شیشه مبلمان

استفاده از شیشه در برخی از مبلمان، میزهای شیشه‌ای و سایر عناصر دکوراسیون باعث ایجاد جذابیت بصری بسیاری در فضای داخلی گردیده است. شیشه از دیرباز به عنوان یکی از مظاهر تزیینات داخلی و خارجی بنا بوده است که توجه بسیاری از معماران و طراحان دکوراسیون داخلی رو به خود معطوف می‌نمود. تاریخ استفاده از شیشه به حدود 5000 سال پیش باز می‌گردد. قابلیت بالای آن در عبور و بازتاب نور در کنار فساد ناپذیری و شکل پذیری بالایی که دارد باعث شده است شیشه به یکی از بهترین متریال‌ها برای ساخت و اجرای المان‌های مختلف در دکوراسیون داخلی و خارجی تبدیل شود.

شیشه سکوریت

شیشه‌های سکوریت تحول عظیمی در استفاده از شیشه در جریان ساخت وسایل مورد نیاز انسان به وجود آورده است تا جایی که امروزه شیشه جزو لایکنفک وسایل زندگی انسان شده است. استفاده از شیشه سکوریت در ساخت میز و عناصر وابسته به مبلمان مانند شیشه سکوریت رومیزی باعث افزایش کیفیت و دوام میز می‌گردد. در شیشه‌های رنگی رومیزی که سکوریت شده اند از یک لایه لمینت برای محافظت از رنگ آنها استفاده می‌شود. این لایه لمینت باعث افزایش مرغوبیت شیشه می‌شود. لازم به ذکر است که میزهای تمام شیشه با وجود سکوریت شدن و افزایش مقاومت در برابر ضربه و گرما با توجه به مرغوبیت آن ممکن است مقاومت بالایی برای اعمال فشار نداشته باشند در نتیجه از آنها بیشتر در ساخت میزهای کوچک و متوسط استفاده می‌شود. یکی دیگر از دلایل استفاده از شیشه سکوریت در ساخت میزهای کوچک قیمت آن است قیمت شیشه سکوریت در ابعاد بزرگ نسبت به قیمت شیشه سکوریت شده در ابعاد کوچک بسیار بالاتر است.

مطالب پیشنهادی: آینه

Image

شیشه خم

استفاده از شیشه خم یکی دیگر از روش‌های استفاده از شیشه در مبلمان است که امروزه تبدیل به زیباترین جلوه استفاده از شیشه در دکوراسیون شده است. شیشه‌های خم شده در جریان پخت به اشکال مختلف مطابق با اصول طراحی خم می‌شوند و سپس شیشه شکل گرفته را سریعا سرد می‌کنند. شیشه در همان حالتی که خم شده است سرد می‌شود و دیگر نیازی به استفاده از عناصر جانبی برای ایجاد ایستایی در میز نخواهد بود. میزهای خم شیشه‌ای با توجه به اشکال متنوع و مدرنی که بر پایه اشکال دورانی به خود می‌گیرند باعث ایجاد آرامش در ببینده شده و فضای مدرنی را به دکوراسیون منزل و دفتر کار می‌دهد. استفاده از شیشه خم در دکوراسیون روز به روز در حال افزایش است.

کاربرد شیشه در مبلمان

استفاده از شیشه در مبلمان یکی از جذابترین ایده‌های طراحی دکوراسیون داخلی است که طرح‌ها و اشکال بسیاری را در بر می‌گیرد. از شیشه در ساخت شیشه مبلمان به دو شکل استفاده می‌شود یا به صورت ترکیب با سایر متریال‌ها مانند چوب، فلز، پلاستیک و ... یا به شکل میز خم شیشه‌ای که تماما از شیشه تهیه می‌شود.

Image

مطالب پیشنهادی: آینه مسی

شیشه رنگی

از آنجایی که شیشه به تنهایی قادر به تحمل وزن و باز سنگین نمی‌باشد از آن در ترکیب با چوب، فلز و پلاستیک برای ساخت انواع میز مانند میز غذاخوری شیشه‌ای، میز شیشه‌ای جلو مبلی، میز مدیریتی شیشه‌ای، میز تلویزیون شیشه‌ای و ... استفاده می‌شود. ممکن است از شیشه به عنوان روکش شیشه‌ای در برخی از میزها نیز استفاده شود. در جریان ساخت وسایل مبلمان بیشتر از شیشه رنگی و شیشه طرح دار استفاده می‌شود. این شیشه‌ها باعث ایجاد جلوه و زیبایی صدچندانی در دکوراسیون، مبلمان و میزها می‌گردد.

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته