Menu

شیشه لاکوبل


 


 

 

شیشه لاکوبل رنگی چیست؟

شیشه لاکوبل; شیشه های رنگی هستند که در طراح داخلی و دکوراسیون بسیار مورد کاربرد قرار می گیرد. امروزه از شیشه های لاکوبل رنگی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و یا محیط کاری به علت بالا بودن تنوع رنگی آن بیشترین کاربرد را در طراحی داخلی و بیرونی ساختمان را از آن خود کرده است. شیشه لاکوبل های رنگی در موارد بسیار زیادی مورد کاربرد قرار می گیرد. از جمله موارد کاربرد این گونه شیشه لاکوبل ها می توان به پوشش های دیواری ساختمان ها، شیشه ی حمام های شیشه ای، در آشپز خانه ها، چیدمان اتاق خواب ها، میز هایی با رویه ای شیشه ای، دکوراسیون و طراحی داخلی انواع فروشگاه ها، جدا کننده ها مانند پارتیشن ها در ادارات و منازل، در آینه های رنگی و زیبا و هم چنین در شیشه هایی که قابل چاپ هستند و می توان هر تصویر دلخواه را که قادر به چاپ تصویر هستند اشاره نمود.

شیشه لاکوبل
شیشه لاکوبل

مزایای شیشه لاکوبل های رنگی


-شیک و مدرن بودن آن
-بزرگ تر نشان دادن محیط و فضای ان
 -رفلکس نور
-قابلیت استفاده از آن در: دفتر خانه ها ، آشپزخانه ها ، هتل ها ، سالن های پذیرایی ، لابی ها ، فروشگاه ها ، کمد های دیواری ، دیوارپوش ها ، پارتیشن ها ، سرویس های بهداشتی ، شرکت ها ، منازل مسکونی و ...
-مقاومت بالا ی شیشه لاکوبل ها در مقابله با رطوبت و مناطق شرجی در نواحی مختلف
-مقاومت شیمیایی بالا ی شیشه لاکوبل ها در مقابل اسید ها و باز ها استون -تینر- چسپ های سیلیکون مانند
-مقاومت حرارتی بالا ی شیشه لاکوبل های برای مناطق و نواحی گرمسیر
-مقاومت شیشه لاکوبل ها در برابر اشعه یو وی و از جهت اجرا در محیطهای باز بیرونی بسیار مورد مناسبی می باشد.
-مقاومت خش پذیری ضد ضربه بودن بالا ی شیشه لاکوبل ها


طبق انچه که تا کنون درباره ی شیشه ها و انواع و ویژگی های آن ذکر شده و گفته ایم، شیشه لاکوبل ها از ویژگی های بسیار خوب و بارزی برخوردار هستند که در طراحی حرف اول را می زنند و بسیار مورد استقبال مردم و طراحان دکوراسیون داخلی برای ایجاد فضای زیبا و دلنشین در داخل ساختمان ها از جمله آشپز خانه ها ،پوشش های دیواری، کابینت ها و دیگر مواردی که در بالا ذکر شده است مورد قرار گرفته است.

نوع و روش و نحوه ی نصب و جا گذاری این گونه شیشه لاکوبل های رنگی بسیار ساده و راحت می باشد. شیشه لاکوبل های رنگی میباشد شیشه های لاکوبل رنگی بعد از اینکه در کارخانه برش خورده شد و به صورت قواره آن را در آوردند ، در همان کارخانه به وسیله دستگاهی به نام دستگاه دیاموند آن را وارد مرحله ای به نام تیزی گیری و ابزار مانند می کنند، بنا بر این بعد از آن از دستگاه شستشو عبور می کند و آن را برای ارسال به محل پروژه ی مورد نظر آماده و حاضر می کند.

هم چنین اگر نیاز به آن داشته باشیم که بر روی آن جای کلید و یا جای پریز و یا هر جا ساز دیگری بر روی شیشه لاکوبل را می توان در کارخانه ای که آن شیشه لاکوبل ها را تولید می کنند و در محلی که پروژه ها انجام می شوند سوراخ های مورد نظر را ایجاد می کنند. روش و نحوه ی نصب شیشه لاکوبل های رنگی به وسیله ی چسپ اکواریوم بر روی دیوار های آنها برای نصب صورت می گیرد.

شایان به ذکر است که این قابلیت نیز وجود دارد که همه ی جاسازی ها را از جمله جای انواع کلید و پریز ها و لوله های گاز و دیگر موار د را بر روی شیشه لاکوبل های رنگی اماده و حاضر برای استفاده نمود و بهد از آن همه ی اکسسوری ها را می توان بر روی شیشه نیز نصب کرد. هم چنین شیشه لاکوبل های رنگی از تنوع بالایی برخوردار هستند و حتی این امکان وجود دارد که سفارش طبق نمونه داده شده که مشتری از آن نمونه ی مورد نظر می خواهد می توان آن را انجام دهند.

سمبل رنگ ها در شیشه لاکوبل

در عصر امروزی رنگ ها نقش به سزایی در زندگی هر فرد ایفا می کند، رنگ هایی اعم از رنگ های گرم و سرد، ‌رنگ های خشن و نرم و لطیف ،‌زنگ هایی به اصطلاح مهربان و عصبانی و به همین علت است که باعث شده تا مدیران کمپانی های  بزرگ تجاری از روانشناسان برای تعیین مناسب ترین رنگ برای محصولات آنها کمک می کنند.

 

 

 

رنگ سیاه : در فرهنگ یونان باستان، رنگ سیاه معنای زندگی را القا می داد اما بعد از قرن شانزدهم، رنگ سیاه در عزاداری استفاده می‌ کردند. از طرفی دیگر رنگ سیاه نیز معنا های دیگر دارد مانند رمز و راز، تراژدی و سکوت.

رنگ قرمز : همان طور که می دانیم خون و آتش هر دو قرمز هستند، این رنگ را به عنوان نماد خطر قرار داده اند. برخی از کشورهای آسیایی رنگ لباس عروسشان رنگ قرمز می باشد، چون که عقیده دارند که قرمز، باعث می شود شیطان از آنها دور بماند. رنگ قرمز به علت جذابیت خاصی که دارد از آن به عنوان علامت ایست و خطر مخصوصه در راهنمایی ورانندگی کاربرد بسزایی دارد. اما کشور هایی مانند چین آن را به نماد پیشرفت و ترقی به نفع کشور خودشان قرار داده اند. در شیشه لاکوبل ها از این رنگ بسیار استفاده می شود.
رنگ آبی: آبی نماد آرامش، آسایش، امید، صداقت و گاها سمبل دوری و جدایی است به همین علت سال های زیادی، این رنگ داری طرفدارن زیادی از جمله مردان را از آن خود کرده بود.
رنگ سفید : رنگ سفید اصولا نماد و سمبل خلوص، بیگناهی، ایمان، صلح و یا تسلیم می باشد. سفید مدت های طولانی است که نمادی از نجابت و پاکدمنی را به خود اختصاص می دهد بنا بر این رنگ رایج و مرسوم لباس عروس رنگ سفید می باشد. رنگ سفید در شیشه لاکوبل هاسادگی خاصی را به محیط می دهند.
رنگ زرد: در فرهنگ‌ ها و ملل گوناگون، رنگ زرد، نماد ها و عانی زیاد و متفاوتی دارند. چینی‌ ها در باستان رنگ زرد را رنگی بسیار مقدس می دانند برای اینکه مصریان و یونانیان هم رنگ زرد را نماد قدرت و سلابت می نامیدند. هم چنین اولین مسیحیان ، برای اینکه طلا رنگ آن زرد بود آن را رنگی تحقیرآمیز و خوب نمی دانستند.