آینه برنز

آینه برنز از ترکیب شیشه برنز یا قهوه ای و یک لایه نیترات نقره در پشت آن بوجود میاید.یکی از زیباترین رنگ های آینه رنگ برنز می باشد.از رنگ برنز برای هماهنگی با یراق الات و اکسسوری و لوستر در منازل استفاده می شود.دستگیره اتاق ها هم گاهی برنز هستند.آینه برنز در بخش های مختلف منزل از جمله:در پذیرایی پشت مبلمان و یا پشت میز ناهارخوری،برای آینه کنسول،جلوی درب ورودی،لابی،اتاق خواب،اتاق کار و ... استفاده میشود. هم چنین این آینه برای تزئین و دکور مکان های دیگر مانند: تالار،رستوران،فروشگاه ها،بوتیک و ... نیز کاربرد دارد.

Image

 

کاربرد این آینه در مکان های تجاری و اداری شامل: آینه کاری پشت میز کانتر،میز مدیریت میباشد.در تالارهای پذیرایی برای جلوه بخشیدن بیشتر به فضا و چیدمان،اتاق عقد،سالن پذیرایی،استفاده از آینه برنز باعث شکیل شدن فضا میشود.امروزه استفاده از تایل های آینه ای برنز دکوراتیو در دکوراسیون داخلی بسیار متداول شده است.

Image


یکی از ایده های خلاقانه ای که میتوان در منزل به کار برد و بدون هزینه کردن زیاد جلوه و فضای خانه را بزرگتر کرد، استفاده از آینه برنز است. استفاده از آینه برنز در منازل لوکس از گذشته ها تا به امروز رایج بوده است.
 اگرچه آینه برنز به شکل کاربردی و با انواع طرحها و قابها به عنوان آینه دکوری در منزل استفاده می شود، ولی افرادی که به دنبال داشتن فضایی متفاوت و جلوه ی لوکس هستند، از این آینه به عنوان یک عنصر دکوراتیو در فضا سازی ها استفاده می کنند.رنگ برنز در منازل مسکونی طرفداران زیادی دارد.

Image

 

تاریخچه آینه برنزی

فلز برنز یکی از قدیمی‌ترین فلزات مورد استفاده بشر بوده است که کشف آن به هزاران سال پیش برمیگردد. برنز که با نام مفرغ نیز شناخته می‌شود دارای رنگ قرمز مایل به قهوه ای در ترکیبی با طلایی است. فلز برنز نسبت به سایر فلزات همسان خود از قابلیت پرداخت و چکش خواری بیشتری برخوردار بود و صاف و صیقلی نمودن سطح برنزی نسبت به فلزاتی همچون آهن، طلا و نقره راحت تر است. رنگ برنز نزدیک به تم رنگ طلایی دارد و به عنوان یکی از رنگ‌های متالیک شناخته می‌شود. علاوه بر این، برنز برخلاف طلا فلز گرانبهایی نبوده و هر قشری امکان استفاده از آن را داشت، در نتیجه استفاده از آینه‌های برنزی نسبت به آینه‌های طلایی و مسی رواج بیشتری داشته است. در گذشته ورقه‌های برنز را پس از پرداخت بسیار به شکل آینه در می‌آوردند و گاهی با قرار دادن دسته ای نقش و نگار دار برای آن،این آینه هارا تزیین می کردند. با روی کار آمدن شیشه به عنوان بستری مناسب برای ساخت آینه، استفاده از فلزات برای ساخت آینه منسوخ گردید. اما علاقه مردم به رنگ برنزی باعث شد تا استفاده از این رنگ در آینه‌های رنگی ادامه پیدا کند.

Image


رنگ ملایم و گرم برنزی، حالتی میان جنس برنجی و جنس فلزی را تداعی می‌کند. رنگ برنزی با افزودن کبالت و سلنیوم به مواد اولیه ساخت شیشه در ابتدای تولید بدست می‌آید. آینه برنزی از شیشه‌هایی به رنگ برنز ساخته می‌شود. با اضافه کردن رنگ برنزی به شیشه و قرار دادن آن در روند تولید، آینه بدست می آید. آینه‌های برنزی را در انواع و اشکال مختلفی (آنتیک، باروک، ونیزی و …) می‌توان یافت.
شرلی ریگندهال، طراح آمریکایی یکی از اولین کسانی بود که از آینه برنزی در طراحی استفاده کرده است. او تمام ستون‌ها و دیوارهای یکی از ساختمان‌هایش را تماما با آینه برنزی پوشاند. او همچنین از آینه رنگ برنزی برای پوشاندن قسمت بالایی شومینه، گلدان‌ها و همینطور پوشاندن سایه‌بانی که بر روی میز غذاخوری بود، استفاده کرد. او با این آینه‌های دکوراتیو روی مبلمانی را که از جنس چوب خیزران بود هم پوشاند. با کمال تعجب، اتاق به هیچ وجه پر زرق و برق و طاقت فرسا نشد. در عوض اتاق به فضایی بسیار ملایم و روشن تبدیل شده بود، زیرا انعکاس آینه‌های برنزی معمولا به گسترش فضای بصری کمک می کنند. آینه‌ها از کم هزینه‌ترین و موثر‌ترین اشیا تزئینی و دکوراتیو، برای بزرگ‌تر و لوکس جلوه دادن محوطه موجود هستند. برای مثال اگر یکی از دیوار‌های یک اتاق کوچک را آینه کاری کنید، فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

صنایع شیشه و آینه آگاهی گلس