شیشه لاکوبل

سمبل رنگ ها در شیشه لاکوبل

در عصر امروزی رنگ ها نقش به سزایی در زندگی هر فرد ایفا می کند، رنگ هایی اعم از رنگ های گرم و سرد، ‌رنگ های خشن و نرم و لطیف ،‌زنگ هایی به اصطلاح مهربان و عصبانی و به همین علت است که باعث شده تا مدیران کمپانی های  بزرگ تجاری از روانشناسان برای تعیین مناسب ترین رنگ برای محصولات آنها کمک می کنند.

Image

 

رنگ سیاه : در فرهنگ یونان باستان، رنگ سیاه معنای زندگی را القا می داد اما بعد از قرن شانزدهم، رنگ سیاه در عزاداری استفاده می‌ کردند. از طرفی دیگر رنگ سیاه نیز معنا های دیگر دارد مانند رمز و راز، تراژدی و سکوت.

رنگ قرمز : همان طور که می دانیم خون و آتش هر دو قرمز هستند، این رنگ را به عنوان نماد خطر قرار داده اند. برخی از کشورهای آسیایی رنگ لباس عروسشان رنگ قرمز می باشد، چون که عقیده دارند که قرمز، باعث می شود شیطان از آنها دور بماند. رنگ قرمز به علت جذابیت خاصی که دارد از آن به عنوان علامت ایست و خطر مخصوصه در راهنمایی ورانندگی کاربرد بسزایی دارد. اما کشور هایی مانند چین آن را به نماد پیشرفت و ترقی به نفع کشور خودشان قرار داده اند. در شیشه لاکوبل ها از این رنگ بسیار استفاده می شود.
رنگ آبی: آبی نماد آرامش، آسایش، امید، صداقت و گاها سمبل دوری و جدایی است به همین علت سال های زیادی، این رنگ داری طرفدارن زیادی از جمله مردان را از آن خود کرده بود.
رنگ سفید : رنگ سفید اصولا نماد و سمبل خلوص، بیگناهی، ایمان، صلح و یا تسلیم می باشد. سفید مدت های طولانی است که نمادی از نجابت و پاکدمنی را به خود اختصاص می دهد بنا بر این رنگ رایج و مرسوم لباس عروس رنگ سفید می باشد. رنگ سفید در شیشه لاکوبل هاسادگی خاصی را به محیط می دهند.
رنگ زرد: در فرهنگ‌ ها و ملل گوناگون، رنگ زرد، نماد ها و عانی زیاد و متفاوتی دارند. چینی‌ ها در باستان رنگ زرد را رنگی بسیار مقدس می دانند برای اینکه مصریان و یونانیان هم رنگ زرد را نماد قدرت و سلابت می نامیدند. هم چنین اولین مسیحیان ، برای اینکه طلا رنگ آن زرد بود آن را رنگی تحقیرآمیز و خوب نمی دانستند.

 

شیشه لاکوبل به چه شیشه ای گفته می شود؟

شیشه لاکوبل در واقع به شیشه پشت رنگی اطلاق می شود و یک مفهوم تجاری به شمار می رود. این نوع از شیشه ها در طی یک مرحله از یک سو پوشش رنگی به خود می گیرد و بعد از آن با یک لایه از ورق PVC لمینت می شود. این لایه پی وی سی نقش محافظتی برای شیشه دارد. از ویژگی های لمینت شدن شیشه ها می توان به ایمن نمودن در هنگام شکستن احتمالی و عدم ریزش آنها اشاره کرد. 

Image


شیشه های لاکوبل تنوع رنگی بسیاری داشته که به دو صورت شفاف و مات عرضه می شوند. این شیشه ها را معمولا در اکثر نقاط دنیا به صورت خام عرضه می کنند و قابلیت سکوریت شدن ندارند. ولی به تازگی در برخی از کارخانجات موفق به ساخت شیشه های رنگی لعابی شده اند که قابلیت سکوریت شدن و همینطور ضد حرارت شدن را نیز دارا می باشند. این شیشه های لعابی به علت استفاده از رنگدانه های معدنی و فرآیند حرارتی که در دمای بالا دارند، شفافیت و وضوح شیشه های لاکوبل را ندارند و کدر هستند. به نوع کدر شیشه های رنگی متلوکس و در صورت کاربرد اکلیل، به آن متلاک گفته می شود.
 
شیشه های لاکوبل در انواع مختلفی تولید می شوند که در بخش بعدی به آنها می پردازیم.

 

کاربرد و ابعاد شیشه لاکوبل

این نوع از شیشه ها را در انواع و ابعاد مختلفی تولید و عرضه می کنند. این شیشه ها به علت اینکه نور را از خود عبور نمی دهند، معمولا در محیط های داخلی و به صورت پوشش هایی در دکوراسیون و طراحی های داخلی استفاده می شوند. شیشه های لاکوبل را می توان جایگزینی برای کاغذ دیواری نیز دانست؛ زیرا به راحتی شسته می شوند و ضد خش نیز هستند. 

Image


 
شیشه لاکوبل معمولا در 25 رنگ استاندارد تهیه شده و طرفداران بسیاری دارد. این نوع از شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید و عرضه می شوند و در صنعت ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی موارد کاربرد زیادی دارد. شیشه لاکوبل به تازگی با پوشش ضد باکتریایی برای استفاده در آزمایشگاه ها، بیمارستان ها، داروخانه ها و محیط های حساس دیگر تولید شده است. 
شیشه های متلوکس یا مات، به شیشه های گفته می شود که از یک سو اسیدشور شده و از جهت دیگر به منظور ایجاد ساتین یا مات کنندگی رنگ می شوند. از این شیشه های رنگی مات به سبب اینکه نور را از خود عبور نمی دهند، در دکوراسیون داخلی استفاده می شود. 

اجرای شیشه لاکوبل و مزایای آن

همانطور که گفتیم شیشه های لاکوبل دارای کاربرد بسیاری در مکان های مختلف هستند. اجرای شیشه لاکوبل در فیلدهای مختلف اجرایی امکان پذیر است که عبارتند از:
• شیشه لاکوبل به عنوان دیوار پوش در مراکز تجاری اداری، فست فود فروشی ها و فود کورت ها
• اجرای شیشه لاکوبل به عنوان شومینه با شیشه سکوریت ضد حرارت و حریق
• به کاربردن در پارتیشن فضاهای اداری به عنوان جدا کننده و فضاسازی
• شیشه رنگی حمام و سرویس های بهداشتی به عنوان دیوار پوش ضد رطوبت و بخار
• دیوارهای ورودی ساختمان ها• شیشه کانتر و میز در ساختمان های مسکونی و یا اداری • اجرای شیشه لاکوبل در مطب کلینیک دندانپزشکی و مراکز درمانی• به عنوان جداکننده بین کابینت های آشپزخانه

Image

 

این شیشه ها به سبب مزایای بسیاری که دارند در بین مردم مورد استقبال قرار گرفتند. برخی از این مزایا شامل موارد زیر هستند:
 
• مقاومت بالای این شیشه ها در برابر رطوبت و هوای شرجی که استفاده از آنها را برای مناطق شرجی نیز امکان پذیر می سازد. 
• مقاومت بالای آنها در مقابل مواد شیمیایی از جمله اسیدها، تینر، چسب های سیلیکون و غیره که استفاده از آنها را آسان و در آزمایشگاه ها و بیمارستان ها بدون مشکل می سازد. 
• شیشه های لاکوبل در برابر اشعه UV نیز مقاوم هستند. که این امر اجرای آنها را در محیط های باز بیرونی ممکن می سازد. 
• شیشه های لاکوبل ضد خش هستند که باعث جذابیت بیشتر آنها می گردد. 
کاربرد و مزایای شیشه لاکوبل کابینت

به کاربردن شیشه های لاکوبل در بین کابینت آشپزخانه یکی از روش های رایج برای طراحی دکوراسیون داخلی است. استفاده از این شیشه های رنگی در فضای بین کابینت آشپزخانه، آنها را به شیشه بین کابینتی معروف کرده است. البته این یکی از موارد کاربرد شیشه های لاکوبل در طراحی داخلی است. این شیشه ها فضای آشپزخانه را زیباتر و دلنشین تر و استفاده درست از شیشه های لاکوبل باعث بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه نیز می شود.

Image


 

شیشه های لاکوبل به علت ضد حرارت و ضد رطوبت بودن می تواند در همه نقاط ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد. محیط آشپزخانه به دلیل حرارت و رطوبتی که در اثر آشپزی و شستشو ایجاد می شود، جزء محیط های آسیب پذیر منازل به شمار می روند. بنابراین برای طراحی دکوراسیون آن باید از موادی که ضد حرارت و ضد رطوبت هستند استفاده شوند که این جزء خواص شیشه لاکوبل است. 
شیشه سکوریت لاکوبل کابینت علاوه بر نمای جذاب و چشمگیر، قابلیت برش نیز دارد. همین امر سبب شده است که جزء لاینفک طراحی داخلی محسوب شوند. شما می توانید در هنگام بازسازی آشپزخانه منزل خود نیز از این محصول زیبا نیز استفاده کنید. به این صورت که بدون نیاز به صرف زمان و هزینه برای جداسازی کاشی های بین کابینتی، از شیشه های سکوریت لاکوبل استفاده نمایید.  

رنگ های پرکاربرد شیشه لاکوبل 

برخی از رنگ های شیشه لاکوبل مورد استفاده بسیاری دارند. این رنگ ها عبارتند از سفید، کرم، بژ، طوسی، نقره ای، طلایی، مشکی و قهوه ای. این گروه از رنگ ها بیشترین کاربرد را در دکوراسیون و طراحی فضاهای شیشه ای مدرن دارند. فضای دکوراسیون اتاق خواب و نشیمن در بیشتر موارد از شیشه هایی با رنگ روشن استفاده می شود. برای تزئین آن از رنگ های قرمز، آبی، بنفش و سبز استفاده می شود. رنگ های شیشه های لاکوبل را از رنگ های سازگار با محیط زیست تهیه می کنند بنابراین از نظر سلامت محیط زیست هم بدون مشکل می باشند.
برای استفاده از شیشه لاکوبل در فضاهایی مانند حمام و آشپزخانه که دارای رطوبت و حرارت بالا هستند باید در ابتدا از نظر ایمنی، آنها را سکوریت و ضد حرارت و رطوبت کرد. برای ایمنی در هنگام زلزله نیز باید شیشه ها را  سکوریت کرد که در اثر تکان های شدید باعث آسیب های جانی و مالی نگردند. 

 

Image


 

اغلب قیمت شیشه های لاکوبل متلوکس بالاتر از شیشه های معمولی است. شیشه های متلاک یا اکلیل دار را به عنوان تزیین در برخی از نقاط ساختمان به کار می برند. رنگ صورتی و یاسی این نوع از شیشه ها برای اتاق خواب مناسب است و باعث طراوت و شادابی افراد می گردد. از مزیت های استفاده از شیشه در آشپزخانه، این است که به راحتی شسته می شود. در صورتی که اگر پوشش آن کاغذ دیواری باشد، برای تمیز کردن دیوارها دچار مشکل می شوید.

مزیت لمینت شیشه لاکوبل

همانطور که اشاره کردیم  برخی از شیشه های لاکوبل را لمینت می کنند. در این بخش می خواهیم به مزایای این عمل بپردازیم. وجود لمینت به دلایل مختلف مفید است این دلایل عبارتند از:
• به عنوان یک پوشش ایمنی بر روی شیشه قرار می گیرد. این پوشش سبب می شود در هنگام شکستن احتمالی و ریزش آنها، آسیب رسان نباشند. برای مکان هایی مانند بیمارستان ها، فروشگاه ها و اماکن پرتردد لمینت کردن امری ضروری و واجب به حساب می آید. 
• لمینت به عنوان یک پرایمر بین شیشه و دیوار قرار گرفته و باعث افزایش چسبندگی شیشه با چسب سیلیکون به دیوار می شود. چسب سیلیکون هنگام برخورد با لمینت پشت شیشه، باعث برآمدگی مختصری بر روی سطح لمینت شده و چسبندگی شیشه به دیوار را افزایش می دهد. 
• لمینت مانند محافظ و یک لایه ایمن برای شیشه های لاکوبل است. این لایه سبب می شود که رنگ شیشه دچار خط و خش نگردد و زیبایی خود را حفظ نماید.  

قیمت شیشه لاکوبل

شیشه های لاکوبل به سبب تنوع در طرح، رنگ، ابعاد و ضخامت دارای قیمت های متنوعی هستند. معمولا قیمت شیشه لاکوبل ایرانی ارزان تر از نمونه خارجی است. شیشه های سکوریت لاکوبل به سبب قابلیت تراش پذیری که دارند کاربرد بسیاری پیدا کرده اند. شما می توانید شیشه بین کابینتی لعابی را برای دکوراسیون آشپزخانه منزل خود تهیه نمایید.
 
برخی از تولید کنندگان شیشه، قیمت شیشه بین کابینتی زیر 5 متر مربع را بر اساس 5 متر مربع محاسبه می کنند. این امر سبب می شود که اگر می خواهید در متراژ بالا از شیشه لاکوبل استفاده نمایید، هزینه شما مقرون به صرفه تر خواهد بود. 
اغلب قیمت شیشه های لاکوبل معمولی، از شیشه های سکوریت، ارزان تر است. البته باید بدانید که شیشه لاکوبل ارزان ممکن است کیفیت مناسبی نداشته باشد. پس شما بهتر است شیشه مناسب سکوریت شده را از فروشگاه های معتبر تهیه نمایید. شیشه های لاکوبل را با قرار دادن در کوره های سکوریت و در دمای 400 تا 700 درجه سانتی گراد، ذوب می کنند و بعد از آن سرد می نمایند تا شیشه سکوریت شود. به این صورت مقاومت این محصول در برابر ضربه و حرارت افزایش می یابد. 
قابلیت لمینت شدن این محصولات زیبا، امکان استفاده آن را در پارتیشن های اداری و درب های سرویس و اتاق واحدهای تجاری فراهم کرده است. شیشه ها بعد از برش کاری، لمینت و سکوریت قیمت بالاتری پیدا می کنند؛ زیرا کاربرد آنها نیز بیشتر می شود.

 

شیشه ها به عنوان یکی از زیباترین سازه های دست بشری است که کاربردهای بسیاری دارد. شیشه لاکوبل به یکی از انواع آنها گفته می شود که پشت رنگی هستند. به این صورت این شیشه ها تبدیل به یک شیشه رنگی می شوند. در این مقاله در خصوص این نوع از شیشه ها مانند ابعاد شیشه لاکوبل، اجرای آن، قیمت و دیگر موارد در این حوزه صحبت می کنیم.

شیشه لاکوبل رنگی چیست؟

شیشه لاکوبل; شیشه های رنگی هستند که در طراح داخلی و دکوراسیون بسیار مورد کاربرد قرار می گیرد. امروزه از شیشه های لاکوبل رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و یا محیط کاری به علت بالا بودن تنوع رنگی آن بیشترین کاربرد را در طراحی داخلی و بیرونی ساختمان را از آن خود کرده است. شیشه لاکوبل های رنگی در موارد بسیار زیادی مورد کاربرد قرار می گیرد. از جمله موارد کاربرد این گونه شیشه لاکوبل ها می توان به پوشش های دیواری ساختمان ها، شیشه ی حمام های شیشه ای، در آشپز خانه ها، چیدمان اتاق خواب ها، میز هایی با رویه ای شیشه ای، دکوراسیون و طراحی داخلی انواع فروشگاه ها، جدا کننده ها مانند پارتیشن ها در ادارات و منازل، در آینه های رنگی و زیبا و هم چنین در شیشه هایی که قابل چاپ هستند و می توان هر تصویر دلخواه را که قادر به چاپ تصویر هستند اشاره نمود.
 

Image

 

مزایای شیشه لاکوبل های رنگی


-شیک و مدرن بودن آن
-بزرگ تر نشان دادن محیط و فضای ان
 -رفلکس نور
-قابلیت استفاده از آن در: دفتر خانه ها ، آشپزخانه ها ، هتل ها ، سالن های پذیرایی ، لابی ها ، فروشگاه ها ، کمد های دیواری ، دیوارپوش ها ، پارتیشن ها ، سرویس های بهداشتی ، شرکت ها ، منازل مسکونی و ...
-مقاومت بالا ی شیشه لاکوبل ها در مقابله با رطوبت و مناطق شرجی در نواحی مختلف
-مقاومت شیمیایی بالا ی شیشه لاکوبل ها در مقابل اسید ها و باز ها استون -تینر- چسپ های سیلیکون مانند
-مقاومت حرارتی بالا ی شیشه لاکوبل های برای مناطق و نواحی گرمسیر
-مقاومت شیشه لاکوبل ها در برابر اشعه یو وی و از جهت اجرا در محیطهای باز بیرونی بسیار مورد مناسبی می باشد.
-مقاومت خش پذیری ضد ضربه بودن بالا ی شیشه لاکوبل ها

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته