شیشه سکوریت

یکی از مزایای عمده شیشه های ایمنی و امنیتی این است که در بیشتر موارد به راحتی شکسته نمی شوند و در صورت شکستن چندین ویژگی ایمنی را ارائه می دهند. منازل و مشاغل به دلیل افزایش نیاز به ایمنی و امنیت به استفاده از این نوع شیشه علاقه نشان می دهند. اگر در حال ساختن یک خانه، دفتر کار جدید هستید یا قصد دارید یک بازسازی را شروع کنید، از محصولات شیشه ای ایمنی و ایمنی استفاده کنید. کارشناسان می توانند توصیه های عملی برای کمک به شما در انتخاب بهترین نوع شیشه ایمنی برای پروژه خود ارائه دهند. شیشه های مقاوم می توانند نوع دیگری از شیشه های سکوریت باشند که شیشه های مقاوم در برابر حرارت است. هنگام شکستن، شیشه های سخت شده به قطعات کوچک تبدیل می شوند تا خطر آسیب را کاهش دهند. خرید شیشه سکوریت می تواند بسیار کاربردی باشد. 

انواع شیشه سکوریت 

شیشه ایمنی نقش اساسی در تضمین امنیت خانه ها و مشاغل ایفا می کند. مهم است که از نصب صحیح شیشه ایمنی و ایمنی اطمینان حاصل کنید.  شیشه ای که در بسیاری از املاک قدیمی استفاده می شود هنوز با استاندارد ها مطابقت ندارند و به تازگی از شیشه های ضخیم و مقاوم بیشتر استفاده می شود. به دلایل ایمنی، این استاندارد مهم مشخص می‌کند که شیشه ایمنی باید در مناطقی مانند پنجره‌های خاص، حمام، صفحه‌های دوش و درب‌های خاص - هر شیشه‌ای که در آن خطر ضربه‌های انسانی بالا وجود دارد، استفاده شود. چه نمای  خانه باشد، چه ویترین مغازه یا یک مرکز امنیتی، بهترین انتخاب یک شیشه محافظ است که مزایای نور روز و شفافیت را با آرامش خیال - در تمام طول روز، هر روز فراهم می کند. شیشه مقاوم معمولاً در کاربردهای تجاری مانند ویترین مغازه‌ها، پنجره‌ها و درگاه‌های آسیب‌پذیر که در معرض نفوذ هستند استفاده می‌شود. همچنین در انواع دیگر برنامه‌های در معرض خطر مانند غرفه‌های پرداخت، پیشخوان جواهرات و پیشخوان‌های نمایش استفاده می‌شود که مقاومت را ایجاد می‌کند. قیمت شیشه سکوریت نیز با توجه به همین نکات می تواند متفاوت باشد. 

شیشه سکوریت

مطالب پیشنهادی: آینه بنفش

مزایای سفارش شیشه سکوریت

انواع شیشه سکوریت ساخته می شوند که در برابر نفوذ و ورود اجباری مقاومت می کنند، شیشه ممکن است بشکند اما بین لایه یکپارچگی را حفظ می کند و همچنان به عنوان یک مانع عمل می کند. در برابر ضربات مکرر اجسام سنگین مانند آجر، چکش و کلاغ مقاومت می کند. همچنین مقاومت بهبود یافته در برابر ضربه تصادفی - ایمن تر برای خانواده ها را تامین می کند. فرآیند تولید شیشه سکوریت به گونه ای انجام می شود که مقاومت آن را بالا می برد و از همین طریق آن را برای چنین استفاده هایی کاملا آماده می کند. به این طریق طراحان می توانند در انواع کاربرد ها از آن ها استفاده کنند و از زیبایی و این مقاومت در کنار هم بهره ببرند. شیشه های مقاوم که در برابر حرارت مقاومت خوبی از خود نشان می دهند، با سرعت بیشتری نسبت به شیشه های دیگر که ساخته شده اند، خنک می شوند. شیشه های سکوریت نیز به نوبه خود با سرعت بیشتری نسبت به شیشه های مقاوم فرآیند خنک شدن را طی می کنند. 

تفاوت شیشه های سکوریت 

شیشه های سکوریت شده نسبت به شیشه های مقاوم در برابر حرارت، استحکام بیشتری در برابر انحراف دارند و به طور کلی انعطاف پذیری و شکل پذیری آن ها بیشتر است. همچنین مقاومت زیادی در برابر باد دارند. طی عملیات هایی که روی شیشه پیاده می شود، توانایی شیشه را برای زنده ماندن در برابر ضربه اشیایی که ممکن است به ساختمان برخورد کند را افزایش می دهد. هنگامی که شیشه سکوریت شکسته می شود، به مکعب های کوچک خرد می شود و احتمال آسیب جدی در اثر ضربه را کاهش می دهد. بنابراین، به عنوان یک ماده لعاب ایمنی واجد شرایط است. عمل تمپر کردن استحکام لبه لایت را افزایش می دهد. یعنی زمانی که این شیشه ها می شکنند، این تکه ها به پی وی سی ها می چسبند و از خورد شدن و قطعه قطعه شدن کل آن جلوگیری می شود. به این ترتیب آسیب ها کمتر می شوند و خرابی کمتری به بار می آید. 

انواع شیشه سکوریت 

مطالب پیشنهادی: آینه مسی

شیشه های سکوریت از انواع بسیار مقاوم و البته گران قیمت در بین شیشه ها هستند که شامل انواع مختلفی می شوند. شما می توانید انواع شیشه سکوریت طرح دار و شیشه سکوریت مات و حتی شیشه سکوریت بالکن برای منزل خود را سفارش دهید و در سازه ها و کاربرد های مختلف از آنها استفاده کنید. این محصولات را در اندازه ها و شکل های مختلف ساخته می شوند و به دلیل شکل پذیری خوبی که دارند، در نماها و ساختمان های مختلف از آنها استفاده می شود. فرایند تولیدشان به گونه ای است که بعد از ساخت مقاومت بالایی در برابر ضربه های مختلف دارند و حتی به عنوان متریال ویترین مغازه هایی مانند جواهر فروشی نیز از آن ها استفاده می شود. بعد از شکستن نیز تکه ها به ماده ای که در ساخت شیشه ها به کار رفته است می چسبند و از پراکندگی و قطعه قطعه شدن شیشه جلوگیری می شود. نصب شیشه سکوریت نیز باید به دقت انجام شود تا نتیجه به بهترین شکل مشخص شود و بتوانید از آن در طراحی سازه های مختلف استفاده نمایید. در این صورت ضمن حفظ زیبایی، امنیت نیز وجود خواهد داشت.

ساختن شیشه سکوریت یک فرآیند کاملا عملیاتی حرارتی می باشد که بر روی شیشه هایی که مصارف ساختمانی دارد اعمال می شود. البته این فرآیند را می توان بر روی بسیاری از شیشه ها انجام داد که اعم از شیشه های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده و لعاب خورده هم از جمله آن هاست.

در حقیقت شیشه سکوریت محصولی از شیشه های رفلکس دار، رنگی،پنجره،لاکی و یا چاپ شده می باشد.

فرآیند ساخت شیشه سکوریت

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در مقیاس ضخامت، در ضخامت های یکسان با شیشه های ساده در برابر شکستگی مقاومت بیشتری را دارا می باشند به طوری که به راحتی می توان بیان نمود که مقاومت مکانیکی آن 5 برابر است. و در صورتی هم که شیشه بشکند برخلاف شیشه های ساده شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می شوند که قدرت برش ندارند و این خود مزیت بزرگی در کاهش صدمات وارده در هنگام شکستن شیشه است.

در ساختمان سازی از این نوع شیشه ها در مکان هایی استفاده می شود که احتمال صدمه زدن به انسان ها را داشته باشد می توان استفاده نمود
امروزه در ادارات هم که استفاده از شیشه به دلیل دید داشتن فضا های دیگر مرسوم شده بجای استفاده از شیشه ی معمولی که خطر جانی به همراه دارد از این نوع شیشه ها استفاده می شود که می توان خطر های جانی را بسیار کاهش دهد.

مزایای سفارش شیشه سکوریت
 
مطالب پیشنهادی: آینه رنگی
 

 

 

جدول مشخصات تولید

 

بیشترین سایز واحد ۸۴۰۰ * ۳۲۰۰ mm

 

کمترین سایز واحد ۳۰۰ * ۱۲۰ mm

 

بیشترین ضخامت واحد ۱۹ mm

 

کمترین ضخامت واحد ۴ mm

 

فرآیند ساخت شیشه سکوریت

عملیات حرارتی: در تعریف عملیات حرارتی همان گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرم شدن شیشه یعنی بالای 700 درجه سانتی گراد می باشد. بعد از آن شیشه ای که به صورت یکنواخت گرم شده به وسیله دمیدن هوای سرد به هر دو طرف آن و سطح آن ها به سرعت سرد می شود. در طول این فرآیند شیشه را تا نرم شدن یعنی دمای 700 درجه سانتی گراد حرارت می دهند و سپس به سرعت به آن هوای بسیار خنک می دمند.

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

در مرحله دمیدن باد سرد و سرد کردن شیشه سکوریت لایه های بیرونی شیشه سکوریت زودتر لایه های داخلی سرد می شود و به همین دلیل این کار باعث استحکام شیشه می شود. در این میان، سطح های شیشه سکوریت که زود تر از داخل آن سرد و سفت شده است باعث درست شدن تنش های مداوم و در نهایت مقاومت بالای شیشه می شود.

تفاوت شیشه های سکوریت 

مطالب پیشنهادی: آینه برنز

در چه جایی از شیشه سکوریت استفاده می شود؟

این شیشه در قسمت هایی از سازه که بحث استحکام و مقاومت در برابر حرارت و هم چنین ایمنی مورد نظر باشد قابل استفاده قرار می گیرد. عموما از این نوع شیشه در صنعت خودرو بسیار استفاده می شود که برای مقابله با خرد شدن شیشه است از قطعات بزرگ این شیشه ها استفاده می شود.
البته این نکته باید دقت بشود که در جلوی ماشین از شیشه لمینت استفاده می شود چرا که در هنگام ضربه نمی شکند.
در زمانی که نکاتی از جمله مقاومت مکانیکی و ایمنی مطرح است استفاده نمودن از شیشه های مقاوم و نشکن اهمیت پیدا می کند.
به این دلیل در شیشه عقب خودرو از شیشه های سکوریت استفاده می کنند تا در هنگام خرد شدن به کسی صدمه نزد و در عوض شیشه جلو را لمینت استفاده می کنند تا از خرد شدن جلوگیری کند.
در لوازم خانگی با استفاده از ماشین آلاتی مثل سی ان سی ها و برش های تمام اتومات و دستگاهای واترجت دستگاهای چاپ تمام اتوماتیک کوره هایی از نوع کانوکشن و غیره می تواند انواع شیشه های هود طرح دار با هر نوع برش اعم از پنل و بدنه سینک های شیشه ای با طرح های کار شده بر روی شیشه اجاق گاز رومیزی و فر توکار و یخچال شیشه های تزیینی را تولید نمود.

 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته