شیشه ساتینا مات

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی و کارگاه: تهران، دلاوران، تکاوران شمالی، سی متری اول شرقی، صنایع شیشه و آینه آگاهی، پلاک 180

دفتر:77895306-021 77895326-021 فکس 77899633-021

یکی از پراستفاده ترین مصالحی که در ساختمان های گوناگون کاربرد دارد، شیشه است. حتی در زندگی روزمره از آن به مقدار زیادی استفاده می شود. در حقیقت شیشه عنصری است که به علت شفافیت و ویژگی های بی نظیر خود، می تواند نور را به آسانی از خود بگذراند و محیطی جذاب، گیرا و همراه با نور مکفی را برای ما رقم بزنند. می توان بر اساس کاربردی که از شیشه توقع داریم، در گونه های متفاوتی مانند شیشه های شفاف رنگی، سکوریت، دوجداره و غیره به کار برد. یکی از گونه های پرطرفدار شیشه، شیشه مات به شمار می آید و به همین دلیل می‌توان از آن برای مقاصد بسیاری به کار برد.

گونه های متفاوتی از شیشه های دو جداره هستند که در پنجره های دوجداره به کار برده می شوند و شیشه مات جزئی از این نوع شیشه ها است که در ساختمان ها به کار برده می شود و جنس این شیشه به صورتی است که دید شیشه ای کمتر یا به صورت کامل از بین می رود.

مطالب پیشنهادی: شیشه کریستال

شیشه مات قیمت

شیشه مات قیمت

شیشه مات به دلیل ویژگی خاصی که دارد در بیشتر ساختمان ها کاربرد دارد از آن جایی که هیچ چیزی از پشت شیشه پیدا نیست در مراکز تجاری و مسکونی به وفور استفاده می شود. شیشه مات قیمت خاصی دارد و بر اساس اندازه آن تعیین می شوند به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان محترم تماس بگیرید. 

خرید شیشه مات

شیشه های مات با فرهنگ ایرانی عجین هستند به همین دلیل در این کشور کاربرد بسیار زیادی دارند. برای خرید شیشه مات کافی است به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنید. در این فروشگاه ها بهترین و باکیفیت ترین شیشه های مات برای پنجره های دوجداره و معمولی به فروش می رسد. همانطور که میدانید شیشه های مات برای پنجره های دوجداره با پنجره های معمولی فرق دارد به همین دلیل شیشه هایی که برای این پنجره ها کار گذاشته می شود متفاوت است. 

سفارش شیشه مات

شیشه های مات برای منازل امروزی بهترین گزینه محسوب می شوند به خصوص خانه هایی که در روی پارکینگ ساخته شده اند و اشراف روی این منازل بیشتر است. بسیاری از فروشگاه ها شیشه مات را سفارش می دهند اما کیفیت شیشه مات اهمیت بسیار زیادی دارد. مورد دیگری که در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید اعتبار فروشنده و فروشگاه ارائه کننده شیشه مات است. برای سفارش شیشه مات می توانید به فروشگاه های آنلاین معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند مراجعه کنید. 

مطالب پیشنهادی: شیشه شیشه رومیزی 20mm

سفارش شیشه مات

مدل شیشه مات

مات کردن شیشه تکنیکی است که بر روی انواع شیشه‌های تخت و صاف، شیشه‌های ایمنی، شیشه خم، شیشه رنگی، شیشه ضد حرارت، شیشه سکوریت، شیشه لمینت، شیشه دوجداره و بسیاری از انواع مختلف دیگری انجام می‌شود و هر یک تکنیک‌های مخصوص به خود را دارد. شیشه مات انواع مختلفی دارد که می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف شیشه را مات کرد و حالت شفافیت شیشه را از آن گرفت.

  • شیشه مات سند بلاست 
  • شیشه مات برفی
  • شیشه مات مشجر
  • شیشه مات ساتینا
  • شیشه مات هوشمند
  • و غیره

مدل شیشه ساتینا

مدل شیشه ساتینا از فناوری نوین و به خصوصی پیروی می کند، تلفیقی از اسید فلوئوریک روی شیشه ریخته می شود که باعث خوردگی شیشه می‌شود و شیشه مات می‌شود. امروزه شیشه مات ساتینا کم کم جایگزین شیشه مات برقی شده است.

تولید شیشه مات

در حال حاضر بسیاری از شرکت ها هستند که تولید شیشه مات را بر عهده دارند. در این شرکت ها انواع شیشه مات با بالاترین کیفیت تولید می شود. این شیشه ها بسیار پر استفاده هستند و در مکان های متفاوتی استفاده می شوند. نوع تولید شیشه های مات با شیشه های معمولی و شفاف متفاوت است و روند به خصوصی برای تولید اینگونه از شیشه ها باید طی شود.

مطالب پیشنهادی: شیشه رومیزی

مدل شیشه مات

شیشه مات ساتینا

یکی از بهترین نوع شیشه های مات که در حال حاضر بسیار محبوب شده شیشه ساتینا است. شیشه ساتینا فناوری بسیار بالاتری در مقایسه با شیشه های سندبلاست و مشجر دارد به همین علت در ساختمان های به روز و ایجاد محیط های بی نظیر و جذاب داخلی بیشتر به کار برده می شود. همین طور از لحاظ شکل بیرونی و ساختار ظاهری شکیل تر و بی نظیرترین از خود نشان می دهد. 
لایه خارجی این گونه از شیشه ها به شکل مات و یکدست است. برعکس شیشه های سندبلاست که در آخرین لایه بیرونی آن امکان دارد فضاهای خالی ایجاد شده باشد این گونه از شیشه به شکل یکنواخت و یکسان مات شده و هیچگونه درز و شکافی روی آن مشاهده نمی شود.

در پروسه ساخت شیشه ساتینا، اسید فلوئوریک ( HF ) و تلفیقی از چند عنصر دیگر به صورت جامع و یکنواخت بر روی لایه خارجی شیشه ریخته شده و لایه بیرونی شیشه به دلیل برخورد با اسید دچار سایش می شود که در پایان لایه صاف و صیقلی آن نابود شده و شیشه به صورت مات یکنواخت در می آید. در این صورت دید شیشه کاملا از بین رفته و تار می گردد.
پس زمینه شیشه ساتینا برای هارمونی بیشتر و بهتر با جزئیات فضا نمونه های بسیار متنوعی دارد مانند: رنگی، آینه ای و بدون رنگ که هر یک با توجه به موارد استفاده و مکان قرار گیری قابل پیاده سازی است.

شیشه مات از جمله شیشه های پرکاربردی است که در هر دو پنجره معمولی و دوجداره استفاده می شود. در زمان خرید نسبت به چارچوبی که باید اندازه گیری شود دقت کرده و از فروشگاه های معتبر محصولات مد نظر خود را خریداری نمایید.

 

شیشه مات شیشه ای است که سطح ان به وسیله پاشیدن ماسه با فشار زیاد مات شده باشد.شیشه های مات همگی دارای ویژگی می باشند که تصویر پشت شیشه را به صورت مات شده و کدر به نمایش می گذارند ولی در نوع طرح و نحوه مات شدن با یکدیگر تفاوت زیادی دارند. از بهترین نمونه های شیشه های مات می توان به شیشه ساتینا اشاره کرد که به دلیل ساختار و شکل ظاهری زیبا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تولید شیشه های ساتینا با تکنولوژی بالاتری نسبت به سایر انواع شیشه مات صورت می گیرد. از آنجایی که سطح این شیشه به صورت یکنواخت و بدون فضای خالی مات می شود برای حفظ حریم خصوصی انتخاب بسیار مناسبی است. شیشه و آینه ساتینا دارای تنوع بالایی در طرح، رنگ و الگوهای متفاوت هستند که برای استفاده در هنر دکوراسیون داخلی نیز امکان خلاقیت بیشتری به طراحان می دهد. در ادامه این مقاله به بررسی روند تولید تا کاربرد شیشه ساتینا می پردازیم.

مطالب پیشنهادی: پارتیشن شیشه ای

شیشه ساتینا

شیشه ساتینا چگونه تولید می شوند؟

برای ساخت شیشه ساتینا، با استفاده از مواد اسیدی مانند هیدروفلوئوریک اسید یا سایر اسیدهای ساینده و مواد شیمیایی، طی فرآیند خاصی شیشه سیلیسیوم زدایی می شود که منجر به مات شدن آن می گردد. شیشه های ساتینا با سطح صاف و صیقلی و کاملا یکدست و مخملی تولید می شوند و بدین ترتیب شیشه کاملا تار شده و امکان دید در آن مسدود می شود. 

ویژگی شیشه ساتینا

شیشه های اسیدشور شده مات در طرح های دورنگ،تک رنگ، ساده یا به صورت ترکیبی در ابعاد متنوع با ضخامت هایی از 4میلی متر تا 20میلی تولید می شوند. امکان تولید شیشه ساتینا بر روی انواع شیشه  از قبیل شیشه های تخت، رنگی، سوپر کلیینر دار و غیره وجود دارد. این شیشه در عین مات بودن، نور را به خوبی عبور می دهند و به دلیل تنوع در رنگ و همچنین تولید انواع بی رنگ و آینه ای امکان هماهنگی و تطبیق با انواع فضاها را دارند.

تفاوت ساتینا و سندبلاست

همانطور که اشاره شد شیشه های ساتینا و سندبلاست هر دو از انواع شیشه های مات محسوب می شوند اما با وجود شباهت ها در پاره ای موارد تفاوت های اساسی دارند که در کاربری آنها موثر است. از جمله این تفاوت ها به موارد زیر اشاره می کنیم: 
•    امکان تمیز شدن و لکه وچربی زدایی راحتتر ساتینا
•    امکان ایجاد طراحی و حکاکی در نوع سندبلاست
•    نحوه ی تولید
•    صیقلی و یکنواخت بودن سطح شیشه ساتینا
•    تفاوت در میزان ماتی
•    هزینه بالاتر روش سند بلاست نسبت به ساتینا

مطالب پیشنهادی: جان پناه شیشه ای

انواع شیشه ساتینا

انواع شیشه ساتینا

شیشه مات یا ساتینا وابسته به اینکه از چه نوع شیشه ای در ساخت آن استفاده شده باشد یا برای چه کاربردی تولید می شود خود دارای تنوع بالایی است. در ادامه موارد مرسوم تولید شده را مورد بررسی قرار می دهیم.

شیشه سکوریت ساتینا

شیشه سکوریت از جمله شیشه های مقاوم است که با قرار دادن شیشه در کوره تحت درجه حرارت بالا تولید می شود. برای تولید شیشه سکوریت بعد از برش دادن به ابعاد دلخواه در کوره قرار داده می شود تا فرآیند مقاوم سازی آن صورت بگیرد.

شیشه  لمینت ساتینا

شیشه لمینت ساتینا در نرده های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیردند که برای تولید آن دو شیشه ساتینا با استفاده از لایه PVB به هم چسبیده می شوند.

شیشه دوجداره ساتینا

شیشه های دوجداره به عنوان عایق صوت و حرارتی به کار می روند و در تولید آن اسپیسرهای فلزی ومواد ضد رطوبتی به کار برده می شود.

شیشه رنگی ساتینا

شیشه های مات ساتینا به دلیل جلوه زیبایی که دارند در طراحی داخلی به کار می روند. بنابراین برای استفاده از آن انواع رنگی  از قبیل دودی ، برنز ، آبی، طلایی و غیره  تولید می شود.

شیشه حکاکی شده ساتینا

از آنجا که قبل از ساخت شیشه مات ساتینا امکان طراحی در آن وجود ندارد بعد از تولید، بااستفاده از تراشکاری طرح های متنوعی روی آن حکاکی می شود.

شیشه هوشمند ساتینا

شیشه های هوشمند ساتینا با استفاده از ریموت بین دو حالت مات و شفاف قابل تغییر هستند. این نوع شیشه با استفاده از جریان الکتریکی و مواد خاص تعبیه شده در شیشه کار می کنند.

مطالب پیشنهادی: حمام شیشه ای

کاربرد شیشه ساتینا

آینه و شیشه های ساتینا نیز مانند سایر انواع شیشه های مات در صنعت ساخت و ساز، طراحای داخلی کاربرد دارند و به دلیل مات بودن  قابلیت استفاده برای موراد امنیتی و حریم خصوصی را نیز دارا می باشند. به طور کلی می توان از جمله موارد کاربردی این نوع شیشه، لیست زیر را برشمرد:
•    پنجره و درب ساختمان
•    نرده شیشه ای 
•    درب کابینت آشپزخانه
•    ساخت حمام شیشه ای
•    رومیزی مدرن
•    پارتیشن شیشه ای
•    استفاده به عنوان شیشه های دکوراتیو
•    نمای ساختمان
•    دکوراسیون داخلی
•    ساخت بالکن ‌های شیشه ‌ای

انواع آینه ساتینا

روش تولید آینه ساتینا نیز در ساختار اولیه مشابه با شیشه ساتینا می باشد اما چون آینه ساتینا بیشتر در موارد دکوراتیو استفاده می شود در نوع و شکل قاب یا الگوی ظاهری به کار و زمان بیشتری برای تولید نیاز دارد. البته لازم به ذکر است که در روش مات سازی ساتینا امکان مات کردن فقط یک بخش وجود ندارد و آینه به طور کامل مات می گردد. اما می توان بعد از مات سازی با حکاکی رو سطح شیشه یا آینه طرح دلخواه خود را به آن افزود. آینه ساتینا دارای ظاهری بسیار زیبا و لوکس هستند و استفاده از در طراحی داخلی محیطی زیبا و دلباز را به ارمغان می آورد. در این نوع آینه بخش هایی که حکاکی و برش داده می شوند حالت آینه ای و صیقلی خود را حفظ می کنند. انواع آینه ساتینا موجود در بازار شامل دیوار پوش آینه ای، آینه دکوراتیو پازلی، آینه دکوراتیو شکلی می باشند.

قیمت شیشه ساتینا 

مطالب پیشنهادی: دیوار شیشه ای

قیمت شیشه ساتینا 

عوامل مختلفی در قیمت شیشه ساتینا اثرگذار هستند. یکی از فاکتورهای قابل توجه ضخامت شیشه است. هرچه ضخامت شیشه بالاتر باشد به دلیل  استفاده از مواد و شیشه ی بیشتر در تولید آن، قیمت بیشتری نیز دارد. علاوه بر ضخامت ابعاد شیشه و نوع شیشه به کار رفته برای مات کردن نیز در قیمت آن تاثیر دارد.

جمع بندی
در این مقاله به بررسی ساختار شیشه ساتینا و ویژگی های آن پرداختیم. به طور کلی می توان نتیجه گرفته که این نوع شیشه  بعنوان یک شیشه مات، دارای زیبایی، تنوع و مقاومت بالایی است، به همین دلیل کاربرد خوبی در مصارف مختلف دارد. 

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و محتوای شما را جمع‌آوری می‌کند تا بتوانیم نظرات درج شده در وب‌سایت را پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، خط‌مشی رازداری و شرایط استفاده جایی که اطلاعات بیشتری در مورد مکان، چگونگی و چرایی ذخیره داده های شما دریافت خواهید کرد.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته