شیشه لمینت

شیشه لمینت به عنوان یک نوع شیشه ایمنی به شمار می آید که از دو یا تعدادی لایه شیشه برخوردار می باشد. این شیشه با استفاده از لایه های طلق پلی وینیل بوتیرات در طول یک پروسه ترکیبی فشار و دما ساخته می شود که نسبت به شیشه های دیگر بسیار مقاوم تر است. لازم به ذکر است که برای تولید انواع مختلف شیشه های لمینت طلق پلی وینیل بوتیرات با ضخامت های متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. تعداد لایه های این محصول با توجه به نوع کاربردی که دارند مشخص خواهد شد. وجود طلق های پلی وینیل بوتیرات در بین دو لایه شیشه لمینت از فرو ریختن شیشه بعد از شکستن جلوگیری می نماید. به طوری که طلق تکه های شیشه ای خرد شده  را به شکل چسبناک نگه می دارد و در نتیجه اجازه نمی دهد که آنها جدا و در محیط پخش گردند. 

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی و کارگاه: تهران، دلاوران، تکاوران شمالی، سی متری اول شرقی، صنایع شیشه و آینه آگاهی، پلاک 180

دفتر:77895306-021 77895326-021 فکس 77899633-021

شیشه لمینت چیست

شیشه لمینت چیست سوالی است که اغلب کاربران می پرسند؟ یکی از مزایای عمده شیشه های ایمنی و امنیتی این است که در بیشتر موارد به راحتی شکسته نمی شوند و در صورت شکستن چندین ویژگی ایمنی را ارائه می دهند. منازل و مشاغل به دلیل افزایش نیاز به ایمنی و امنیت به استفاده از این نوع شیشه علاقه نشان می دهند. اگر در حال ساختن یک خانه، دفتر کار جدید هستید یا قصد دارید یک بازسازی را شروع کنید، از محصولات شیشه ای ایمنی و ایمنی استفاده کنید. کارشناسان می توانند توصیه های عملی برای کمک به شما در انتخاب بهترین نوع شیشه ایمنی برای پروژه خود ارائه دهند. شیشه لمینت چیست؟ شیشه های مقاوم می توانند نوع دیگری از شیشه های سکوریت باشند که شیشه های مقاوم در برابر حرارت است. هنگام شکستن، شیشه های سخت شده به قطعات کوچک تبدیل می شوند تا خطر آسیب را کاهش دهند. خرید شیشه سکوریت می تواند بسیار کاربردی باشد.

تفاوت شیشه لمینت و سکوریت(آزمایش)

 

 

 

مطالب پیشنهادی: شیشه ضد گلوله

استاندارد شیشه لمینت

در تولید لمینت شیشه ای باید ابعاد و ضخامت آن را طوری در نظر داشت که منجر به شکستن آن نشود و بتواند همه انتظارات یک شیشه مقاوم و کاربردی را برآورده کند. با در نظر گرفتن استاندارد شیشه لمینت می توان شیشه هایی محکم و با کیفیت را برای مصارف خانگی و اداری در ساختمان ها به کار برد. رعایت استاندارد ساخت و استاندارد برش و ابعاد آن همگی از ضروریات تولید یک شیشه مقاوم و اصولی است.

شیشه لمینت سقف

در برخی مواقع برای زیبایی بیشتر به جای سقف های معمول از شیشه لمینت برای این منظور استفاده می کنند. شیشه لمینت سقف از مقاومت بالایی باید برخوردار باشد تا در مقابل ضربه های ناگهانی مقاومت کند. همچنین در زمستان ممکن است بارش برف و ایجاد وزن زیاد بر روی آن ایجاد خطر کند که باید مقاومت آن را مورد آزمایش قرار داد. بنابراین باید بدانید که لمینت شیشه چیست و چه خواصی دارد تا بتوانید در مورد مقاومت آن و استفاده در سقف ها، اینکه آیا می تواند در برابر چنین فشارهایی تحمل کند یا خیر، تصمیم بگیرید.

مقاومت شیشه لمینت

از آنجایی که لمینت دارای لایه هایی بین دو جداره شیشه هستند، بنابراین در برابر عوامل خارجی مختلف می توانند مقاومت خوبی از خود نشان دهند. اینکه میزان مقاومت آنها چقدر است بسته به نوع نیازی که از شیشه و کاربردی که باید برای آن ساخته شود، دارد. در برخی مواقع شیشه های لمینت با ضخامت بالاتری ساخته می شوند و یا لایه های بیشتری در آنها استفاده می شود که همه اینها می تواند مقاومت شیشه لمینت را افزایش دهد.

 

نصب شیشه لمینت

در مورد اینکه نصب شیشه لمینت باید چگونه انجام گیرد بستگی به نصاب دارد و نباید خودتان برای نصب اقدام کنید. با وجود اینکه می دانید شیشه لمینت چیست ولی نصب آن باید به صورت کاملا حرفه ای صورت گیرد. قبل از سفارش شیشه های لمینت باید ابعاد مکانی را که می خواهید شیشه لمینت در آنجا نصب شود، به دقت اندازه گیری شود. بعد از آن باید نصاب حرفه را خبر کرده و تا در مورد چگونگی نصب آن تصمیم بگیرد.

مکانیزم شیشه لمینت

مکانیزم شیشه لمینت به این صورت است که برای هر دو لایه شیشه، یک لایه ماده PVB به کار می برند. این لایه در مقابل ضربه بسیار مقاوم است و بلافاصله بعد از برخورد با شیشه، ضربه را جذب کرده و در سطح خود پراکنده می سازد. با وجود این، اگر چنانچه بر اثر ضربه شدید، شیشه خرد شود لایه میانی آن از ریختن شیشه ها جلوگیری می کند. زمانی که بدانیم لمینت شیشه چیست و چه کاربردی دارد، می توان به موارد مشابهی از مکانیزم آن دست یافت.

شیشه لمینت رنگی

زمانی که در شیشه های لمینت از لایه لاکوبل رنگی استفاده شود، می توان به شیشه لمینت رنگی دست یافت که در قسمت های مختلف ساختمان از آنها استفاده می گردد. امروزه برای بالا بردن جلای محیط، در برخی ساختمان ها و برای مصارف مختلف، از شیشه های رنگی استفاده می کنند. زمانی که دانستند که شیشه لمینت چیست، ساخت و استفاده از شیشه لمینت رنگی در دستور کار قرار گرفت که در مکان های مختلف و برای مقاصد خاصی از آنها استفاده می گردد.

شیشه لمینت چند لایه

مطالب پیشنهادی: شیشه سکوریت

تشخیص شیشه لمینت

یکی از راه های تشخیص شیشه لمینت این است که به لبه های آن نگاه کنیم. اگر لبه های صافی داشتند بنابراین می توان فهمید که این یک شیشه لمینت است. همچنین با دریل کاری شکسته می شوند و همچنین با ایجاد برش بر روی آن اگر پوسته پوسته شود بنابراین می توان نتیجه گرفت که شیشه لمینت است.

خرید شیشه لمینت

خرید شیشه لمینت باید از شرکت ها و کارخانه های معتبر انجام شود. در صورت عدم کیفیت شیشه، بعد از نصب با مشکلات فراوانی مواجه خواهیم شد. لذا باید حتما به کیفیت و برند شیشه لمینت تولید شده، توجه داشته باشیم. قیمت شیشه لمینت نیز با توجه به ابعاد آن و ابعاد مکان نصب متفاوت است. از سایر عوامل تاثیر گذار در قیمت شیشه شامل لایه PVB و ضخامت شیشه است. ضخامت های شیشه تاثیری زیادی در میزان مقاومت شیشه دارد. فروش شیشه لمینت توسط شرکت های معتبر انجام می شود. برای نصب شیشه سکوریت یا لمینت در ساختمان حتما باید از نصاب حرفه ای استفاده کرد. در ساختمان یا هر مکان دیگری فراهم نمودن امنیت و همچنین زیبایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در زمان قدیم سنگ و آجر به طور فراوان برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گرفت و به طور طبیعی با استفاده از آنها زیبایی ساختمان تامین نمی شد. در چند سال اخیر تولید و عرضه شیشه های گوناگون به بازار شرایطی را ایجاد کرد تا یک تحول چشمگیری در نماهای ساختمان ها به وجود آید. شیشه لمینیت یکی از این شیشه ها می باشد که به دلیل طراحی فوق العاده نه تنها زیبایی منحصر به فردی دارد بلکه مقاومت آن نیز بالا است. این شیشه ها ضد ضربه می باشند و در مقابل برف و باران و طوفان هم مقاومت خوبی از خود نشان می دهند و نقش مهمی را در زیبایی ساختمان ایفا می کنند به همین جهت خرید شیشه لمینت و استفاده از آنها مدام در حال افزایش است.شیشه های لمینت، از جمله شیشه های ساختمانی پرکاربردی بوده که در مقایسه با دیگر شیشه ها، مقاومت بالاتری دارد. این نوع شیشه شامل دو یا چند لایه شیشه بوده که ما بین هر یک از لایه ها، از طلق PVB استفاده شده است. در مرحله لمینت شدن، لایه های شیشه و پلیمر، تحت حرارت و فشار بالایی قرار گرفته و یکدست می شوند.

قیمت شیشه لمینت

تولید شیشه لمینت با استفاده از لایه های گوناگونی و یک لایه طلق پلی وینیل بوتیرات انجام می گیرد. عوامل مختلفی هستند که میزان قیمت شیشه لمینت را تحت تاثیر قرار می دهند و تعداد لایه های شیشه جزء یکی از مهمترین عوامل محسوب می شود. کاملا واضح است که به هر اندازه که تعداد لایه های شیشه افزایش پیدا کند به همان نسبت قیمت شیشه لمینت نیز بالا می رود. یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای موثر بر قیمت نهایی شیشه لمینت کیفیت و برند ان می باشد. علاوه براین باید گفته شود که ضخامت طلق مورد استفاده در مدل های شیشه لمینت نیز یکسان نبوده و بر هزینه آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در صورتی که قصد دارید از آخرین و به روزترین قیمت شیشه لمینت مطلع شوید می توانید با کارشناسان سایت های اینترنتی فعال در زمینه فروش و عرضه آن ارتباط برقرار کنید.

 

انواع شیشه لمینت

شیشه لمینت دارای انواع مختلفی می باشد که شامل شیشه رنگی، طرح دار، ضد گلوله و فوتولمینت می شود. نوع رنگی به دلیل داشتن زیبایی خاص برای نمای ساختمان و ساخت دکوراسیون داخلی منزل به کار گرفته می شود. شیشه طرح دار لمینت به وسیله تکنولوژی لمینت جسم های میان شیشه تولید می گردد و از تنوع خیلی زیادی برخوردار است و به طور معمول جهت زیباسازی فضای درون منزل به کار می رود. شیشه لمینت ضد گلوله در مقابل شلیک گلوله مقاوم می باشد و در ویترین طلافروشی ها، موزه ها و بسیاری از جاهای دیگر که ممکن است سرقت در آنها رخ دهد کاربرد دارد. در شیشه فتو لمینت یک عکس یا طرح گرافیکی در میان لایه های شیشه واقع شده است و بعد پروسه لمینت شدن صورت می گیرد. استفاده از چاپ عکس و طرح بر روی شیشه در زمان ساخت فتو لمینت امکان پذیر می باشد.شیشه لمینت همانند شیشه های مختلف، از تنوع بالایی برخوردار بوده که در این قسمت به بررسی انواع مختلف شیشه ها می پردازیم.

• شیشه لمینت از نوع رنگی

اغلب برای زیباتر شدن نمای ساختمان، از شیشه های رنگی لمینت استفاده می شود. این نوع ازشیشه ها به دلیل زیبایی در نمای ساختمان موثر بوده و در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار اثرگذار است. در طرح های جدیدی که در کشورهای اروپایی تولید می شود از تصاویر سه بعدی برای طراحی روی شیشه استفاده می کنند. بعد از این مرحله شیشه دیگری بر روی شیشه چاپ شده توسط لایه PVB، می چسبد.

• شیشه لمینت از نوع طرح دار

این مدل از شیشه، از طریق روش لمینت اجسام مابین شیشه تولید می شود. شیشه های لمینت از تنوع بالایی برخوردار بوده که اغلب برای زیباسازی فضای داخلی خانه استفاده می شود.
• شیشه لمینت از نوع ضد گلوله: با افزایش ضریب ایمنی شیشه های لمینت می توان این نوع از شیشه های لمینت را ضد ضربه کرده که در مقابل انواع شلیک گلوله نیز مقاوم باشد. بیشترین کاربرد در ویترین موزه ها، صرافی ها و طلافروشی ها که خطر ریسک سرقت نیز وجود دارد، استفاده می شود.
• شیشه لمینت از نوع فوتولمینت: در این نوع مدل شیشه، یک تصویر و یا یک طرح گرافیکی مابین شیشه های لمینت قرار گرفته که بر روی آن مرحله لمینت شدن صورت می گیرد. علاوه بر این می توان از هر نوع طرح و یا عکس در ساخت شیشه استفاده کرد.
• شیشه لمینت از نوع کریستال: این مدل از شیشه های لمینت دارای سه نوع مختلف فلوت، سوپر کلیر و کریستال می شود که در این میان نوع کریستالی آن از شفافیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر برای ویترین شیشه ای طلا فروشی از آن استفاده می شود.

شیشه لمینت لایه به لایه

نصب شیشه لمینت

با توجه به اینکه شیشه لمینت نوعی شیشه پیش ساخته می باشد از این رو بعد از نصب شدن نمی توان در آن تغییری را ایجاد کرد. این شیشه ها به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که حتما باید متخصصین آنها را بدون کوچکترین خطایی نصب و اجرا کنند. در صورتی که به طور صحیح نصب نشوند ترک های عرضی به وجود می آید و این ترک ها در همه فضا شیشه پراکنده می شود. مطابقت داشتن تجهیزات مورد استفاده در نصب شیشه با ضخامت آن اهمیت زیادی دارد. در بیشتر مواقع هنگام سفارش شیشه لمینت هزینه نصب آن به هزینه ساخت محصول افزوده خواهد شد. چرا که افراد نمی توانند این نوع شیشه را به وسیله وسایل و لوازم ساده نصب کنند. همچنین باید ذکر است کسانی که نصب شیشه های لمینت را انجام می دهند قیمت نصب را با توجه به نوع شیشه تعیین می نمایند.

شیشه لمینت به آن دسته از شیشه هایی می گویند که کاملا ایمن بوده و اگر بشکند به چندین تکه تقسیم نمی شود. این شیشه ها دو یا چند لایه می باشند و اتصال لایه ها به هم به دلیل فشار و دمای بالا صورت گرفته است. فرودگاه ها، موزه ها، طلا فروشی ها، فروشگاه ها، ساختمان ها و برج های بلند از جمله مکان هایی می باشند که شیشه لمینت در آنها مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که این شیشه در منازل مسکونی به کار میرود منجر به کاهش عبور اشعه یو وی می گردد. بنابراین فرش ها و لوازم دیگر خانه بر اثر تابش نور خورشید به مرور زمان دچار رنگ پریدگی نمی شوند. خوب است بدانید که شیشه لمینت خودرو یکی از جدیدترین محصولات می باشد که ضد خش بوده و کارایی و کیفیت آن توجه همه را به خود جلب کرده است.

شیشه‌ها انواع مختلفی دارند از شیشه سکوریت گرفته تا شیشه دوجداره و شیشه لمینت. البته شیشه لمینت از مزایای متعددی نسبت به سایر شیشه‌ها برخوردار است از این‌رو برتری خاصی دارد. در ادامه به مزایا، ویژگی‌ها و کاربردهای شیشه لمینت اشاره خواهیم کرد.

شیشه لمینیت نوعی شیشه ایمن است که از تعداد زیادی لایه با عایق PVC ساخته شده است و طی فرآیند فشار و دما تولید میشود. از PVC مختلف با ضخامت های متغیری برای ساخت شیشه لمینیت استفاده میشود که رایج ترین آنها PVC با ضخامت mm 0.38 و mm 0.76 و mm 1.52 است. PVC موجود در دو لایه شیشه لمینیت باعث میشود شیشه هنگام شکستن به ذرات بسیار کوچکی تقسیم شود تا هیچ آسیبی به اطرافیان وارد نشود. به همین دلیل از شیشه لمینیت در نمای ساختمان های مرتفع استفاده میشود که باعث جلوگیری حوادث طبیعی مانند زلزله و آتش سوزی میشود.

شیشه لمینیت یکی از پرکاربرد ترین نوع شیشه در صنایع مختلف است و به دلیل امنیت بالایی که دارد بیشتر در زمینه های مربوطه استفاده میشود. این شیشه‌ها در اثر شکست به قطعات ریز و غیر برنده خرد می‌شوند که هیچ گونه خطر جانی ندارند اما به هر حال شیشه فرو می‌ریزد در فرایند لمینیت میان دو یا چند لایه شیشه، میان لایه‌های پلیمری قرار گرفته و کل مجموعه تحت فشار وحرارت به صورت دائمی یکپارچه می‌گردند. مهم ترین مشخصه شیشه‌های لمینیت الگوی شکست آنهاست، شیشه‌ها در اثرضربه می‌شکنند اما تکه‌های شکسته به میان لایه چسبیده و شیشه یکپارچگی خود را حفظ می‌نماید.

مطالب پیشنهادی: نرده شیشه ای

شیشه لمینت چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از انواع شیشه‌های ایمنی، شیشه لمینت است. برای ساخت شیشه لمینت از دو یا چندین لایه شیشه، همراه با طلق PVB استفاده می‌شود. به گونه‌ای که لایه‌های شیشه همراه با طلق PVB در فرآیندی که ترکیبی از فشار و دما است شیشه لمینت را به وجود می‌آورند. منظور از طلق PVB، پلی وینیل بوتیرال است که مخفف آن PVB می‌باشد. درواقع PVB رزینی است که در جاهایی مانند ساخت شیشه لمینت که به چسب قوی، شفافیت، چسبیدن چند لایه بر روی یکدیگر و سختی نیاز است مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طلق PVB با ضخامت‌های مختلفی شامل: mm 0.38 و mm 0.76 و mm 1.52 برای ساخت شیشه لمینت استفاده می‌شود.

همانطور که اشاره کردیم شیشه لمینت یکی از انواع شیشه‌های ایمنی است چراکه در صورت وارد شدن ضربه به آن و بروز شکستگی در آن ذرات آن خرد نمی‌شوند و فرو نمی‌ریزند. به گونه‌ای که تنها خطوطی از شکستگی در سطح شیشه لمینت ایجاد می‌گردد. درواقع وجود طلق‌های PVB در میان شیشه لمینت موجب می‌شود که پس از وارد شدن ضربه به این نوع شیشه و ایجاد شکستگی در آن ذرات آن خرد نشوند و فرو نریزند. از این‌رو است که شیشه لمینت به عنوان یکی از ایمن‌ترین شیشه‌ها از برتری خاصی نسبت به سایر شیشه‌ها برخوردار است و کاربردهای متعددی دارد. یکی از مهم‌ترین کاربردهای شیشه لمینت، استفاده از آن‌ها در ساختمان‌های مرتفع است چراکه در برابر خطرات ناشی از زلزله و آتش‌سوزی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه‌بر این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شیشه لمینت این است که در هنگام ساخت می‌توان از چندین نوع شیشه به صورت هم‌زمان در لایه‌های مختلف آن استفاده کرد.

مطمعناً تاکنون شاهد خرد شدن شیشه‌های معمولی بوده‌اید به گونه‌ای که پس از وارد شدن ضربه و ایجاد شکستگی در آن‌ها، ذرات شیشه به تکه‌های ریز و درشتی تقسیم می‌شوند و فرو می‌ریزند. از این‌رو ممکن است خسارات جانی و مالی زیادی را به بار آورند. اما برخلاف شیشه‌های معمولی، شیشه لمینت به گونه‌ای تولید می‌شود که پس از وارد شدن ضربه به آن تمامی ذرات یکپارچگی خود را حفظ کنند و از هم جدا نشوند. از این‌رو با استفاده از شیشه لمینت در ساختمان‌ها و تمامی مکان‌هایی که زلزله و آتش‌سوزی می‌تواند به آن‌ها آسیب جدی وارد کند می‌توان از شیشه لمینت استفاده کرد تا بروز خسارات جانی و مالی به حداقل برسند.همانطور که اشاره کردیم برای ساخت شیشه‌های لمینت می‌توان از انواع مختلف شیشه‌ها مانند شیشه سکوریت، شیشه رنگی، شیشه فلوت و حتی شیشه‌های معمولی استفاده کرد. اما جالب است بدانید که از شیشه‌های لمینت به دلیل مقاومت و ایمنی بالایی که دارند در ساخت شیشه‌های امنیتی نیز استفاده می‌گردد.

 

شیشه لمینت چه کاربردهایی دارد؟

اولین و مهم‌ترین کاربرد شیشه لمینت، در ساختمان‌های مسکونی است چراکه در کنار برخوردار بودن از مقاومت و ایمنی بالا، نوعی عایق صوتی است. از این‌رو نه تنها محیطی ایمن را برای تمامی افرادی که در ساختمان مسکونی زندگی می‌کنند، فراهم می‌کند بلکه با ایفا کردن نقش عایق صوتی، محیطی آرام و بدون سرو صدا را فراهم می‌کند. درضمن شیشه لمینت به دلیل برخوردار از طلق PVB موجب کنترل و کاهش اشعه ماورای بنفش می‌شود از این‌رو تاثیر بسزایی بر روی سلامت افراد می‌گذارد و همچنین مانع از آسیب رسیدن به رنگ فرش‌ها و مبل‌ها می‌شود.شیشه لمینت به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد، اغلب در ساخت مکان های بزرگ از جمله بیمارستان، مجتمع های تجاری، اداری و حتی مغازه ها نیز استفاده می شود. در بیشتر ساختمان ها نیز می توان به عنوان یک کف پوش شیشه ای نیز از آن استفاده کرد. در ساخت شیشه های خودرو نیز کاربرد داشته، چرا که باعث کم شدن خسارت های ناشی از تصادف و افزایش امنیت سرنشینان خودرو می شود.

با توجه به نقش عایق صوت بودن شیشه های لمینت، از آن در ساخت واحدهای مسکونی نیز استفاده می شود. در مکان هایی که شرایط طوفانی و گردباد وجود دارد نیز می توان به عنوان عایق ساختمان استفاده کرد. در ساخت انواع درب، وسایل منزل، محافظ و پارتیشن ها نیز می توان از شیشه لمینت استفاده کرد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در صنعت شیشه بری، می توان شیشه ها در ابعاد مختلفی برش داده می شود. سپس آن را تبدیل به لمینت کرده و برای زیباسازی فضای منازل از آن استفاده کرد. از دیگر ویژگی های لمینت ضد آب و رطوبت بوده که در مقابل با تنش های حرارتی نیز مقاوم است. البته از این نوع شیشه ها می توان در مکان هایی از جمله سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حمام نیز استفاده کرد.

شیشه لمینیت با توجه به انواع مختلفی که دارد در زمینه های گوناگونی استفاده میشود. از این شیشه در ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری استفاده می شود. شیشه های لمینیت جز شیشه های نشکن هستند و به همین دلیل تولید این شیشه ها انقلابی در عرصه تولید شیشه داشته است و مصرف آن در ساختمان سازی و معماری و جاهای دیگر بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. از شیشه لمینت در ویترین موزه ها و صرافی ها طلا فروشی ها و هر جایی که به امنیت بسیار بالایی نیاز دارد استفاده می شود. زیرا شیشه های لمینت و انواع مختلف آن در برابر ضربه و حتی و گلوله مقاوم اند.

شیشه لمینت

کاربرد شیشه لمینت

از اکاربرد شیشه لمینت در شیشه های اتومبیل ها هم استفاده می شود. دلیل اصلی آن این است که به هنگام وقوع تصادف و وارد شدن ضربه به شیشه ماشین امنیت سرنشینان خودرو با قطعه های شیشه شکسته شده تهدید نشود. اما بصورت کلی کاربرد شیشه لمینت بصورت زیر دسته بندی می شود:

  • شیشه‌های ضد گلوله، ضد سرقت، ایمن در برابر زلزله

  • بانک‌ها، بیمارستان‌ها، استخرها، نورگیرها

  • و بطور کلی در ایمنی و امنیت حائز اهمیت است

  • سلولهای فتوولتائیک

  • کف شیشه‌ای

  • شیشه‌های عایق صوتی

  • درب‌های ورودی

  • دکوراسیون داخلی

  • پنجره ساختمان‌های تجاری و مسکونی.

شیشه چند لایه

شیشه چند لایه دارای شاخصه ای مانند امنیت بالا می باشد. امنیت این شیشه به گونه ای می باشد که بعد از شکستن قطعات شیشه ای از آن جدا نشده و به خود طلق می چسبند. از دیگر شاخص ها می توان به رنگ بندی های شیشه چند لایه اشاره کرد. رنگ بندی شیشه چند لایه شامل قرمز و زرد و آبی و غیره می شود. همچنین شیشه چند لایه لمینت کاملا عایق صدا و حرارت است و علاوه بر مقاومت در برابر صدا، در برابر فشار ها و ضربه نیز مقاومت خوبی دارد. البته نباید زیبایی را در این شیشه ها دست کم گرفت چرا که ظاهری مناسب و زیبا دارند به همین دلیل در بیشتر مواقع به علت زیبایی استفاده می شوند. علاوه بر این موارد نقش مهمی در ایجاد امنیت برای اماکن مهم مانند بانک ها و غیره دارند. شیشه های چند لایه لمینت همچنین توان کاهش دادن اشعه ی یو وی را نیز دارند.

فرایند تولید شیشه چند لایه

شیشه چند لایه با استفاده از دو لایه شیشه به تولید میرسد اما در بین این لایه های شیشه از طلق های پلی وینیل بوتیرال یا پی وی بی استفاده می شود. در مرحله ی اول شیشه خام برش می خورد و در دستگاهی مخصوص بدون دخالت دست انسان با آب مقطر شسته می شود. مرحله‌ ی بعدی در اتاق کلینیک روم اتفاق می افتاد و طلق روی شیشه ها قرار می گیرد. در این مرحله شیشه بعدی نیز روی طلق و شیشه قبلی گذاشته شده و پرس می شود. شیشه چند لایه در حرارت بالای 120 قرار می گیرد، سپس به مرحله اتوکلاو شیشه وارد می شود. در این مرحله شیشه ها به صورت عمودی به دستگاه شیشه وارد می شوند و با تحت فشار قرار گرفتن هوای داخل آن ها خارج می شود. در مرحله ی آخر نیز شیشه ها خنک می شوند و به خط بسته بندی می رسند.

 

شیشه چند لایه لمینت چیست؟

شیشه چند لایه به شیشه های شبیه به سکوریت می گویند که دارای چندین لایه است. شیشه چند لایه دارای لایه های طلق پلی وینیل بوتیرات در بین لایه ها نیز می باشد و به علت داشتن همچنین لایه های در بین شیشه ها سطح قدرت بالایی دارد و هنگام شکستن اجزای آن جدا نشده و باعث ایجاد ضرر جانی نمی شود. لایه پلی وینیل بوتیرات یا همان لایه های یو وی بی در شیشه های چند لایه بسیار مهم هستند، چرا که در هنگام چسبیدن به شیشه باعث می شود تا شیشه در برابر سوراخ شدن و شکستن مقاوم‌ باشد. همچنین شیشه های چند لایه لمینت ضخامت بسیار خوبی دارند و عایق صدا و حرارت هستند. به همین دلیل از این شیشه ها در بانک ها و طلا فروشی ها و غیره استفاده می کنند. شیشه چند لایه انواع مختلفی دارد و در رنگ بندی های متنوع تولید شده است. قیمت شیشه چند لایه بر حسب ضخامتی که دارد متنوع است.

مزایای شیشه چند لایه

یک مزایای مهم شیشه چند لایه ضد گلوله بودن می باشد و در برابر انفجار سطح مقاومت بالایی دارد.‌ همچنین در برابر شکستگی مقاومت خوبی دارد و در برابر ضربه از خود استقامت بالا نشان می دهد. شیشه همچنین در تنوع رنگی بالا مانند زرد و قرمز و غیره تولید شده است. از دیگر مزایای شیشه چند لایه می توان به حفظ حریم شخصی افراد اشاره کرد. چرا که شیشه چند لایه عایق صدا است. شیشه چند لایه دارای مقاومت حرارتی بالا بوده و هنگام شکستن ضرر جانی نمی رساند و در برابر حرارت مقاومت خوبی دارد . شیشه چند لایه وقتی با قطعات دیگر ترکیب شود، قدرت و مقاومتش افزایش پیدا می کند. از مزایای مهم شیشه های چند لایه می توان به امکان درست کردن اشکال منحنی با سطح قدرت و مقاومت بالا اشاره کرد. شیشه چند لایه در برابر زلزله مقاوم هستند.

شیشه چند لایه برای چه مواردی کاربرد دارد

شیشه چند لایه به علت داشتن مقاومت بالا در برابر گلوله و انفجار و زلزله و شکستگی یک انتخاب عالی برای حفظ امنیت محیط می باشد. از این شیشه ها برای استفاده در پنجره ها و درب های سطح زمین استفاده می کنند. به طور کلی در محیط های که امکان آسیب رسیدن به جان و مال انسان وجود داشته باشد از شیشه های لمینت استفاده می شود. به همین دلیل کاربرد شیشه لمینیت در مکان های مانند طلا فروشی ها و فرودگاه ها و اماکن اداری و تجاری و فروشگاه های بزرگ ، صرافی ها ، ویترین های اشیای گران قیمت و غیره می باشد. شیشه های نشکن همچنین خاصیت کشسانی بالایی دارند و به همین علت در اتومبیل ها نیز استفاده می شود. شیشه های لمینیت در مکان های امنیتی نیز استفاده می شود . خرید شیشه چند لایه به علت داشتن چنین ویژگی های برای این مکان ها بسیار ضروری است.‌

شیشه لمینت چند لایه

شیشه چند لایه از محصولات امنیتی به شمار می رود که دارای ویژگی هایی مانند ضد گلوله بودن و داشتن مقاومت بالا در شکستگی و عایق بودن صدا و حرارت و غیره می باشد. شیشه های لمینیت در مکان های مانند صرافی ها و محیط های امنیتی و فروشگاه های زنجیره ای و فرودگاه ها استفاده می شوند. سفارش شیشه چند لایه به شما این امکان را می دهد تا از یک شیشه با ضخامت عالی و کیفیت بالا استفاده کنید. از آن جهت به شیشه های لمینت شیشه ی چند لایه می گویند که با استفاده از دو لایه شیشه ولایه های طلق پلی وینیل بوتیرات تولید می شود. شیشه ی چند لایه امنیت بالایی دارد و یک محصول مناسب برای مکان های پر عطر به شمار می رود.

علاوه‌بر اینکه از شیشه لمینت در ساختمان‌های مسکونی استفاده می‌شود از این نوع شیشه در اماکنی شامل: فرودگاه‌ها، اداره‌جات، ساختمان‌های تجاری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، ویترین مغازه‌هایی مانند صرافی‌ها، طلافروشی‌ها و ... استفاده می‌شود. جالب است بدانید که از این نوع شیشه‌ها به عنوان شیشه اتومبیل نیز استفاده می‌شود. چراکه پس از برخورد جسمی سخت به شیشه اتومبیل از پخش شدن و جدا شدن ذرات آن جلوگیری می‌شود درنتیجه موجب حفظ جان راننده و کاهش خسارات مالی و جانی می‌شود. کاربرد دیگر شیشه‌های لمینتی در مکان‌ها و ساختمان‌های امنیتی است چراکه از شیشه لمینت به عنوان شیشه‌های ضد گلوله و همچنین شیشه‌هایی که نقش عایق صوتی را بازی می‌کنند در ساختمان‌های امنیتی استفاده می‌گردد.

شیشه سه لایه

شیشه سه لایه یکی از انواع شیشه های ایمنی با کیفیت به شمار می رود که به جهت داشتن ضخامت استاندارد در بسیاری از اماکن مانند طلا فروشی ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. شیشه دو لایه از یک لایه داخلی تولید شده است که مقاومت آن را افزایش داده است و از ضخامت ۴ میل برخوردار است. شیشه سه لایه از سه لایه ضخیم تشکیل شده است که در هنگام ضربه فرو نمی ریزد و مقاوم است به همین جهت خرید شیشه سه لایه در بازار رونق زیادی دارد. قیمت شیشه سه لایه در بازار با محاسبه فاکتور های تولیدی انجام می شود و در نهایت قیمت نهایی اعلام می گردد. عواملی که بر روی قیمت شیشه تاثیرگذار است تعداد لایه و ضخامت لایه های شیشه می باشد؛ لذا از آن جایی که شیشه‌ های سه لایه دارای سه لایه شیشه با ضخامت بالا است، یک شیشه محافظ به شمار می رود که در بازار قیمت قابل توجهی دارد.

انواع شیشه دو لایه

انواع شیشه دو لایه در بازار با کیفیت استاندارد ارائه شده است. شیشه دو لایه از دو لایه ضخیم تولید شده است. با توجه به درجه ایمنی ای که دارند تمام استاندارد های یک شیشه استاندار را دارا هستند. از شیشه دو لایه برای اجرای کف شیشه ای و سقف شیشه ای یا کابین آسانسور شیشه ای و غیره استفاده می شود و به دلیل مقاومت و ایمنی که دارند سفارش شیشه سه لایه در بازار گسترش یافته است و متقاضیان زیادی تقاضای خرید شیشه سه لایه را دارند. انواع شیشه سه لایه نظیر شیشه سه لایه طرح دار، شیشه سه لایه رنگی، شیشه سه لایه کریستال، شیشه سه لایه سکوریت، شیشه سه لایه چاپی و شیشه سه لایه ساتینا موجود هستند. در تولید انواع شیشه سه لایه از لمینت استفاده شده است و یک نوع شیشه جدید به شمار می رود که در بازار انواع مختلف آن موجود می باشد.

مدل های شیشه سه لایه

مدل های شیشه سه لایه شامل شیشه سه لایه خم که درباره ابعاد و اندازه یکسان می باشد و توسط لایه پی وی سی لایه های دیگر متصل شده است. شیشه سه لایه مات ظاهری شبیه به شیشه ساتینا دارد. مدل دیگر شیشه سه لایه استیند گلاس می باشد که یک نوع شیشه دکوراتیو و جدید به شمار می رود و از فرایند حکاکی و رنگ کاری ساخته شده است که در دکور داخلی بنا از آن استفاده می کنند. شیشه سه لایه حکاکی شده، از نوع دیگر مدل های شیشه سه لایه می باشد که با دستگاه لیزر بر روی آن نقش و نگار های مختلفی هکاکی شده است. شیشه سه لایه هوشمند یک نوع شیشه خارق العاده می باشد که با استفاده از ریموت به شکل مات و شفاف تغییر جهت می دهد. از دیگر مدل های شیشه سه جداره شیشه سه لایه دیوار پوش است که یک شیشه مدرن است.

 

دلایل برتری شیشه های چند لایه بر دیگر انواع شیشه

مدل های شیشه دو لایه در بازار با قیمت مناسب موجود هستند. استفاده از شیشه دو لایه مزایای زیادی دارد یکی از مزایای شیشه دو لایه ذخیره انرژی می باشد؛ زیرا شیشه از دو لایه و یک درزگیر تولید شده است که می ‌تواند از انتقال گرما و سرمای داخل خانه جلوگیری کند. کاهش میزان صدا می توانند از دیگر ویژگی های شیشه دو لایه باشد؛ لذا همانطور که گفته شد این شیشه از یک درزگیر و دو لایه تشکیل شده است که عایق صدا می باشد. این شیشه دو لایه نسبت به شیشه های معمولی امنیت بالاتری دارند و موجب افزایش امنیت می شوند. شیشه دو لایه به دلیل کارآمد بودن و داشتن قیمت قابل توجه می تواند ارزش ملک و خانه را افزایش دهد. شیشه دو لایه بر روی اکثر پروفایل ها قابل نصب می باشد و اشعه uv را مهار می کند. این شیشه ها در شرایط آب و هوای مقاوم هستند و تغییر رنگ نمی دهند؛ به همین دلیل خرید شیشه دو لایه رو به افزایش است.

شاخصه بارز شیشه های چند لایه

شیشه دو لایه از دو لایه شیشه ضخیم و درزگیر، فاصله میانی، رطوبت گیر، لایه مجزا، گاز آرگان تشکیل شده است که عایق صدا و حرارت می باشند. شیشه دو لایه دارای ضخامت استانداری است که در برابر ضربه مقاوم می باشد. از شاخصه های بارز می‌ توان به نوع ساختار شیشه های چند لایه اشاره کرد. شیشه‌ های چند لایه به گونه‌ ای تولید شده اند که در برابر شرایط جوی از خود مقاومت نشان می‌ دهند و دچار ترک خوردگی نمی شوند. سفارش شیشه دو لایه توسط خریداران در مدل های مختلفی انجام می شود و لذا با توجه به قیمت شیشه دو لایه و مزایای شیشه چند لایه در بازار تقاضای زیادی دارد. شیشه چند لایه از یک لایه پلی وینیل تولید شده است که مقاومت آن ها را افزایش داده است. شاخصه دیگر شیشه چند لایه زیبایی و طراحی منحصر به فرد آن است، لذا شیشه های چند لایه با استاندارد های ساختمان هماهنگ هستند و در ساختمان‌ ها ایجاد زیبایی می کنند.

شیشه سه لایه یکی از ایمن ترین و متداول ترین شیشه های چند لایه در بازار می باشد که در اکثر مکان ها به خصوص طلا فروشی ها و فروشگاه های ارائه دهنده انواع محصولات خانگی و حتی ساختمان های تجاری و مسکونی استفاده می‌ شود. شیشه سه لایه به جهت داشتن سه لایه شیشه ضخیم و لایه ضخیم درزگیر از مقاومت بالایی برخوردار است و امنیت خانه و فروشگاه را تضمین می نماید. هزینه شیشه دو لایه بسته به ابعاد شیشه متفاوت می باشد. شیشه سه لایه در انواع و مدل های مختلفی در بازار موجود است و در مدل های رایج نظیر شیشه سه لایه هوشمند و شیشه ای حکاکی شده در بازار ارائه شده اند که زیبایی منحصر به فردی دارند.

شیشه لمینت

وزن شیشه لمینت

پلیمرهای استفاده شده در ساخت شیشه های لمینت، ضخامت های متفاوتی دارد. از ضخامت های پرکاربرد آن می توان به ضخامت های 0.38 ،0.76 ،1.52 میلی متری اشاره کرد. تعداد لایه های استفاده شده در ساخت شیشه برمبنای کاربردی که در ساخت ساختمان دارد، مشخص می شود. استفاده از این لایه های پلیمری موجب می شود که هنگامی که به شیشه ضربه محکمی وارد شده، فرو نریخته و تکه های آن به طلق بچسبد.

مزایای استفاده از شیشه لمینت

از جمله مهم ترین مزایای استفاده از شیشه لمینت، امنیت بالای آن است. امنیت شیشه های لمینت بر مبنای مدل شکست شیشه تعریف شده و تنها به مقاومت و استحکام شیشه مرتبط نیست. البته احتمال دارد که لمینت در اثر ضربه های محکم شکسته، اما تکه های آن تیز و برنده نبوده و پخش نشود. لایه پلیمری استفاده شده در ساخت این مدل شیشه، میزان بالای انرژی وارده به ساخت شیشه را گرفته و در سطح لایه ای خود منتشر می کند. به همین خاطر استفاده از این لایه پلیمری باعث افزایش استحکام این نوع از شیشه می شود.

در زمان شکست شیشه، قطعات شکسته شده به لایه پلیمری چسبیده و همچنان یکپارچگی سطح خود را حفظ می کند. این ویژگی باعث می شود تا در زمان شکستگی شیشه، هیچ گونه خسارت مالی و جانی ایجاد نشود. از دیگر مشخصات شیشه لمینت می توان به استفاده از شیشه های سکوریت، پوشش دار، اسپندرال در ساخت آن اشاره کرد که باعث افزایش سطح کارایی آن می شود. کاربرد لایه های پلیمری علاوه بر افزایش سطح ایمنی کار، در مقابل حرارت و صدا نیز عایق بوده و می تواند تا حد بسیار زیادی اثرات زیان بار اشعه UV را کم کند.

مراحل نصب شیشه لمینیت

1. برش شیشه نسبت به ابعاد مورد نظر مشتری
2. شیشه ها به صورت جفت و یا چند تایی بر روی میز لودینگ قرار میگیرد
3. شیشه ها به سمت شستشوی چند مرحله ای افقی حرکت میکنند .
4. شیشه های کاملا تمیز شده به سمت کلینینگ روم توسط نقاله ها حرکت کرده
5. طلق گذاری اتوماتیک وار بین لایه های شیشه ها قرار میگیرد
6. شیشه های دو لایه و چند لایه به کوره های چند مرحله ای با پرس های غول پیکر غلطکی انتقال میابند
7. شیشه ها آماده مرحله نهایی شده و بر روی خرک های مخصوص با فاصله کنار هم قرار گرفته و به سمت اتوکلاو هدایت میشوند
8. کوره اتوکلاو فشاری بالغ بر 13 بار تا دمای 120 درجه سانتیگراد را تا چندین ساعت روی شیشه ها وارد مینمایند
9. شیشه لمینیت تولید شده بعد از خنک شدن آماده انتقال به انبار و نصب در مکان های مختلف میباشند .

مزایای شیشه لمینیت رنگی

کاهش سر و صدا ، ایجاد امینت ، و عایق حرارتی از مهمترین ویژگی های این شیشه لمینیت رنگی می باشد در مورد مزیت امنیت این شیشه اشاره کردیم که در هنگام خورد شدن از پخش شدن خورده ها توسط یک لایه با نام PVB جلوگیری می شود در خاصیت کاهش سر و صدا نیز باز هم لایه PVB می تواند به عنوان یک لایه عایق صوتی عمل کند و موجب کاهش انتقال صوت از خارج به داخل شود. در خاصت عایق حرارتی شیشه لمینیت رنگی نیز می تواند به این اشاره کرده که از ورود اشعه های غیر مفید جلوگیری می کند همچنین از رنگ پریدگی موکت ها و فرش ها و سایر تجهیزات ساختمان که به واسطه نور خورشید می تواند آسیب ببیند، جلوگیری می کند.

 

تفاوت شیشه لمینت و شیشه سکوریت

تفاوت شیشه لمینت و شیشه سکوریت در نوع ساخت آنها است. ما می دانیم شیشه لمینت چیست؛ همانطور که قبلا بیان کردیم یک لایه PVB میان دولایه شیشه قرار می گیرد و باعث مقاومت بیشتر شیشه می گردد. اما شیشه سکوریت یک شیشه گرما دیده است که با گرما دادن اضافه مقاومت آن را بالا می برند و از اینرو با شیشه لمینت فرق دارد.

0
0
Avatar image

کیوان

سلام خسته نباشید

مقاله بسیار خوبی بود استفاده کردیم فقط چند تا سوال برای من پیش امده بود :

۱-آیا شیشه های لمینت با دستگاه لمینت شیشه تولید میشه؟ در کل پروسه تولید شیشه لمینت به چه صورت است ؟

مدیر سایت :

سلام کیوان عزیز

بله شیشه لمینت به وسیله دستگاه های خاصی تولید می شود

برای سوال دوم شما هم به زودی مطلبی کامل در سایت قرار خواهد گرفت.

موفق باشید!

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و محتوای شما را جمع‌آوری می‌کند تا بتوانیم نظرات درج شده در وب‌سایت را پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، خط‌مشی رازداری و شرایط استفاده جایی که اطلاعات بیشتری در مورد مکان، چگونگی و چرایی ذخیره داده های شما دریافت خواهید کرد.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته