شیشه ضد گلوله

همانطور که می دانید بعضی از مراکز حساس نیازمند به کاربرد شیشه ضد گلوله هستند از جمله این مکان ها می توان به طلا فروشی ها، صرافی ها، مراکز خاص و اتومبیل شخصیت ها و مقام های خاص و غیره اشاره کرد. برای آن که بتوانید تعریف دقیقی از شیشه ضد گلوله داشته باشید در ادامه این نوشتار همراه ما باشید. شیشه ضد گلوله از نظر نما مثل شیشه های معمولی دیده میشود ولی این نوع از شیشه از گونه به خصوصی فیلم ضد گلوله و پروسه تولیدی که ویژه تولید شیشه ضدگلوله است تولید می شود.

قیمت شیشه ضد گلوله

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی هستند که شیشه ضد گلوله را عرضه می کنند، ولی در زمان خرید باید به اعتبار فروشگاه دقت کنید. زیرا فروشگاه هایی که نماد اعتبار الکترونیک ندارند تضمینی برای خرید از آنها وجود ندارد. عوامل زیادی در تعیین قیمت شیشه ضد گلوله دخیل هستند از جمله این موارد می توان به شرکت تولید کننده، کیفیت شیشه های ضد گلوله تولید شده و متراژ شیشه ضد گلوله خریداری شده اشاره کرد.

ضخامت شیشه ضد گلوله

با توجه به نوع استقامت شیشه ضد گلوله و نوع مصرف آن شیشه ضد گلوله با ضخامت مختلف تولید می شود. با نگاه نخست شیشه ضد گلوله یکدست و واحد دیده می شود ولی اگر اندکی دقت کنید شماری از لایه های مختلف شیشه را خواهید دید که با کیفیت و فیلم های ضدگلوله اورجینال در ساختار شیشه ضد گلوله به کار برده شده اند. کمترین ضخامت شیشه ضد گلوله مستحکم در مقابل گلوله کلت (دسته سبُک) ۲۰ میلی متر است و با بالا رفتن توان اسلحه و تغییر شکل آن شیشه ضد گلوله برای هر اسلحه مواد اولیه و ویژگی گوناگونی دارد.

خرید شیشه ضد گلوله 

خرید شیشه ضد گلوله به دو روش سنتی و آنلاین در فروشگاه های حضوری و اینترنتی امکان پذیر است. از آن جایی که خرید در فروشگاه های حضوری موجب اتلاف وقت می شود و مشکلاتی چون آلودگی هوا و آلودگی صوتی را به همراه دارد لذا هموطنان محترم ترجیح می دهند به صورت آنلاین این محصول را خریداری کنند. 

قیمت هر متر مربع شیشه ضد گلوله

خریداران محترم باید به این مسئله توجه کافی داشته باشند که برای خرید شیشه های ضد گلوله بایستی از ویژگی های آن اطلاعاتی در دست داشته باشند. قیمت هر متر مربع شیشه ضد گلوله با توجه به ضخامت و نوع آن تعیین می شود. باید دقت کنید که شفافیت و وضوح بالا و لایه های PVB در قیمت نهایی محصول تاثیرگذار است. لازم به ذکر است که سطح کیفی دید در این محصول بسیار بالاست و اشیاء بدون موج و انحراف مشاهده می شوند. به علت مقاومت و دوام بالای شیشه می توان از آن ها در مدت زمان طولانی استفاده نمود. 

فروش شیشه ضد گلوله

همانطور که میدانید شیشه های ضد گلوله در فروشگاه های خاصی به فروش می رسند، زیرا برای تولید این شیشه ها از متریال به خصوصی استفاده می شود و هر شرکتی قادر به تولید این محصول نیست. فروش شیشه ضد گلوله با کیفیت خاصی در این فروشگاه انجام می شود. برای خرید این نوع شیشه باید فضای مد نظر را به دقت اندازه گیری کنید و پس از سفارش دادن نصاب همراه شیشه به محل مورد نظر مراجعه کرده و شیشه ضد گلوله را نصب می کند. 

قیمت شیشه ضد گلوله 

شیشه های ضد گلوله با ضخامت خاصی به فروش می رسند و برای مکان هایی که نیاز به امنیت بالایی دارند استفاده می شوند. از آنجایی که در تولید این شیشه ها از طلق استفاده می شود مانع از عبور گلوله خواهد شد. قیمت شیشه ضد گلوله با توجه به ضخامت و اندازه آن تعیین می شود. برای خرید شیشه ضد گلوله باید به فروشگاه های اینترنتی معتبر مراجعه کنید. 

سفارش شیشه ضد گلوله

همانطور که میدانید شرکت های محدودی در ایران هستند که به فناوری تولید شیشه ضد گلوله دست پیدا کرده اند و کسانی که نیازمند به استفاده از شیشه ضد گلوله هستند باید تامل کنند تا هر ابعادی که مد نظر آن هاست به دستشان برسد. برای سفارش شیشه ضد گلوله کافی است به فروشگاه های آنلاین مراجعه نموده و درخواست خود را به ثبت برسانید. 

انواع شیشه ضد گلوله

شیشه‌ ضد گلوله از چندین لایه شیشه و پلی کربنات ساخته می شود که به وسیله طلق های امنیتی پلیمری PVB با همدیگر آمیخته شده و بعد از آن هوای میان لایه ها را از بین آن ها به بیرون هدایت می کنند، قطر شیشه و پلاستیک را در فشار و حرارت بالا به یکدیگر متصل می کنند تا لایه ها کاملا به هم وصل شوند. زمانی که گلوله به شیشه ضد گلوله برخورد می کند نخستین لایه شیشه ترک می خورد اما لایه پلاستیکی فشار گلوله را به خود جذب کرده و آن را متوقف می سازد.

بدین ترتیب گلوله به آخرین لایه شیشه نمی رسد. این شیشه ها به طور معمول در نمای اسپایدر، بانک ها، موزه ها، طلا فروشی ها و مراکز امنیتی به کار گذاشته می شوند. بسیاری از مراکز خرید و مکان های امنیتی نیازمند این هستند که از شیشه های ضد گلوله استفاده کنند. امنیت برای مکان های این چنینی اولویت مهمی به شمار می آید به تازگی قابلیتی فراهم شده و فروشگاه های آنلاین می توانند شیشه های ضد گلوله را به فروش برسانند به همین دلیل توصیه می شود برای پیشگیری از هدر رفتن وقت تان به این گونه از فروشگاه ها مراجعه کنید. 

شیشه ضد گلوله به عنوان شیشه ایمنی و محافظ با ضخامت بالا استفاده میشود. معمولا این شیشه ها به سختی میشکنند و در هنگام شکستن هیچ آسیبی به اطرافیان وارد نمیشود این نوع شیشه ها از دو یا چند لایه شیشه روی هم ساخته میشوند که فضای خالی بین آنها را با PVB  پر میکنند. شیشه های ضد گلوله، هنگام شکستن و ضربه خوردن به صورت پودر شده و نه تنها جایی نریخته بلکه با کشش و چسبندگی تلق همگی آن‌ها جذب خود شده و از ریزش آن جلوگیری می‌شود. این فرآیند در شیشه طلا فروشی بسیار کاربرد دارد. شیشه ضد گلوله از شیشه لمینت بوده که ایمنی طلا فروشی‌ها را بهبود و ارتقاء می‌بخشد.
شیشه های ضد گلوله در ساختمان‌هایی که با خطر انفجار مانند آزمایشگاه روبرو هستند، بسیار پر کاربرد است. این نوع شیشه در ادارات پلیس و فروشگاه‌ کالاهای گران ‌قیمت نیز به دلیل ماهیت ضد گلوله بودن بسیار کاربرد دارد. این نوع شیشه‌ سکوریت به راحتی به ‌وسیله نوعی تلق دیگر ضد UV شده و اشعه مضر خورشید را نیز مانع می‌گردد.

تکنولوژی ساخت شیشه ضد گلوله

در تکنولوژی ساخت این شیشه ها روشهای مختلفی توسط شرکت های سازنده به کار گرفته می شود اما اصولا و به طور معمول این شیشه ها با استفاده از روشی به نام لایه لایه سازی یا به انگلیسی Lamination ساخته می شوند. به این صورت که از یک نوع پلاستیک سخت به نام پلی کربنات در عمل لایه سازی و بین لایه های شیشه استفاده می کنند. به همین دلیل معمولا شیشه ضد گلوله ضخیم تر از شیشه معمولی است .

شیشه ضد گلوله

کاربرد شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله را می‌توان در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف که دارای امنیت بسیار بالایی می‌باشد تولید نمود. از این شیشه‌ها برای مکان‌هایی که خواستار تأمین امنیت بالا در برابر سارقان می‌باشد استفاده می‌گردد. برای مثال محل استفاده از شیشه ضد گلوله در مکان‌هایی مانند بانک‌ها، صرافی‌ها، جواهرفروشی‌ها و... که تأمین امنیت کارمندان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. هر چقدر ضخامت و لایه‌های استفاده شده در شیشه بیشتر باشد به همان اندازه ایمنی شیشه نیز افزایش پیدا می‌کند. رنگ شیشه‌های ضد سرقت براساس نیاز و سلیقه می‌توان استفاده کرد.

ساختار شیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله ترکیبی از شیشه و پلاستیک است که مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار بالا دارد. پلاستیک بکاربرده شده در این نوع شیشه از لایه نرم تشکیل شده است به‌طوری که می‌تواند به جای شکسته شدن و تغییر شکل دادن انعطاف‌پذیر باشد و با خاصیت چسبندگی خود مانع از عبور گلوله گردد. مواد استفاده شده در ساختار شیشه ضد گلوله باید در همه سطح یکسان باشد تا شفافیت خود  در اثر افزایش تعداد لایه‌ها را از دست ندهد و درنتیجه افزایش ضخامت، شیشه مات و کدر نگردد. شیشه‌های مقاوم در برابر گلوله از شیشه‌های لمینت ساخته شده‌اند. هر چه تعداد لایه‌ها بیشتر باشد درجه حفاظت آن‌ها بالاتر می‌رود. در هنگام شلیک گلوله لایه شیشه بیرونی سوراخ شده، گلوله به لایه‌ی پلیمری برخورد کرده و انرژی آن جذب‌شده و در سطح لایه به سرعت پخش می‌گردد. بدین ترتیب مانع خارج شدن گلوله از آخرین لایه می‌شود. مقاومت شیشه در برابر گلوله به ضخامت آن بستگی دارد. در برابر گلوله با سرعت و وزن بیشتر باید از شیشه ضدگلوله با ضخامت بیشتری استفاده گردد.
 

ویژگی‌های شیشه ضدگلوله 

• لایه‌هایpvb  بدون رنگ جهت شفافیت بالای شیشه
• کیفیت دید بسیار بالا بدون موج و انحرافی در دید
• طول عمر بالای شیشه به دلیل استحکام بالا
• امکان تولید در ابعاد و طرح‌های مختلف
• تولید شیشه به‌صورت صاف و خم


شیشه ضد گلوله

قیمت شیشه ضد گلوله تهران

 قیمت شیشه ضد گلوله بر حسب متر مربع بوده و در ضخامت های مختلف قابل استفاده است. در هنگام خرید این شیشه ها دقت لازم را بفرمایید زیرا نمونه های تقلبی این محصولات در بازار زیاد بوده که از چسباندن شیشه ها با چسب تولید شده اند. این شیشه ها از چند شیشه تشکیل شده که با قرار گرفتن به وسیله طلق های امنیتی در بین آن، به یکدیگر محکم شده اند. این شیشه ها بدون هوا بوده و مانع از عبور گلوله خواهند شد. این شیشه ها را در ابعاد مختلف می توان تولید کرد که طبیعتا هرچه ضخیم تر با قطر بیشتر باشد امن تر خواهد بود. بطور کلی قیمت این شیشه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد:
• مهم‌ترین فاکتور در قیمت شیشه ضد سرقت ضخامت شیشه است که از 4 تا 10 میلی‌متر ضخامت هر  لایه متغیر است.
• عامل اساسی دیگر تعداد لایه‌های شیشه مورداستفاده است که از 2 لایه شروع می‌شود و روند افزایشی دارد.
 عامل  دیگر تعداد لایه‌های پلی کربناتی است که بین شیشه‌ها قرار می‌گیرد که وابسته به تعداد شیشه‌هاست.
• عامل دیگری تحت عنوان رنگ شیشه در این روند متغیر است که شیشه بی‌رنگ، برنز و دودی انواع آن است.
• نوع شیشه گه سکوریت یا کریستال باشد با توجه با کاربرد و وضوح هر یک متفاوت است.
• ابعاد شیشه باید طبق عرض و ارتفاع استاندارد باشد و در غیر این صورت نحوه محاسبه قیمت متفاوت است.