهادی: انگرویینگ شیشه

خرید در شیشه ای

در شیشه ای توکار 

این نوع درب ها در واقع به صورتی هستند که  یراق آلات آنها مشخص نباشد و در معرض دید نباشد. یراق آلات این نوع درب ها معمولا داخل سقف، دیوار، کناف  یا رابیتس کار گذاشته می شود . در نظر داشته باشید که مدل های ریلی، کشویی و اسپایدری قابلیت نصب یراق به صورت توکار که در معرض دید نباشد را دارا هستند. پس نتیجه می گیریم که درب های شیشه ای توکار هر سه مورد ریلی، کشویی و ریلی را شامل می شود.

درب های شیشه ای اتوماتیک

یکی از بهترین در شیشه ای که وجود دارد درب های اتوماتیک می باشد این درب ها جزء اصلی یک ساختمان محسوب می شود . درب های اتوماتیک به این صورت هستند که فرآیند باز و بسته شدن درب آنها به نیروی مکانیکی و انسانی ارتباطی ندارد و به صورت اتوماتیک با سنسور یا زدن یک دکمه و به کمک ابزار که بر روی درب نصب شده است انجام میگیرد. درب های اتوماتیک شیشه ای قابلیت باز و بسته شدن توسط ریموت را نیز دارند.

نکات خرید در شیشه ای 

در زمان خرید در شیشه ای باید به این نکته توجه کنید که نوع کاربرد شما از این درب ها چیست و عرض و ارتفاع این درب ها چقدر می باشد و برای جایی که شما می خواهید از آن استفاده کنید مفید می باشد یا خیر. میزان تردد و رفت و آمد از آن درب چقدر می باشد. آیا این نوع درب به طراحی داخلی و خارجی ساختمان همسان می باشد یا خیر.

خرید درب شیشه ای ساده

درب ورودی شیشه ای می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای ساختمان های مدرن محسوب شود و باعث می شود که در عین حال که ساده هستند اما نمای ساختمان را خوب جلوه بدهند و از خانه های زیبا محسوب شود.همان طور که قبل تر اعلام شد، قیمت درب شیشه ای ساده پایین تر از قیمت در های شیشه ای طرحدار و رنگی یا مات هستند . این درب ها به دلیل سادگی که دارا هستند اما طرفداران زیادی نیز دارند.

مطالب پیشنهادی: شیشه رنگی دکوراتیو

قیمت در شیشه ای

یژگی درب شیشه ای ساده اتوماتیک 

این درب شیشه ای ساده اتوماتیک خیلی کاربری ساده و راحتی دارند و برای کودکان و افراد مسن تر مناسب می باشد. همچنین باعث می شود که در مصرف انرژی نیز صرفه جویی شود به این منظور که در زمانی افرادی در اطرف این درب ها قرار نگیرند این درب ها باز و بسته نمی شوند و به همین دلیل انرژی بین هوای بیرون و داخل نیز تبادل نمی شود. راحت تر می توان رفت و آمد کرد. دارای ایمنی و امنیت بالاتری نیز می باشد . استانداردهای کیفی و ایمنی بالایی می باشد.از نظر ظاهر و زیبایی به دلیل دارا بودن شکل های مختلف ، رنگ، روکش ، طرح و .. برای فضاهای مسکونی، اداری و تفریحی کاملا مناسب می باشند.
به عنوان مثلا درب های اتوماتیک شیشه ای کشویی به صورتی می باشند که برای حرکت آنها خود نیازمند فضای ثابت در امتداد حرکت خودشان هستند. این فضای ثابت می تواند دیواره های جانبی بوده، یا توسط فریم و شیشه دیگری تحت عنوان لت ثابت ایجاد شود. این درها دارای حسگر های بالای درب می باشد که ورود و خروج افراد را کنترل می کند.

قیمت در شیشه ای بر چه اساس محاسبه می شود؟

برای این که بتوانید در مورد درب های شیشه ای و قیمت درب شیشه ای طرح دار اطلاعات لازم را کسب کنید بهتر است که بدانید این نوع درب بر چه اساس قیمت گذاری می شوند. قیمت در شیشه ای معمولا براساس ابعاد، کیفیت، برند، نوع شیشه ، سایز شیشه و نوع درب محاسبه می شود.

درب شیشه ای سکوریت 

قبلا از این که بدانیم درب شیشه ای سکوریت چیست باید در مورد این که اصلا شیشه سکوریت چیست و چه کاربردی دارد بپردازیم. شیشه سکوریت یا نشکن یکی از رایج ترین نوع شیشه های موجود در بازار می باشد این نوع شیشه های معولا با ضخامت 4 الی 19 میلیمتر به فروش می رسند. این نوع شیشه های از ایمنی بالایی برخوردار هستند و به راحتی نمی شکنند و اگر بشکنند نیز پودر نمی شود  به همین دلیل برای استفاده به عنوان در شیشه ای بسیار مناسب بوده و بسیار نیز طرفدار دارد.
سفارش در شیشه ای چگونه است؟
برای خرید درب شیشه ای رنگی یا خرید درب شیشه ای طرح دار می توانید به سراغ فروشگاه های شیشه و یا مراکز فروش شیشه های سکوریت بروید و سفارش در شیشه ای رنگی و طرحدار . درب مورد نیاز خود را خریداری کنید یا این که ابعاد خواسته شده خودتان را به فروشنده اعلام کنید تا برای شما درب اختصاصی طراحی و برش بدهند. در نظر داشته باشید که قیمت درب شیشه ای طرح دار با قیمت درب شیشه ای ساده متفاوت می باشد و مقداری گرانتر نیز می باشد از این رو بهتر است که حتما در ابتدا قیمت این نوع درب ها را بپرسید.

مطالب پیشنهادی: دیوار پوش شیشه ای رنگی

درب شیشه ای حمام چگونه است؟

تفکیک کردن فضای حمام با استفاده از درهای شیشه ای این روز خیلی باب شده است و فضای مدرن به خانه اعطاء می کند. حمام شیشه ای باعث می شود از سایر قسمت های حمام جدا باشد و همین امر در مرطوب نشدن و تمیز ماندن سایر جاهای حمام نیز تاثیر گذار می باشد. .شیشه ی استفاده شده بدین منظور شیشه سکوریت با ضخامت تقریبی ده میل می باشد تا مقاومت کافی در برابر حرارت را داشته باشد.شیشه ثابت حمام می تواند برای حفظ حریم شخصی به صورت رنگی نیز باشد.قیمت شیشه سکوریت رنگی مانند شیشه سکوریت دودی و برنز نسبت به شیشه سکوریت عادی گرانتر است.خرید درب شیشه ای رنگی یکی از بهترین گزینه ها برای درب شیشه ای حمام و درب شیشه ای سرویس بهداشتی می باشد در عین حال که شما می خواهید در های شیشه ای استفاده کنید داخل نیز مشخص نباشد. قیمت در شیشه ای رنگی ممکن است گران تر از درب های ساده شیشه ای باشند و ایننیز به دلیل رنگ های به کار رفته در این نوع در ها می باشد که باعث شده است قیمت آن گرانتر شود.

درب شیشه ای برای جدا سازی محیط های بیرونی و داخلی ادارات و فروشگاه های استفاده می شود. در شیشه ای ها از جنس شیشه سکوریت هستند و طراحی زیبایی داشته و در انواع رنگ های مات و شفاف به فروش می رسند. استفاده از این درب ها در ساختمان ها هر روز بیشتر و بیشتر نیز می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد در شیشه ای معمولی و فریم دار و نحوه نصب اینگونه درب ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

درب شیشه ای

درب شیشه ای معمولی

درب های شیشه ای در ورودی هر مکانی معرف آن مکان و فروشگاه می باشد . استفاده در شیشه ای معمولی و دستی به دلیل شفافیتی که دارد باعث سهولت استفاد افراد در رفت و آمد می شود . می توان درب های شیشه ای را نیز به صورت اتوماتیک نیز نصب نمود. هر کدام از این درب ها مزیت های خاص خود را دارا می باشند. در های شیشه ای دستی و اتوماتیک از نظر نحوه نصب و اپراتور آن است که دارای تفاوت هستند. در کشویی اتوماتیک به صورت خودکار باز و بسته می شود. درب شیشه ای دستی به علت شیوه ی باز و بسته شدن آن که به صورت کشویی است اینگونه نامگذاری می شود.

مطالب پیشنهادی: آینه لوزی

نصب درب شیشه ای

روشی آسان بر نصب در شیشه ای وجود که در زیر به صورت مختصر به آموزش آن می پردازیم اما برای آموزش بهتر باید حتما به آموزشگاه های مربوطه مراجعه کنید.
•    آهنگ بالایی صفحه را آماده کرده و مسیر بالا را برش داده و سوراخ می کنیم و سپس مسیر بالا را روی سقف نصب می کنیم.
•    مسیر پایین را برش داد و زیر مسیر بالا قرار می دهیم
•    درب کشویی را وارد می کنیم با حرکت در پایین مسیر به صورت عمود قرار می دهیمو موقعیت را مشخص می کنیم.
•    پس از اجرای کل مسیر، در را بلند کرده و آن را در مسیر قرار می دهیم.
•    درب را با استفاده از آچار آلن به بالا و پایین تنظیم کنید. درب کشویی را تراز کنید.
•    شاخه ها را نصب کنید تا سوراخ های پایین درب کشویی و واشر برس را سوراخ کنید.

درب شیشه ای ورودی

درب شیشه ای ورودی ساختمان

یکی از ملزومات استفاده شده در ساختمان های جدید و مدرن استفاده از در شیشه ای در ورودی ساختمان می باشد و برای حفظ امنیت و تجهیزات این در ها باید از جنس مناسب و سکوریت آن استفاده کنید. 
این در های شیشه ای به دو صورت اتوماتیک که به صورت چشمی باز می شوند و در های شیشه ای معمولی دستی با کمک یک دستگیره خود فرد آن را باز می کند.

درب شیشه ای کشویی فریم دار

این در شیشه ای کشویی فریم دار ها می تواند به صورتی دست یا اتوماتیک بوده و نصب شوند. از نظر نوع و شکل و کارکرد این درب های تفاوتی وجود ندارد فقط به از آن جهت به این در های شیشه ای کشویی یا زیلی می گویند ک دقیق مثل کشوها حرکت می کنند. در نوع دستی آن قطعات این در ها از نوع شیشه سکوریت ، ریل ، فریم و دسته استفاده می شود. در محاسبه قیمت این دربهای شیشه ای کشویی به فاکتورهایی مثل ضخامت شیشه، ابعاد، کیفیت شیشه ، کیفیت یراق آلات آن توجه می کنند. اگر به دنبال درهای شیشه ای ارزان تر هستید بهتر است به سراغ انواع دستی آن بروید و اینکه استفاده از این درها برای مکان هایی که تردد زیادی ندارد مناسب تر نیز می باشد.

درب شیشه ای داخل ساختمان

در ساختمان های جدید و مدرن امروزی نیز از در شیشه ای داخلی نیز استفاده می شود. شیشه های سکویت یکی از مهمترین بخش های درب های می باشند . این نوع شیشه ها قبل از هر چیز به ارتباط افراد کمک می کند. این درب ها از آن جایی که انعطاف پذیر هستند می توانید به شکل ها و طرح های مختلف طراحی کنید اگرمی خواهید از این درب های شیشه ای برای فضای داخل ساختمان استفاده کنید می توانید در عین حال که شیشه ای هستند اما دید را نیز محدود کرده و مات باشند.

مطالب پیشنهاد: آینه جورچین

قیمت درب شیشه ای ساده

معمولا قیمت در شیشه ای ساده را بر اساس ابعاد، جنس شیشه، ضخامت شیشه، و براساس مترمکعب آن محاسبه می شود. همچنین موارد دیگری که در هزینه خرید این درهای شیشه ای تاثیر گذار می باشد نصب، نحوه حمل آنها، شاسی کشی و فریم آن می باشد. با محاسبه این قیمت شما می توانید قیمت دربهای شیشه ای خریداری شده خود را محاسبه نمائید.

قیمت درب شیشه ای

نمونه درب شیشه ای

چندین نمونه در شیشه ای موجود است که با مراجعه به مراکز فروش شیشه سکوریت می توانید با مشاهده نمونه این درب ها هر کدام که مناسب محیط و فضای شما می باشد را انتخاب کنید و سفارش بدهید. در زیر به معرفی مختصری در ارتباط با نمونه های این درب های شیشه ای می پردازیم.
•    درب های شیشه ای زیر سقفی 
•    درهای شیشه ای تلسکوپی یا کشویی
•    درهای شیشه ای سوئینگ یا بازویی
•    درهای شیشه ای نیم گرد یا فولدینگ

مطالب پیشنهادی: شیشه رنگی

در این مقاله به معرفی انواع در های شیشه و کاربرد هر کدام از این درب ها پرداخته ایم و آموزش کوتاهی در مورد نصب این درب های داده شده است اما برای یادگیری کامل حتما باید به مراکز تخصصی این کار مراجعه کنید تا تمامی آموزش ها را کامل به شما ارائه بدهند.

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و محتوای شما را جمع‌آوری می‌کند تا بتوانیم نظرات درج شده در وب‌سایت را پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، خط‌مشی رازداری و شرایط استفاده جایی که اطلاعات بیشتری در مورد مکان، چگونگی و چرایی ذخیره داده های شما دریافت خواهید کرد.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته