آینه بنفش

آینه رنگی تأثیر مختلفی در حس و حال انسان می‌گذارد و می‌تواند حس شادی و یا دلگیری را به فرد القا کند. رنگ استفاده شده در آینه‌های رنگی از جنبه های مختلفی بر روی انسان تأثیر می‌گذارد؛ به عنوان مثال وقتی  از آینه های رنگی در دکوراسیون به کار برده میشود، جلوه زیبایی به محیط می‌دهد و می‌تواند بر روی سلامت افراد و انرژی آن ها تأثیرات قابل توجهی بگذارد.هر رنگی تاثیر روانی خودش را دارد و روانشناسان درباره تاثیر رنگ بنفش نظرات مختلفی دارند. بسیاری معتقدند: کسی که به رنگ بنفش علاقه داشته باشد می تواند میان پول و ثروت و معنویات تعادل ایجاد کند. 
 
البته بنفش بر مبنای فضای جغرافیایی کشورها می تواند معانی گوناگونی داشته باشد. به عنوان مثال در خاور دور می تواند به معنای راستگویی باشد. رنگ بنفش از ترکیب دو رنگ اصلی قرمز و آبی به دست می آید، این  رنگ در دسته معنوی ترین رنگ ها قرار دارد طوریکه در علم روانشناسی رنگ ها، رنگ بنفش را سمبل عقل و خرد و همچنین هماهنگی و تعادل میان مادیات و معنویات می دانند.در علم روانشناسی رنگ ها تفاوت چندانی میان رنگ بنفش و ارغوانی وجود ندارد و هر دو را یک دسته به حساب می آورند. 
در دیزاین تیمارستان ها و یا مطب های روانشناسی برای کم کردن استرس و ترس بیماران و القای حس آرامش و اطمینان به آن ها از رنگ بنفش ملایم و یاسی استفاده می کنند.

Image

زمانی که رنگ بنفش را در کنار رنگ سفید قرار می دهند این رنگ تبدیل به سمبلی از خلوص و زلال بودن می شود، از این رو بهترین ایده هایی که      می توان در این مکان ها و فضا ها به کار برد استفاده از آینه بنفش همراه با گل های یاسی و ترکیب با وسایل سفید در دکور این مکان ها است.رنگ بنفش در کشور های مقدس نماد های بسیاری پیدا کرده به گونه ای که در فرهنگ چین این رنگ سمبل رویا پردازان، ادیبان، عشق و محبت است.

 ترکیب رنگ بنفش با رنگ آبی

رنگ آبی به علت آرامش و احساسی که به بیننده منتقل می کند دوست داشتنی و آرامش بخش است.کنار هم گذاشتن رنگ آبی با رنگ بنفش، شادی و آرامشی مضاعف را برای محیط به ارمغان می آورد، از این رو می توانید منزلتان را از این رنگ آرامش بخش و خنثی بهره مند کنید. 


بنفش از آن دسته رنگ هایی است که بین همه مردم محبوب است و جنسیت و سن نمیشناسد و برای هر مکان و لباس و دیزاین و... مناسب است
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته