شیشه سکوریت

در پاسخ به این سوال که شیشه سکوریت چیست باید گفت که نوعی شیشه ایمنی است که توسط عملیات حرارتی یا شیمیایی کنترل شده برای افزایش استحکام در مقایسه با شیشه معمولی پردازش می شود. این باعث می ‌شود که شیشه، وقتی شکسته شود، به ‌جای اینکه مانند شیشه ‌های صفحه ‌ای (معروف به شیشه ‌های آنیل ‌شده) به تکه ‌های دندانه ‌دار تبدیل شود، به تکه‌ های دانه ‌ریز کوچک خرد می‌ شود. تکه های دانه ای کمتر باعث آسیب می شوند. در نتیجه به علت ایمنی و استحکام آن، کاربردهای مختلفی از جمله پنجره خودروهای سواری، درب دوش، درب ‌ها و میزهای شیشه ‌ای معماری، سینی ‌های یخچال، محافظ صفحه موبایل و به عنوان جزئی از شیشه‌های ضد گلوله برای غواصی، دارد. شیشه سکوریت شده تقریباً چهار برابر قوی تر از شیشه آنیل شده است. انقباض بیشتر لایه داخلی در طول ساخت باعث ایجاد تنش های فشاری در سطح شیشه می شود که با تنش های کششی بدنه شیشه متعادل می شود.

 

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی و کارگاه: تهران، دلاوران، تکاوران شمالی، سی متری اول شرقی، صنایع شیشه و آینه آگاهی، پلاک 180

دفتر:77895306-021 77895326-021 فکس 77899633-021

تست شیشه سکوریت با 

 

شیشه سکوریت چیست

شیشه سکوریت چیست؟ شیشه از سالها قبل مورد استفاده بشر بوده است و در مصارف گوناگونی به کار می رفته است. تا به امروز تغییرات بسیاری برای شیشه رخ داده است. امروزه از این مصالح ساختمانی مشهور، معماران و طراحان داخلی ساختمان برای سازه ‌های مختلف مانند راهروها، پیاده ‌روها، کفپوش ‌ها و غیره استفاده می کنند. اما آنچه باعث نگرانی مردم شده است، احتمال شکستن شیشه است که ممکن است منجر به صدمات جدی گردد. برای چنین نگرانی هایی محصولی نسبتاً مقاوم در برابر ضربه سنگین، ساخته شده است به نام شیشه چند لایه یا لمینت.

آزمایش شیشه سکوریت

 

انواع شیشه سکوریت

شیشه ایمنی نقش اساسی در تضمین امنیت خانه ها و مشاغل ایفا می کند. مهم است که از نصب صحیح نرده شیشه ای ایمنی و ایمنی اطمینان حاصل کنید. شیشه ای که در بسیاری از املاک قدیمی استفاده می شود هنوز با استاندارد ها مطابقت ندارند و به تازگی از شیشه های ضخیم و مقاوم بیشتر استفاده می شود. به دلایل ایمنی، این استاندارد مهم مشخص می‌کند که شیشه ایمنی باید در مناطقی مانند پنجره‌های خاص، حمام، صفحه‌های دوش و درب‌های خاص - هر شیشه‌ای که در آن خطر ضربه‌های انسانی بالا وجود دارد، استفاده شود. چه نمای خانه باشد، چه ویترین مغازه یا یک مرکز امنیتی، بهترین انتخاب یک شیشه محافظ است که مزایای نور روز و شفافیت را با آرامش خیال - در تمام طول روز، هر روز فراهم می کند. شیشه مقاوم معمولاً در کاربردهای تجاری مانند ویترین مغازه‌ها، پنجره‌ها و درگاه‌های آسیب‌پذیر که در معرض نفوذ هستند استفاده می‌شود. همچنین در انواع شیشه سکوریت برنامه‌های در معرض خطر مانند غرفه‌های پرداخت، پیشخوان جواهرات و پیشخوان‌های نمایش استفاده می‌شود که مقاومت را ایجاد می‌کند. قیمت شیشه سکوریت نیز با توجه به همین نکات می تواند متفاوت باشد.

مطالب پیشنهادی: آینه بنفش

در استفاده از شیشه در مصالح ساختمانی غالباً هدف زیبایی و شفافیت را به دنبال دارند. اما گاهی استفاده از شیشه در جاهای مختلف باعث بروز مشکلات و خطراتی برای استفاده کنندگان می شود. برای اینکه از این خطرات که ناشی از شکستگی زیاد شیشه ها است، ایمن باشند از محصولات دیگری در کنار شیشه های معمولی استفاده می کنند. از آن جمله می توان به شیشه سکوریت اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم در مورد آن بیشتر صحبت کنیم.

قیمت شیشه سکوریت

قیمت شیشه سکوریت بسته به نوع شیشه ای که می خرید متفاوت خواهد بود. از آنجایی که می توان شیشه سکوریت را برای نصب در پنجره ها و سایر وسایل استفاده کرد، برای نصب آن نیز هزینه اضافی باید پرداخت کرد. شیشه سکوریت قیمت نصب تا حد زیادی به اندازه کار و سایر عوامل بستگی دارد. برش ها یا رنگ های سفارشی می توانند به قیمت آن اضافه کنند. برخی از شرکت ها ممکن است بتوانند لبه های ناهموار را با هزینه اضافی حذف کنند.

شیشه ضد گلوله

ویژگی های شیشه سکوریت

ویژگی های شیشه سکوریت را می توان به صورت زیر، خلاصه کرد:
- تطبیق پذیری: شیشه های سکوریت را می توان به اشکال و سبک های مختلف برای کاربردهای مختلف شکل داد.
- مقاومت در برابر ضربه: مقاومت در برابر ضربه شیشه سکوریت بسیار بالا است که برای مقاومت در برابر شرایط و دماهای شدید بسیار حائز اهمیت است.
- استحکام: شیشه های سکوریت 3 تا 7 برابر قوی تر از شیشه های آنیل شده هستند.
- اعوجاج نوری: شیشه های سکوریت مانند شیشه فلوت شفاف نیستند، زیرا فرآیند تعادل گرمایی آن، باعث ایجاد برخی اعوجاج های نوری می شود.
- ساخت: هر گونه برش یا سنگ زنی باید قبل از به تعادل رسیدن آن، انجام شود، چرا که این فرایندها پس از گرم شدن شیشه باعث شکستگی می شوند.

مطالب پیشنهادی: شیشه لمینت

فواید شیشه سکوریت

همانطور که قبلاً بیان کردیم از جمله فواید شیشه سکوریت، استحکام بالای آن است و اینکه بعد از شکستن تکه تکه نشده بلکه به قطعات مربعی تبدیل می شوند. این باعث می شود در زمان ایجاد حادثه آسیبی به اشخاص وارد نشود.

معایب شیشه سکوریت

یکی از معایب شیشه سکوریت، لبه های تیز و برنده آن است. اگرچه این نوع شیشه ها دارای مقاومت بالایی هستند اما این مقاومت در لبه ها بسیار کم است و باعث می شود بسیار آسیب پذیر باشند. علاوه بر این قیمت بالای این نوع شیشه ها را نیز می توان از جمله معایب آنها در نظر گرفت.

روش‌ های تشخیص شیشه سکوریت

یکی از روش های تشخیص شیشه سکوریت این است که با الماس خط بر نمی دارد در صورتیکه شیشه های معمولی اینگونه نیستند. یک روش دیگر نگاه کردن شیشه با عینک های پلاریزه است. در صورتیکه دایره و نقطه هایی در شیشه مشاهده شود از نوع سکوریت است در غیر اینصورت معمولی است.

عوامل موثر بر تعیین قیمت شیشه سکوریت

از جمله عوامل موثر بر تعیین قیمت شیشه سکوریت می توان به ضخامت شیشه اشاره کرد. هر چه شیشه ضخیم تر باشد بر قیمت آن خواهد افزود. همچنی اندازه و وجود شکل های منظم یا نامنظم می تواند در قیمت آن تأثیر داشته باشد. یکی دیگر از این عوامل تعیین کننده رنگ شیشه ها است.

شیشه سکوریت

ضخامت شیشه سکوریت

شیشه های سکوریت در ضخامت های مختلفی تولید می شوند. هر چه ضخامت شیشه سکوریت افزایش یابد، مقاومت در برابر ضربه و تحمل فشار آن نیز افزایش می یابد. ضخامت های مختلف شیشه های سکوریت، برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به محل نصب و ویژگی های مورد انتظار از شیشه باید مناسب ترین ضخامت را انتخاب کرد. معمولاً ضخامت شیشه های سکوریت بین 4 تا 20 میلیمتر است. ضخامت بین 8 تا 10 میلیمتر بیشترین کاربرد را برای این نوع شیشه ها دارد.

مطلب پیشنهادی: شیشه ضد گلوله

نصب شیشه سکوریت

برای نصب شیشه سکوریت باید ابتدا محل نصب را اندازه گیری کرد چرا که برش آن بر خلاف شیشه های معمولی کار ساده ای نیست و قبل از نصب باید مراحل برش انجام شده باشد. باید توجه داشت که از متخصصین این کار، برای نصب آن استفاده کرد و این کار از عهده هر کسی بر نمی آید. در این مقاله در مورد شیشه های سکوریت و مزایای آن مطالبی را عنوان کردیم. اشاره کردیم که این نوع شیشه ها چگونه ساخته می شوند و در مورد مزایا و معایب آن نیز مطالبی را بیان کردیم. همچنین روش های تشخیص شیشه های سکوریت از شیشه های معمولی را توضیح داده و در مورد نحوه قیمت گذاری و همچنین نصب آن به طور خلاصه نکاتی را بیان کردیم.

مزایای خرید شیشه سکوریت

انواع شیشه سکوریت ساخته می شوند که در برابر نفوذ و ورود اجباری مقاومت می کنند، شیشه ممکن است بشکند اما بین لایه یکپارچگی را حفظ می کند و همچنان به عنوان یک مانع عمل می کند. در برابر ضربات مکرر اجسام سنگین مانند آجر، چکش و کلاغ مقاومت می کند. همچنین مقاومت بهبود یافته در برابر ضربه تصادفی - ایمن تر برای خانواده ها را تامین می کند. فرآیند تولید شیشه سکوریت به گونه ای انجام می شود که مقاومت آن را بالا می برد و از همین طریق آن را برای چنین استفاده هایی کاملا آماده می کند. به این طریق طراحان می توانند در انواع کاربرد ها از آن ها استفاده کنند و از زیبایی و این مقاومت در کنار هم بهره ببرند. شیشه های مقاوم که در برابر حرارت مقاومت خوبی از خود نشان می دهند، با سرعت بیشتری نسبت به شیشه های دیگر که ساخته شده اند، خنک می شوند. شیشه های سکوریت نیز به نوبه خود با سرعت بیشتری نسبت به شیشه های مقاوم فرآیند خنک شدن را طی می کنند. برای خرید شیشه سکوریت می توانید با مشاورین آگاهی گلس در ارتباط باشید.

تفاوت انواع شیشه سکوریت

شیشه های سکوریت شده نسبت به شیشه های مقاوم در برابر حرارت، استحکام بیشتری در برابر انحراف دارند و به طور کلی انعطاف پذیری و شکل پذیری آن ها بیشتر است. همچنین مقاومت زیادی در برابر باد دارند. طی عملیات هایی که روی شیشه پیاده می شود، توانایی شیشه را برای زنده ماندن در برابر ضربه اشیایی که ممکن است به ساختمان برخورد کند را افزایش می دهد. هنگامی که شیشه سکوریت شکسته می شود، به مکعب های کوچک خرد می شود و احتمال آسیب جدی در اثر ضربه را کاهش می دهد. بنابراین، به عنوان یک ماده لعاب ایمنی واجد شرایط است. عمل تمپر کردن استحکام لبه لایت را افزایش می دهد. یعنی زمانی که این شیشه ها می شکنند، این تکه ها به پی وی سی ها می چسبند و از خورد شدن و قطعه قطعه شدن کل آن جلوگیری می شود. به این ترتیب آسیب ها کمتر می شوند و خرابی کمتری به بار می آید.

مطالب پیشنهادی: آینه مسی

شیشه های سکوریت از انواع بسیار مقاوم و البته گران قیمت در بین شیشه ها هستند که شامل انواع مختلفی می شوند. شما می توانید انواع شیشه سکوریت طرح دار و شیشه سکوریت مات و حتی شیشه سکوریت بالکن برای منزل خود را سفارش دهید و در سازه ها و کاربرد های مختلف از آنها استفاده کنید. این محصولات را در اندازه ها و شکل های مختلف ساخته می شوند و به دلیل شکل پذیری خوبی که دارند، در نماها و ساختمان های مختلف از آنها استفاده می شود. فرایند تولیدشان به گونه ای است که بعد از ساخت مقاومت بالایی در برابر ضربه های مختلف دارند و حتی به عنوان متریال ویترین مغازه هایی مانند جواهر فروشی نیز از آن ها استفاده می شود. بعد از شکستن نیز تکه ها به ماده ای که در ساخت شیشه ها به کار رفته است می چسبند و از پراکندگی و قطعه قطعه شدن شیشه جلوگیری می شود. نصب شیشه سکوریت نیز باید به دقت انجام شود تا نتیجه به بهترین شکل مشخص شود و بتوانید از آن در طراحی سازه های مختلف استفاده نمایید. در این صورت ضمن حفظ زیبایی، امنیت نیز وجود خواهد داشت. ساختن شیشه سکوریت یک فرآیند کاملا عملیاتی حرارتی می باشد که بر روی شیشه هایی که مصارف ساختمانی دارد اعمال می شود. البته این فرآیند را می توان بر روی بسیاری از شیشه ها انجام داد که اعم از شیشه های رنگی، رفلکتیو، چاپ شده و لعاب خورده هم از جمله آن هاست. در حقیقت شیشه سکوریت محصولی از شیشه های رفلکس دار، رنگی،پنجره،لاکی و یا چاپ شده می باشد.

مزایای شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در مقیاس ضخامت، در ضخامت های یکسان با شیشه های ساده در برابر شکستگی مقاومت بیشتری را دارا می باشند به طوری که به راحتی می توان بیان نمود که مقاومت مکانیکی آن 5 برابر است. و در صورتی هم که شیشه بشکند برخلاف شیشه های ساده شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می شوند که قدرت برش ندارند و این خود مزیت بزرگی در کاهش صدمات وارده در هنگام شکستن شیشه است. در ساختمان سازی از این نوع شیشه ها در مکان هایی استفاده می شود که احتمال صدمه زدن به انسان ها را داشته باشد می توان استفاده نمود.

آینه سکوریت

 آینه سکوریت برای راهروهای مسکونی، اطراف گوشه های تیز در جاده های اصلی و بسیاری از محیط های صنعتی ایده آل هستند. آنها در صورت نیاز دید بیشتر و وسیع تری از یک منطقه باریک را فراهم می کنند. این آینه ها را می توان در تنظیمات مختلفی استفاده کرد، مانند آینه های امنیتی برای مغازه ها برای نظارت و محافظت بیشتر و همچنین آینه های گوشه برای خم های تیز و راهروها جهت افزایش دید. طیف کاملی از آینه‌ های سکوریت را امروز به‌صورت آنلاین می توانید از برخی سایت های معتبر خریداری کنید. 

برخی انواع اینه سکوریت

 برخی از انواع اینه سکوریت را می توان در فروشگاه های معتبر اینترنتی مشاهده کنید. به عنوان مثال آینه های نظارتی استاندارد، طراحی سنتی تری دارند و برای استفاده در داخل خانه مناسب هستند. آنها مقرون به صرفه هستند و به راحتی نصب می شوند. یک مفصل توپی امکان تنظیم تا 120 درجه را فراهم می کند. همچنین آینه های بازرسی محدب برای استفاده در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند. آنها برای مکان هایی مانند مسیرهای ورودی زاویه دار و پارکینگ های تنگ مناسب هستند. این نوع آینه ها همچنین بر روی اتصالات توپ مفصلی برای مانور آسان نصب می شوند.
 
برای مناطق بزرگتر که در آنها نظارت دقیق مورد نیاز است، مانند انبارها و فروشگاه های بزرگ، آینه های نیمکره ای یک انتخاب عالی هستند. این آینه های گنبدی، میدان دید چشمگیر 180 درجه را ارائه می دهند. این آینه های سکوریت کیفیت تصویر عالی را ارائه می دهند و توسط یک لایه اکریلیک مقاوم در برابر ضربه محافظت می شوند. در اینجا در مورد اینه سکوریت مطالبی را عنوان کردیم. اشاره کردیم که استفاده از این نوع آینه ها در بسیاری از موارد رایج است. به برخی انواع آن اشاره کرده و توضیحاتی را در مورد هر یک از آنها و کاربردهایشان ارائه داده ایم.

شیشه سکوریت دودی

 شیشه سکوریت دودی از جمله شیشه های دوجداره محسوب می شود که شما می توانید در انواع دکوراسیون های داخلی و برای نمای ساختمان از آن استفاده کنید. می توان با استفاده از یک رنگ خاص دودی فضایی شیک را با امنیت کامل برای محیط به وجود آورد. امروزه در بسیاری از نماهای ساختمان از شیشه سکوریت استفاده می کنند. شما می توانید انواع شیشه های دوجداره دودی را جزء پرکاربردترین ها مشاهده کنید. به این دلیل که شیشه‌ سکوریت دودی علاوه بر استحکام و مقاومت بالایی که در مقابل ضربه دارد، در برابر بسیاری از عوامل می تواند گزینه مناسبی برای استفاده باشد. شیشه های دودی در واقع رنگ مایل به مشکی دارند. 
برای کاربرد هرچه بهتر پنجره شما باید به جنس شیشه توجه کنید. شیشه سکوریت دودی به صورت دو جداره برای واحدهای مسکونی و تجاری جهت جلوگیری از دید داشتن درون محیط و همچنین کنترل نور و تابش نور خورشید بهترین انتخاب است. از شیشه های سکوریت دودی برای نمای زیبا و عایق بالا استفاده می شود حتی برای بسیاری از مناطقی که جزء مناطق سردسیر محسوب می شوند برای اینکه تابش نور خورشید با جذب بیشتری همراه باشد بهتر است از شیشه سکوریت دودی استفاده گردد. در مناطق گرمسیر تابش نور خورشید در طولانی مدت برای افراد مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد که استفاده از شیشه های دوجداره دودی نیز می تواند از نفوذ نور خورشید در این محیط به شدت کم کند. 

قیمت شیشه سکوریت دودی

قیمت شیشه سکوریت دودی مانند انواع شفاف تحت تاثیر ابعاد، جنس و ضخامت و برند تولید کننده تغییر می کند. آنچه مسلم است شیشه سکوریت 10 میل در مقایسه با نوع 20 میل وزن کمتر و قیمت پایین تری دارد. این نوع شیشه ها با احتمال آسیب رسانی پایین و مقاومت در برابر شکستگی در دو رنگ تیره و دودی روشن به بازار عرضه می شود که به همان نسبت قیمت های متفاوتی نیز خواهد داشت. 
در این مقاله در مورد شیشه سکوریت دودی مطالبی را عنوان نمودیم. بیان کردیم که استفاده از این نوع شیشه ها بیشتر در نمای ساختمان می باشد. همچنین اشاره کردیم که قیمت این نوع شیشه ها به نسبت شیشه های معمولی کمی بیشتر خواهد بود و در ابعاد مختلف نیز قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

شیشه سکوریت طرح دار

 شیشه های سکوریت برخلاف شیشه های معمولی هنگام شکستن به تکه هایی بدون زائده برنده تبدیل می شوند. شیشه های معمولی با ضربه و شکست به قطعات برنده و مثلثی تبدیل می شوند. شیشه های سکوریت در برابر گرما بسیار مقاوم هستند. این مقاومت و ایمن بودن باعث شده تا از این نوع شیشه در محیط های مختلفی استفاده شود. علاوه بر اینکه با طرح دار کردن این شیشه ها می توان نمایی دیگر به محل استفاده آنها داد. بنابراین استفاده از شیشه سکوریت طرح دار در بسیاری از مکان ها و موارد مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از شیشه های سکوریت طرح دار در مکان های متنوعی صورت می پذیرد. از شیشه های سکوریت طرح دار می توان برای مکان های مختلفی مانند اجرا به عنوان شیشه دور دوشی در حمام، اجرای درب های شیشه ای راهرو های ساختمان، پارتیشن بندی ادارات و دفاتر، استخرهای شیشه ای، اجرای کف شیشه ای، نمای شیشه ای ساختمان و بالکن ها، ویترین فروشگاه ها و مراکز خرید و درب های اتوماتیک هوشمند و اجرا به عنوان شیشه های اتومبیل و ... استفاده کرد. 
 
از جمله شیشه های سکوریت طرح داری که زیاد مورد توجه قرار می گیرد، شیشه سکوریت طرح دار با طرح گل است. شیشه های سکوریت مات طراحی شده، شیشه سندبلاستی است که با یک لایه لمینت ایمن شده است. طراحی های دیگری از قبیل ترکیب دو شیشه مات و آینه ای کنار هم و طراحی با نقوش طبیعی نیز مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی هست. از این طرح ها روی شیشه سکوریت به عنوان درب شیشه ای اتاق ها یا آشپزخانه استفاده می گردد.

طرح شیشه سکوریت

همانطور که می دانید شیشه سکوریت هفت برابر از شیشه های معمولی یا خام مقاوم تر است که در مواقع شکستگی به تکه های کوچک بی ضرر و ایمن تبدیل می شود. این شیشه کاربرد بسیاری دارد. تفاوت اصلی بین شیشه سکوریت و شیشه های خام نحوه ساخت و تولید آن می باشد که شیشه خام توسط کوره های مخصوص به دمای بالا رسیده و به سرعت توسط فشار هوای بالا خنک می شود و با ساختار متفاوت همان شیشه سکوریت بیرون می آید. شیشه های سکوریت در صورت شکستن به حالت پودری تغییر حالت کرده ولی شیشه های خام درز برداشته و حالت شمشیری به خود می گیرند. شیشه های سکوریت دمای حدود ۳۰۰ درجه را تحمل می کنند ولی شیشه های خام حداکثر تا ۶۰ درجه سانتیگراد را تحمل می کنند. در این مقاله می خواهیم در مورد طرح شیشه سکوریت مطالبی را بیان کنیم.
 طراحی روی شیشه یکی از بی نظیرترین ایده پردازی ها در زمینه دکوراسیون داخلی به شمار می آید. این ایده پردازی برای درب های ورودی بسیار گزینه مناسبی است. مثلا بر روی یک شیشه مات طرح یک گل با طرحی زمینه ای مشکی می تواند برای دکوراسیون های سفید مشکی انتخاب مناسبی باشد. همچنین شیشه مات و شیشه آینه ای دو پارامتری است که می تواند در ایده پردازی های مختلف تکرار شوند. همان طور که می دانید طرح های راه راه به صورت یک خط در میان با شیشه های مات و آینه ای تراش خورده می تواند گزینه مناسبی برای درب های ورودی بخش های اداری یک سازمان محسوب شود. 

 فروش شیشه سکوریت

 ویژگی ‌های مثل امنیت و مقاومت بالا شیشه سکوریت، استقبال زیادی را نسب به خرید این نوع شیشه در مغازه ها و پارتیشن شیشه شرکت ها به وجود آورده است. در مواردی از جمله ویترین فروشگاه ‌ها و درهای ورودی منازل، مکان‌ های عمومی و شیشه حمام، شیشه بالکن ها،درب شیشه ای و پارتیشن بندی، بسیار استفاده می گردد. بنابه برخی دلایل و داشتن مزایای زیاد این نوع شیشه ها، استفاده از آن در بین مردم روز به روز بیشتر می شود. با توجه به این مطالب فروش شیشه سکوریت بسیار زیاد است. از جمله مزایای این نوع شیشه ها عبارتند از:
 -    ماهیت ایمنی شیشه سکوریت، این محصول به هنگام ضربه خوردن و در لحظه شکستن به جای تبدیل شدن به تکه های تیز به بخش های کوچک و ریزدانه تقسیم شده و همچون شن ریزه فرود می آیند. این فرآیند سبب می شود علاوه بر آن که شیشه خرد شده به کسی آسیب نمی رساند، با کمترین خطر خرد شود.
-    مقاومت بالای شیشه سکوریت، این محصول در برابر شوک های حرارتی (گرم و سرد شدن و تابش نور و حرارت و سرمای مداوم) مقاومت مناسب و قدرت تحمل آن را به شیشه ای محبوب برای فعالیت های ساختمانی و ایمنی تبدیل کرده است.
-    اگر به تنوع دکوراتیو و استفاده از رنگ های متنوع علاقه مند هستید، می توانید از انواع طرح ها و رنگ های شیشه سکوریت نیز استفاده نمایید. 
 در اینجا در مورد فروش شیشه سکوریت مطالبی را بیان نمودیم. اشاره کردیم که از آنجائیکه استفاده از این نوع شیشه ها در بین مردم روز به روز افزایش می یابد بنابراین فروش این محصول نیز به همان اندازه افزایش یافته است. به برخی مزایای استفاده از این شیشه ها اشاره کردیم و بیان کردیم که دلایل زیادی برای فروش بالای این نوع شیشه ها وجود دارد.  

مدل شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یک شیشه مقاوم است. این شیشه ها را می توان برای مقاومت در برابر سلاح های دستی، گلوله ها و حتی انفجارها تقویت کرد. علاوه بر ویژگی ‌های دفاعی، شیشه سکوریت به گونه ‌ای طراحی شده است که به گرانول ‌های غیر کشنده تبدیل شود که باعث آسیب نمی گردد. حتی برخی از شیشه های سکوریت پس از شکستن در چارچوب خود محبوس می شوند و پراکنده نمی گردند. استفاده از نوع مناسب شیشه برای کاربردهای امنیتی برای اطمینان از مقاومت لازم در برابر بارهای شدید کافی نیست. از آنجایی که شیشه می تواند در سیستم های قاب بندی مختلف رفتار متفاوتی داشته باشد، ترکیب لعاب با عملکرد بالا با سیستم های قاب بندی با کیفیت بالا برای دستیابی به سطح حفاظت مورد نیاز ضروری است. در این مقاله می خواهیم در مورد برخی انواع مدل شیشه سکوریت اشاره کنیم. 

انواع مدل شیشه سکوریت

برخی از انواع مدل شیشه سکوریت عبارتند از:
-    شیشه ی حرارت دیده؛ شیشه سکوریت شده یا "سخت شده" به هر شیشه ای گفته می شود که برای افزایش استحکام آن به صورت حرارتی و شیمیایی عمل آوری شده باشد. مزایای آن ارزان بودن، دارای نصب آسان، قوی تر بودن نسبت به شیشه فلوت استاندارد، بی ضرر بودن در صورت شکستگی است. معایب آن این است که یک شیشه امنیتی واقعی نیست، زیرا به راحتی می توان آن را شکست. باید به اندازه، زمان تحویل طولانی سفارش داد.
-    شیشه لمینت؛ شیشه لمینت با قرار دادن یک لایه پلاستیکی بادوام (معمولاً پلی وینیل بوتیرال یا PVB) بین دو صفحه شیشه تقویت شده ایجاد می شود. شیشه و PVB در طول فرآیند تولید از نظر شیمیایی به یکدیگر متصل می شوند و شکستن آن را بسیار دشوار می کند. شیشه لمینت به عنوان یک شیشه ایمنی دو برابر می شود. هنگامی که لعاب به آن برخورد کرد، در داخل قاب می شکند، اما توسط PVB در جای خود نگه داشته می شود.

مطالب پیشنهادی: آینه رنگی

جدول مشخصات تولید

بیشترین سایز واحد ۸۴۰۰ * ۳۲۰۰ mm

کمترین سایز واحد ۳۰۰ * ۱۲۰ mm

بیشترین ضخامت واحد ۱۹ mm

کمترین ضخامت واحد ۴ mm

فرآیند ساخت شیشه سکوریت

عملیات حرارتی: در تعریف عملیات حرارتی همان گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرم شدن شیشه یعنی بالای 700 درجه سانتی گراد می باشد. بعد از آن شیشه ای که به صورت یکنواخت گرم شده به وسیله دمیدن هوای سرد به هر دو طرف آن و سطح آن ها به سرعت سرد می شود. در طول این فرآیند شیشه را تا نرم شدن یعنی دمای 700 درجه سانتی گراد حرارت می دهند و سپس به سرعت به آن هوای بسیار خنک می دمند.در مرحله دمیدن باد سرد و سرد کردن شیشه سکوریت لایه های بیرونی شیشه سکوریت زودتر لایه های داخلی سرد می شود و به همین دلیل این کار باعث استحکام شیشه می شود. در این میان، سطح های شیشه سکوریت که زود تر از داخل آن سرد و سفت شده است باعث درست شدن تنش های مداوم و در نهایت مقاومت بالای شیشه می شود.

مطالب پیشنهادی: آینه برنز

در چه جایی از شیشه سکوریت استفاده می شود؟

این شیشه در قسمت هایی از سازه که بحث استحکام و مقاومت در برابر حرارت و هم چنین ایمنی مورد نظر باشد قابل استفاده قرار می گیرد. عموما از این نوع شیشه در صنعت خودرو بسیار استفاده می شود که برای مقابله با خرد شدن شیشه است از قطعات بزرگ این شیشه ها استفاده می شود. البته این نکته باید دقت بشود که در جلوی ماشین از شیشه لمینت استفاده می شود چرا که در هنگام ضربه نمی شکند. در زمانی که نکاتی از جمله مقاومت مکانیکی و ایمنی مطرح است استفاده نمودن از شیشه های مقاوم و نشکن اهمیت پیدا می کند. به این دلیل در شیشه عقب خودرو از شیشه های سکوریت استفاده می کنند تا در هنگام خرد شدن به کسی صدمه نزد و در عوض شیشه جلو را لمینت استفاده می کنند تا از خرد شدن جلوگیری کند.

لوازم خانگی با استفاده از ماشین آلاتی مثل سی ان سی ها و برش های تمام اتومات و دستگاهای واترجت دستگاهای چاپ تمام اتوماتیک کوره هایی از نوع کانوکشن و غیره می تواند انواع شیشه های هود طرح دار با هر نوع برش اعم از پنل و بدنه سینک های شیشه ای با طرح های کار شده بر روی شیشه اجاق گاز رومیزی و فر توکار و یخچال شیشه های تزیینی را تولید نمود. در پایان باید اشاره کنیم که امروزه استفاده از شیشه لمینت در مصارف ساختمانی بسیار افزایش یافته است و این به دلیل مقاومت بالای این نوع شیشه ها در برابر ضربات سنگین است. در این مقاله سعی کردیم در مورد اینکه شیشه لمینت چیست مطالبی را عنوان کنیم تا بتواند معرفی بهتری از این شیشه را در بر داشته باشد.

شیشه سکوریت

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و محتوای شما را جمع‌آوری می‌کند تا بتوانیم نظرات درج شده در وب‌سایت را پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، خط‌مشی رازداری و شرایط استفاده جایی که اطلاعات بیشتری در مورد مکان، چگونگی و چرایی ذخیره داده های شما دریافت خواهید کرد.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته