شیشه سند بلاست

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی و کارگاه: تهران، دلاوران، تکاوران شمالی، سی متری اول شرقی، صنایع شیشه و آینه آگاهی، پلاک 180

دفتر:77895306-021 77895326-021 فکس 77899633-021

شیشه سند بلاست نوعی از صنایع شیشه است که آن را می توان در کاربردهای متعددی از شیشه های معماری با جلوه ای عالی استفاده کرد ، چه برای تزیین، چه برای حفظ حریم خصوصی و چه برای پیاده روی روی واحدهای شیشه ای به عنوان یک پوشش ضد لغزش کاربرد دارد. فرآیند سندبلاست شامل شلیک ماسه ریز به شیشه به  منظور ایجاد ظاهری شفاف و کدر به سطح شیشه است. هر تولید کننده می‌تواند تکه‌های شیشه‌ای تا ابعاد 6 متر در 3 متر (یک ورق جامبو، بزرگترین تکه شیشه) را در شیب‌ها، طرح‌ها و الگوهای مختلف برای هر نیاز طراحی سندبلاست کند. تقریباً هر طرح یا طرحی را می توان با استفاده از روش سندبلاست، از جمله الگوهای طراحی پیچیده و شیب شفافیت، در یک صفحه شیشه ای نقش داد. فرآیند سندبلاست، و همچنین ایجاد یک سطح شیشه ای شفاف و خصوصی، همچنین سطح کمی زبرتر را برای یک پانل شیشه ای ایجاد می کند. بنابراین یک سطح عالی برای راه رفتن بر روی واحدهای شیشه ای برای ایجاد راه رفتن ایمن تر روی سطح شیشه ای است.

کاربرد های شیشه سند بلاست 

مطالب پیشنهادی: در شیشه ای

مدل های شیشه سند بلاست 

طرح ها و الگوهای موجود از سندبلاست برای مقاومت در برابر لغزش دوباره بسیار گسترده هستند. یک افکت سندبلاست کامل یا یک الگوی سندبلاست ماتریس نقطه‌ای به مقاومت ضد لغزش در برابر راه رفتن روی کف شیشه‌ای با سطوح مختلف شفافیت از طریق شیشه دست می‌یابد. این شیشه های دارای تعداد زیادی نمونه هستند ، از افکت سندبلاست کامل گرفته تا الگوهای ماتریس نقطه، تا بتوانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای پروژه شما بهترین کارایی را دارد. قیمت شیشه سند بلاست نیز بر اساس مدل و اندازه هایی که سفارش می دهید مشخص می شود. ما می‌توانیم یک پوشش سندبلاست تقریباً با هر ضخامت شیشه‌ای که برای ایجاد پوشش شفاف یا ضد لغزش برای نصب شیشه‌ای لازم است، ارائه کنیم. مشخصات دقیق شیشه به نصب شیشه بستگی دارد. شما می‌توانید واحدهای شیشه‌ای تا ابعاد 6 متر در 3 متر را با پوشش سندبلاست کامل یا در صورت نیاز طرح‌دار و شیب سندبلاست کنید.

خرید شیشه سند بلاست 

مقاومت این شیشه در برابر لغزش حاصل از پرداخت و فرآیند ساخت بسیار بالا است و می تواند بسته به عمق سندبلاست متفاوت باشد. مقاومت در برابر لغزش کف شیشه ای با استفاده از مقادیر تست آونگ (PTV) اندازه گیری می شود، هر چیزی بیش از 36 به عنوان یک پوشش مقاوم در برابر لغزش پذیرفته می شود. در بیشتر موارد، یک روکش سندبلاست شده، PTV 50 را به دست می آورد. شیشه سندبلاست که به عنوان شیشه مات  نیز شناخته می شود، دارای ظرافت پیچیده ای است و می توان جلوه های چشمگیری را به دست آورد. سندبلاست فرآیندی است که در آن از شن و ماسه برای متفاوت کردن و به کار بردن آن در دکوراسیون به سطح شیشه استفاده می شود. بسته به عملکرد شیشه، طرح‌ها به‌صورت پس‌زمینه سندبلاست شده، با طرح شفاف باقی‌مانده، یا سندبلاست الگو، با پس‌زمینه شفاف باقی مانده است.

خرید شیشه سند بلاست 

انواع شیشه سند بلاست

 شیشه سندبلاست به شما این امکان را می دهد که حریم خصوصی داشته باشید، در عین حال نور طبیعی بیشتری را وارد کنید و در عین حال ظاهر سفارشی غنی را به خانه خود اضافه کنید. سندبلاست یک راه عالی برای طراحی روی آینه و شیشه شفاف است. طرح ها می توانند از یک حاشیه ساده تا یک ویژگی تزئینی کامل متغیر باشند. ما صدها طرح را در اختیار شما قرار داده ایم که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید و تیم طراحی داخلی آموزش دیده و ماهر ما می تواند آثار هنری یا نقاشی های خود مشتری را دوباره ایجاد کند. شیشه را می توان به صورت شابلون پوشانده و سندبلاست کرد، تکه های شیشه پوشانده شده از شابلون برداشته می شود و شیشه شفاف صاف زیر آن باقی می ماند، این الگو را ایجاد می کند. شابلون ها از ماده ای ساخته شده اند که در برابر اثر سندبلاست ساینده مقاومت می کند.

مطالب پیشنهادی: شیشه بین کابینتی

کاربرد های شیشه سند بلاست 

سند بلاست و شیشه های حریم خصوصی یک راه عالی برای داشتن طرح هایی بر روی آینه ها و شیشه های شفاف برای ایجاد ظاهری سفارشی در خانه شما است. عالی برای غربال کردن و پنهان کردن چیزهایی که نیازی به دیدن ندارند. طرح های شیشه سندبلاست می تواند از یک حاشیه ساده تا یک ویژگی تزئینی کامل متغیر باشد. صدها طرح شیشه‌ای سندبلاست شده در اختیار شما هستند تا بتوانید از بینشان بهترین گزینه ای که مد نظرتان می باشد را انتخاب کنید و با توجه به کاربردی که مد نظر دارید، از آن ها استفاده کنید. انواع طرح ها نیز روی آن ها قابل پیاده سازی است.  

شیشه سند بلاست از شیشه های مرغوب و بسیار زیبا می باشد که کاربرد های فراوانی در زمینه شیشه ها و طراحی ساختمان دارد. شما می توانید از طریق آن ها در انواع سازه ها و یا بازسازی خانه تفاوت ایجاد کنید و تغییر قابل مشاهده ای به ظاهر خانه ها بدهید و نمای این شیشه ها از شفافیت خوبی برخوردار است و نور را تا حدی عبور می دهد. با این حال طرح روی آن باعث می شود فضای خصوصی نیز حفظ شود و محیط دید نداشته باشد. به همین جهت از آن به عنوان دیوارپوش، درب، پنجره و بسیاری از موارد دیگر استفاده می کنند. برخی کاملا سند بلاست شده هستند و برخی تنها بخش هایی دارند که با این پوشش کاور شده استو به طور کلی اگر به دنبال یک متریال متفاوت و خاص هستید که در عین حال کاربردی نیز باشد، می توانید از شیشه های سند بلاست شده استفاده کنید. 

مدل های شیشه سند بلاست 

شیشه های سند پلاست به صورت لوگو بر روی شیشه های دفاتر ، پیش خوان برای ادارات ؛ به صورت نوشته های تبلیغاتی تیتر برای شیشه های فروشگاه ها ؛ طراحی های تزئینی شیشه های درب و پنجره بالاخص درب های ورودی شیک ویلایی ؛ طراحی های آینه و شیشه جات در مصارف تولیدات بوفه ، تولیدات آینه و شمعدان ، آینه های زیبای میز آرایشی و آینه کنسول ، آینه داخل کابین آسانسورها و حتی برای تزئین و طراحی حمام های شیشه ای میتواند مورد استفاده قرار بگیرد گرفته و زیبایی و جذابیت خانه و اداره شما را صد چندان کند. شیشه های سند پلاست به دلیل تولید خاص آن به هیچ وجه از روی این سطوح پاک نشده و عمر دائمی آن ارزش شیشه جات استفاده شده در کار شما را بالا می برد. بهترین مزیت شیشه های سند پلاست مات کردن خود شیشه است که امکان عبور روشنایی را دارا می باشد و مهمترین بخش جذابیت آن روشن تر بودن قسمت سند پلاست شده نسبت به سطوح اطراف است که سبب زیباتر جلوه نمودن شیشه سند پلاست شده شما می شود. امروزه از انواع مختلف شیشه های مات و طرح دار در ساختمان ها و مصارف گوناگون استفاده می شود. شیشه مات با روش های متفاوتی از قبیل شیشه اسید شور، سند بلاست، طلاکوبی و غیره تولید می شوند. در این میان شیشه سندبلاست علاوه بر مات بودن از مقاومت بالایی نیز برخوردار است. این نوع شیشه با تکنولوژی جدید سند بلاست تولید می شود و قابلیت ایجاد طرح های مختلف را دارد. اگر می خواهید بدانید که شیشه سند بلاست چگونه ساخته می شود و کاربردهای آن در کجاست در این مقاله همراه ما باشید.

مطالب پیشنهادی: انگرویینگ شیشه

شیشه سند پلاست

 شیشه سند بلاست چیست؟

طی عملیات سندبلاست  یا همان sandblast که از ترکیب کلمات sand  به معنای شن و blast به معنای انفجار ساخته می شود، ذرات ساینده که اغلب شن و مواد معدنی هستند که بسته به نوع سازه در اندازه سختی و شکل‌های هندسی متفاوت، به سطح شیشه کوبیده شده و بدین ترتیب  شفافیت شیشه از بین می رود و سطح آن مات می گردد. افزایش زمان بلاست و میزان فشار و قدرت پاشیدن ذرات سبب ماتی بیشتر و کیفیت بیشتر شیشه خواهد شد. این عملیات هم به صورت دستی و هم با دستگاه امکان پذیر است که در استفاده از دستگاه دقت عمل و راندمان عملیات بهترخواهد بود. به دلیل آسیب های تنفسی ناشی از شن و ماسه امروزه از ذرات دیگری نظیر ماسه سنگ فولاد، سرباره مس، پوسته گردو، پودر ساینده و غیره در فرآیند سند بلاست استفاده می شود.

مزایا و معایب شیشه سند بلاست

روش سند بلاست و شیشه مات تولید شده از این طریق مانند روش های دیگر دارای معایب و مزایایی است که به آن اشاره می کنیم؛ از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عمر طولانی شیشه سند بلاست بدون نیاز به مراقبت.

 2. سندبلاست مانند برچسب نیست که از روی شیشه جدا شود و تا پایان عمر شیشه باقی می ماند.

 3. امکان طراحی انواع طرح و لوگو در آن وجود دارد.

از معایب سند بلاست شیشه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  قیمت سند بلاست نسبت به سایر روش های مات کردن شیشه مانند شیشه اسید شور، بیشتر است.

 2. این روش زمان بر بوده و حداقل به 10 روز زمان کاری نیاز دارد.

 3.  امکان تغییر بعد از سندبلاست وجود ندارد. 

 4. این روش در کارگاه صورت می گیرد و نمی توان در محل نصب آن را انجام داد.

 5. چربی و لکه زدایی شیشه سندبلاست نسبت به انواع شیشه و آینه اسید شور سخت تر است.

مطالب پیشنهادی: شیشه رنگی دکوراتیو

شیشه سند بلاست در چه مکانی نقش دارد؟

حالت ماتی شیشه سندبلاست به رنگ سفید نزدیک است، به همین دلیل به آن شیشه سندبلاست سفید نیز گفته می‌شود. اما شیشه های سندبلاست در رنگ های متنوع تولید می شوند. نوع سفید شیشه سند بلاست و شیشه  و آینه اسیدشور یا همان ساتینا اغلب در نمای کار مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان مثال در مراکز پزشکی و غیره. برخی انواع شیشه‌های سندبلاست در دکوراسیون و جنبه زیبایی کاربرد دارند، به عنوان مثال شیشه سندبلاست طلایی، می تواند به ظاهر محیط شکلی تجملی و باشکوه بدهد. کاربردهای کلی شیشه سندبلاست در موارد زیر می باشد:

 1. پارتیشن شیشه ای

 2. شیشه سندبلاست کابینت، بالکن و حمام

 3. شیشه دودبند

 4. شیشه فروشگاه، مطب، بیمارستان ها و ادارات

 5. شیشه تابلو، پنجره، در ورودی

 6. شیشه های دوجداره 

انواع سندبلاست شیشه

در نمونه های رایج شیشه های مات می توان به شیشه مشجر، شیشه اسید شور شده و آینه اسید شور یا همان ساتینا، انواع شیشه های هوشمند مات شونده و شیشه های سندبلاست اشاره کرد. حال هر کدام از این روش های مات کردن روی تمام انواع شیشه قابل اجراست که در نتیجه ما شکل های بسیار متنوعی از شیشه های مات را خواهیم داشت.

انواع شیشه سند پلاست

مطالب پیشنهادی: دیوار پوش شیشه ای رنگی

شیشه سندبلاست نیز دارای انواع متفاوتی است که به بررسی آن می پردازیم.

شیشه تمام مات

در این مورد، شیشه مد نظر به عنوان مثال شیشه سکوریت، به طور کامل در اتاق سندبلاست قرار می گیرند و کاملا مات می شوند.

شیشه های راه مات

ایجاد خطوط منظم عمودی و افقی و یا شطرنجی روی شیشه که می توانند مات یا شفاف باشند سبب تولید شیشه های با عنوان راه مات می گردند.

لاکوبل سند بلاست

برای ساخت شیشه لاکوبال یک ورقه محافظتی پی وی سی نصب می شود که به نوعی محافظ در برابر ضربه می باشد. همچنین از یک لایه پولیروپلین برای مقاومت بالا در برابر رطوبت نیز استفاده می شود. این نوع شیشه درشکل های شفاف و مات تولید می شوند که به دلیل کیفیت بالا مصارف زیادی دارند.

شیشه رنگی سندبلاست

شیشه های رنگی مات به دلیل زیبایی منحصر بفرد خود در دکوراتیو بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند و جلوه ی زیبایی به محیط می بخشند. البته این نوع شیشه علاوه بر زیبایی دارای استحکام در برابر شرایط جوی نیز هستند.

شیشه سندبلاست طرح دار 

می‌توان با نرم افزارهای کامپیوتری طرح های مختلف از جمله لوگو را روی سندبلاست شیشه طراحی و اجرا کرد. 

مطالب پیشنهادی: آینه لوزی

قیمت سندبلاست شیشه

قیمت شیشه سند بلاست با توجه به سایز و اندازه و همچنین میزان پیچیدگی طرح آن محاسبه می‌شود. شیشه‌هایی است که به صورت یک‌دست مات شده‌اند دارای قیمت پایین تری هستند. چرا که میزان چسب مصرفی در قیمت شیشه تاثیر گذار می‌باشد. هر چه قسمت های شفاف شیشه بیشتر باشد می بایست چسب بیشتری استفاده شود. به عنوان مثال اگر طرح مد نظر ما کوچک باشد بقیه قسمت های شیشه باید چسب بخورد که در نتیجه قیمت آن بالاتر می رود. به طور کلی قیمت سندبلاست نسبت به شیشه و آینه اسید شور بالاتر است.

جمع بندی
در این مقاله به بررسی شیشه سند بلاست به عنوان یکی از شیشه های مات پرداختیم و ویژگی ها آن را بررسی کردیم. به کمک نکاتی که ذکر شده است می توانید با توجه به نوع کاربری مد نظر خود در مورد انتخاب شیشه مات تصمیم بگیرید.
 

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و محتوای شما را جمع‌آوری می‌کند تا بتوانیم نظرات درج شده در وب‌سایت را پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، خط‌مشی رازداری و شرایط استفاده جایی که اطلاعات بیشتری در مورد مکان، چگونگی و چرایی ذخیره داده های شما دریافت خواهید کرد.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته