سی ان سی روی شیشه چگونه انجام میشود؟

شیشه و آکریلیک به دلیل شفاف بودن برای تولید کالاهای تزئینی بسیار جذاب هستند. کار بر روی این مواد با استفاده از دستگاه لیزر سخت است و حکاکی با دستگاه cnc به شما امکان تولید قطعات شیشه‌ای و آکریلیکی مختلف را می دهد. البته در کار با شیشه ها داشتن ظرافت بسیار مهم است و به همین دلیل تکنسین دستگاه تراش cnc  باید نسبت به کار با این دستگاه مهارت کافی را داشته باشد.

سی ان سی روی شیشه می‌تواند به اهداف مختلفی اختصاص یابد که برخی از آنها مهم و کاربردی و برخی نیز تنها جنبه تزیینی دارند. به عنوان مثال، لیوان‌های شیشه‌ای، برخی وسایل تزیینی و تابلوهای تزیینی مواردی هستند که می‌توان از دستگاه CNC حکاکی شیشه برای ساخت آنها استفاده کرد. معمولاً این دستگاه‌ها اندازه بزرگی ندارند و قیمت آنها نیز چندان بالا نیست. با توجه به اینکه تجهیزات استفاده شده در این دستگاهها بسیار پیشرفته نیست، کار کردن با آنها آسان است. شیشه به دلیل ساختار ترد و شکننده خود به سختی برش داده می‌شود و اگر فشار نامناسبی به آن وارد شود به ذرات با تعداد بالا خرد می‌شود. اگرچه شیوه‌های مختلفی مانند استفاده از الماس برای برش شیشه استفاده می‌شود  و دستگاه سی ان سی بهترین گزینه برای برش شیشه است که آسیبی به شیشه وارد نمیکند.

سی ان سی روی شیشه

شیشه cnc خدمات برش

سی ان سی ها دستگاه‌هایی هستند که امروزه در صنایع بزرگی از جمله ماشین‌سازی، هواپیما سازی، کشتی‌سازی و همچنین چوب‌کاری و کابینت سازی، مبل سازی، لوازم الکترونیک و… کاربرد دارند. این دستگاه‌ها توانایی ماشینکاری با سرعت و دقت بالا را دارا هستند. بسیاری از کارهای امرور بدون حضور این ماشین‌ها غیر ممکن است. سی ان سی ها در صنایع حساسی چون طلاسازی و منبت‌کاری و صنایع شیشه و آینه که دقت وظرافت بالایی می‌خواهند، به خوبی از عهده‌ی کارها برآمده‌اند. در این دستگاه‌ها که توسط کامپیوتر و کنترلر هدایت می‌شوند.

دستگاه برش لیزر از یک قسمت لیزری تحت کنترل بازوهای مکانیکی و از یک قسمت کامپیوتری تشکیل شده است. قسمت کامپیوتری وظیفه کنترل بازوهای دستگاه و حرکت دادن نازل لیزر را بر عهده دارد. درواقع اپراتور، در ابتدا الگوی مورد نظر را در برنامه‌های کامپیوتری طراحی می‌کند و سپس به صورت یک دستور قابل اجرا به بخش مکانیکی می‌دهد.  شیشه را می‌توان به سادگی به عنوان یک ماده ساخته شده از شن‌های فوق‌العاده گرم و ذرات معدنی دیگر تعریف کرد که باعث می‌شود یک ماده متراکم و سخت ساخته شود. به دلیل تراکم بالا، شیشه بسیار شکننده و ظریف است و کار کردن با آن به همان اندازه مشکل است. از طرفی صاف و سخت بودن این ماده باعث شده است که دانشمندان از لفظ جامد بی رنگ برای آن استفاده کنند. شیشه نه‌تنها به‌خودی‌خود در صنعت کاربرد فراوانی دارد، بلکه محصولات مختلف آن نیز در صنعت استفاده می‌شود.

خدمات شیشه cnc  چیست؟

کاهش ضایعات
انعطاف پذیری تولید
کنترل تمام اتوماتیک
کاهش ضایعات شیشه
کاهش زمان تولید
تولید اشکال پیچیده
کاهش خطای اندازه
افزایش کیفیت و دقت برش
سیستم حرکتی محورها توسط دنده شانه مورب و گیر بکس خورشیدی , دارای دقت فوق العاده بالا
تکرار پذیر بودن و تضمین یکسان بودن قطعات بریده شده
بارگیری آسان شیشه به جهت قابلیت چرخش 90 درجه ای دستگاه
تیغه های جدا سازی قطعات برش خورده


سی ان سی روی شیشه

مزایای سی ان سی روی شیشه 

استفاده از دستگاه سی ان سی برای برش شیشه دارای مزایای بسیاری است که شامل:
برش انواع اشکال هندسی، منحنی، مستقیم ،پیچیده و ...
قابلیت تنظیم سرعت برش به وسیله کامپیوتر
قابلیت تنظیم فشار الماس برش بر اساس نوع شیشه و ضخامت آن
قابلیت شبیه سازی مسیر برش برای اطمینان از طرح مورد نظر
چیدمان خودکار شیشه برای کاهش مقدار ضایعات
به کار گیری پد مخصوص برای پوشش سطح میز دستگاه