سی ان سی روی آینه

برای سی ان سی روی آینه  لازم است این آینه‌ها مراحلی را طی نمایند. در ابتدا طرح آینه توسط متقاضی یا همان مشتری انتخاب می‌شود. این طرح توسط متخصصین در نرم افزار مخصوص دستگاه سی ان سی اجرا می‌شود، پس از تایید مشتری جهت برش آن بر روی میز سی ان سی اقدام می‌شود.  سی ان سی روی آینه  توسط دستگاه‌های مخصوص برش انجام می‌شود و پس از تراش نسبت به پخ کردن لبه‌های آینه‌ها اقدام می‌کنند . پخ کردن لبه‌های آینه توسط دستگاه پخ کنی شیشه انجام می‌شود که از آن برای پرداخت و سنگ زنی گوشه‌های شیشه با ضخامت‌های مختلف و در اشکال متفاوت استفاده می‌شود. دستگاه سی ان سی روی آینه  قادر است پخ‌هایی با زاویه‌هایی بین 0تا 45 درجه بزند. پس از پخ کردن لبه‌ها، آینه‌های برش خورده بسته‌بندی می‌شود و به محل برای نصب ارسال می‌گردند. سی ان سی روی آینه روی آینه‌هایی با ضخامت 2.5 تا 6 میل قابل اجرا است. سی ان سی روی آینه  را می‌توان با ضخامت های متنوعی اجرا کرد اما توصیه می‌شود برای آینه‌هایی با ابعاد کوچکتر از تراش ظریفتر و آینه‌هایی با ابعاد بزرگتر از ضخامت تراش یا پخ پهن‌تر استفاده شود.

سی ان سی روی آینه

خدمات شیشه و آینه

خدمات شیشه و آینه باید توسط متخصصین در این زمینه انجام شود که هر کدام شامل موارد مختلفی است. هنرمندان حوزه دکوراسیون داخلی با استفاده از آینه در فضاهای داخلی طرح‌های بسیار زیبایی را به وجود آورده اند. آینه‌کاری مدرن محلی برای خلق ایده‌های نو در دکوراسیون داخلی است که هنرمندان بسیاری را به خود مشغول نموده است. انعطاف پذیری آینه و سهولت چسباندن و برش زدن آن باعث شده است قابلیت اجرای هر طرحی را داشته باشند. این آینه‌ها بر اساس عملکردشان در سطوح مختلفی مانند دیوارهای داخلی، سقف‌ها، مبلمان و... پیاده می‌شوند.

دستگاه برش آینه

دستگاه برش آینه فناوری است که در آن از اشعه لیزر برای برش آینه استفاده می‌شود؛ و نوعاً از این فناوری در زمینه صنعت استفاده می‌شود. دستگاه برش آینه توسط استعمال اشعه لیزر از یک خروجی قوی لیزر روی آینه ای که می‌خواهند بریده شوند انجام می‌شود. قسمتی از آینه مورد نظر که بریده می‌شود یا آب می‌شود یا می‌سوزد یا تصعید می‌شود و توسط فشار گاز از روی آینه پاک می‌شود. و سر انجام سطح بریده شده با کیفیت بسیار عالی بریده می‌شود.

مزایای سی ان سی روی آینه

خلق تصاویر و طرح‌های زیبا؛ سی ان سی روی آینه محدودیتی برای ایده پردازی ندارد. و شما می‌توانید با انتخاب طرح‌های زیبای هندسی، طبیعت و ... زیبایی خیره کننده‌ای را در محل مورد نظر خود اجرا کنید. تنوع در طرح و حتی رنگ؛ با انتخاب طرح و رنگ مورد نظرتان می‌توانید در تغییر دکوارسیون محل زندگی یا کار خود بهتر عمل کنید و قدرت انتخاب بیشتری داشته باشید. سی ان سی روی آینه هنر ظریفی است که عملیات برش طرح بر روی آن، به دقت و حوصله نیازی دارد. با این حال یکی از شروط اینکه بتوان سی ان سی روی آینه  را انجام داد، محکم و مقاوم بودن آینه مورد نظر است.

سی ان سی روی آینه بصورت یکپارچه هستند که طرح دلخواه شما توسط دستگاه روی آن به نحوی خاص حک می گردد در صورتیکه این خط و خطوط در آینه های تراشدار برش خورده و با برشی که روی آینه ایجاد می شود این خطوط تشکیل می گردند. یکی از مزیت های آینه ، تکه تکه بودن آن است. به نحوی که در صورت شکست یکی از قطعات، بقیه قطعات بدون آسیب باقی می مانند. این در حالی است که در آینه سی ان سی، به دلیل یک تکه بودن در صورتی که ضربه ای به آینه وارد شود و آینه با شکست مواجه گردد، تمام آینه غیر قابل استفاده می شود. سی ان سی روی آینه  به خصوص در متراژ های بالاتر بسیار مرقوم به صرفه تر و مناسب تر است. از همین رو توصیه می شود که آینه تراشدار را نسبت به آینه سی ان سی و طراحی شده در اولویت قرار دهید. از دیگر مزیت های آن می توان به زیبایی و شکیل بودن آن اشاره نمود. قطعا وقتی هر قطعه از آینه به صورت جداگانه تراش بخورد ظاهری زیبا و شکیل به آن داده و باعث زیبایی بصری بیشتری می گردد.
 

سی ان سی روی آینه

کاربرد سی ان سی روی آینه

ظروف آینه ای مانند تنگ و لیوان، جام و گلدان‌های تزیینی، 
وسایل تزیینی مانند مجسمه‌های آینه ‌ای و آینه های آکواریومی
پارتیشن‌های دکوراتیو آینه ای در منازل و محیط کار
آینه های درب وردوی و پنجره های ساختمان ها
حکاکی آینه‌های قدی، رومیزی، رنگی، و قاب دار
آینه‌های سالن‌های آرایشی، تالارها و منازل
حکاکی جملات، اشعار و آیه‌ها بر آینه
قاب‌های تزیینی شیشه ای و آینه ای
حکاکی آینه‌های سرویس بهداشتی
لوگوهای شخصی و شرکت‌ها