شیشه کابینت

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی و کارگاه: تهران، دلاوران، تکاوران شمالی، سی متری اول شرقی، صنایع شیشه و آینه آگاهی، پلاک 180

دفتر:77895306-021 77895326-021 فکس 77899633-021

اگر شیشه کابینت از موادی ساخته شود که تمایلی به شکل دهی شیشه کابینت دارند، از روش های پیشرفته تری برای سرد کردن شیشه کابینت بهره می برند تا به فرایند سرعت دهند.برای نمونه از روش معلق سازی استفاده می کنند در این روش هنگامی که شیشه کابینت در یک جریان گاز شناور است آن را سرد می کنند. در روش دیگر، شیشهٔ مذاب را میان دو سندان فلزی له می کنند (pressing) همچنین گاهی شیشهٔ مذاب را از میان غلطک رد می کنند.

Image

مطالب پیشنهادی: شیشه سند بلاست

قدیمی ترین طریقه ساخت شیشه های مسطح به روش ریخته گری می باشد. این روش در حدود ۴۰۰ سال پیش برای نخستین بار در فرانسه پیشنهاد گردید. شیشه کابینت مذاب را روی سینی های بزرگ لبه داری می ریزند که این سینی از جنس مس یا فولاد بوده و کف آن کاملاً مسطح می باشد. مواد مذاب را به وسیله غلطک پهن می کنند.

شیشه ی کالکوژنی چیست؟

شیشه‌های کالکوژنی پایهٔ ساخت لوح فشرده ویرایش‌ شونده است.برخی شیشه ‌ها که به فراوانی تولید می‌شوند و البته شیشه ‌های سیلیکاتی جزء آن‌ها نیست، دارای ویژگی‌ های فیزیکی و شیمیایی ویژه‌ای اند که برای کاربرد آن ‌ها در شبکه‌ های ارتباطی مانند فیبر نوری و دیگر روش‌های ذخیرهٔ داده مناسب است. از آن جمله می‌توان به شیشه ‌های فلوئوریدی، آلومینوسیلیکاتی، فسفاتی، بُراتی و کالکوژنی اشاره کرد.

Image

سه دسته مادهٔ سازنده برای شیشه‌های اکسیدی وجود دارد: سازنده‌های شبکه، مواد میانی و اصلاح کننده‌ها. سازنده‌های شبکه (سیلیس، بور، ژرمانیم) می‌توانند شبکه‌ای از پیوندهای شیمیایی که همگی به هم مرتبط اند را درست کند. مواد میانی (تیتانیم، آلومینیم، زیرکونیم، بریلیم، منیزیم، روی) بسته به ترکیب شیشه کابینت می‌توانند هم به عنوان سازندهٔ شبکه و هم به عنوان اصلاح کننده رفتار کنند. اصلاح کننده‌ها (کلسیم، سرب، لیتیم، سدیم، پتاسیم) به عنوان اصلاح کننده ساختار شبکه رفتار می‌کنند. آن‌ها معمولاً به صورت یون ارائه می‌شوند و جاهایی که پیوند اکسیژن با اتم برقرار نشده را با پیوند کوالانسی جبران می‌کنند و ارتباط را برقرار می‌کنند. آن‌ها یک بار منفی نگه می‌دارند تا با بار مثبت یون همسایه خنثی شود. برخی عنصرها می‌توانند چندین نقش داشته باشند برای نمونه سرب هم می‌توانند سازندهٔ شبکه باشد (Pb۴+ بجای Si۴+) و هم اصلاح کننده.

مطالب پیشنهادی: در شیشه ای

Image

ترکیب های شیمیایی تازهٔ شیشه کابینت یا روش های تازهٔ ساخت در آغاز در حجم کم و در آزمایشگاه انجام می شوند. مواد خام بکار رفته در آزمایشگاه با آنچه در تولید انبوه استفاده می شود متفاوت است چون در آزمایشگاه، قیمت در درجهٔ نخست توجه نیست.

آشپزخانه شیشه ایی

در آزمایشگاه مواد خام بسیار خالص تر اند و باید توجه داشت تا مواد خام با رطوبت هوا یا مواد شیمیایی پیرامون وارد واکنش نشوند (مانند اکسید فلزهای قلیایی یا قلیایی خاکی). بخار شدن مواد در هنگام ذوب کردن شیشه کابینت هم باید در محاسبات گزیدن مواد خام در نظر گرفته شود.
برای نمونه سلنیت سدیم چون دیرتر بخار می‌شود بر سلنیم دی‌اکسید ترجیح دارد. یا مواد خامی که سریع تر وارد واکنش می‌شوند از دیگرانی که آهسته تر واکنش می‌دهند مناسب تر اند، مانند آلومینیم هیدروکسید نسبت به آلومینا.
بوتهٔ ذوب از جنس پلاتین است تا باعث آلودگی مواد سازندهٔ شیشه کابینت نشود و با آن‌ها وارد واکنش نگردد. یکنواختی شیشه کابینت از راه یکنواختی مخلوط مواد خام بدست می‌آید برای این کار باید مخلوط مذاب را پیوسته هم زد و با شکستن و دوباره ذوب کردن مخلوط به این هدف دست یافت.

مطالب پیشنهادی: شیشه بین کابینتی

Image


شیشهٔ بدست آمده را رها می‌کنند تا به آرامی سرد شود تا از شکستن چند بارهٔ آن در طول فرایند پیشگیری کنند.

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و محتوای شما را جمع‌آوری می‌کند تا بتوانیم نظرات درج شده در وب‌سایت را پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، خط‌مشی رازداری و شرایط استفاده جایی که اطلاعات بیشتری در مورد مکان، چگونگی و چرایی ذخیره داده های شما دریافت خواهید کرد.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته