آینه دودی

یکی از اشیا زینتی منزل و یا محل کار آینه میباشدآینه در رنگ بندی متفاوتی است که یکی از رنگ های آن که با هردو دکوراسیون مدرن و کلاسیک قابل تلفیق است رنگ دودی میباشد.

Image

آینه دودی همان طور که از نامش پیداست رنگی دودی دارد و لذا می تواند کاربردهای گوناگونی داشته باشد. آینه دودی به لحاظ رنگ دودی است اما  همانند دیگر آینه ها ویژگی های مشابه با آن ها را دارد، یعنی از جنس شیشه ساخته شده و یک سمتش اندود دارد و روکش شده است، که این اندود می تواند از ترکیبات مختلفی مثلا نقره ساخته شود. استفاده از آینه دکوراتیو دودی در منزل یا محل کار فضا را بازتر میکند بخصوص اگر به عنوان دیوارپوش پشت LCD قرار بگیرد.

Image


سالن پذیرایی جزو اصلی ترین فضای منزل به حساب می آید. شما از مهمان های عزیزتان در این محیط پذیرائی می کنید و خودتان نیز بیشتر وقتتان را در این محیط سپری میکنید. پس چیدمان و طراحی آن بسیار مهم است چون مستقیما باعث تاثیر گذاشتن بر حس و حال شما و هم چنین تغییر آن میشود. شما می توانید از تایل آینه دودی دکوراتیو بر روی دیوار، ستون، سقف، درب اتاق یا کمد دیواری استفاده نمائید. این رنگ آینه بیشتر برای مکان های نورگیر و بزرگ توصیه میشود ولی اگر محیطتان دنج و نقلی است، آینه سفید یا آینه های رنگی روشن انتخاب مناسبتری میتواند باشد.
آینه دودی نوعی از آینه است که از نظر رنگ دارک و تیره است و مشکی به نظر می رسد.
 آینه دودی از سه قسمت تشکیل شده است: 

  • اول شیشه دودی
  • دوم جیوه، که در پشت شیشه این آینه اعمال شده است.
  • سوم رنگ پشت آینه، که در تمام آینه ها وجود دارد.

Image

 بسیاری از مردم تصور می کنند که در آینه های رنگی از رنگ های مختلف در پشت یک شیشه ساده استفاده شده است است در حالی که اینطور نیست بلکه از یک شیشه رنگی و جیوه و رنگ پشت آن استفاده می شود. رنگ شیشه ها متغیر است و جیوه و رنگ ثابت است.
 از آینه دودی بیشتر در دکوراسیون مدرن و کلاسیک استفاده می شود.
آینه دودی در کیفیت درجه یک و درجه دو تولید می‌شود.
میزان تیرگی آینه دودی به ضخامت آن بستگی دارد و هرچه ضخامت آیینه بیشتر باشد متعاقبا رنگ آن تیره تر و سیاه تر خواهد بود.

  • آینه دودی در تزیین دیوار های اتاق خواب دیوارهای پذیرایی پوشش های داخلی سرویس آشپزخانه یا میز بار استفاده می گردد.
  • از آینه دودی می توان به صورت ابزار خورده یا تراش خورده استفاده کرد.
  • این آینه در آیینه کاری با طرح های مختلف روی دیوارهای منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد و به آینه دودی، آینه ذغالی یا آینه کربن هم میگویند.
  • آینه دودی در فضای ورودی ساختمان مانند لابی برج ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • از آینه دودی می توان در طرح و مدل های مختلف به عنوان دیوارپوش استفاده کرد و اگر در محیطی با سنگ های مرمر مشکی ترکیب شود، محیط را بسیار جذاب و کلاسیک میکند. در بعضی موارد می‌توان از شیشه رنگی مشکی هم به جای آینه دودی استفاده کرد . بازتاب آینه دودی و رفتار آن از شیشه رنگی مشکی بالاتر است.
  • از آینه دودی در ساخت میز کنسول و اشیا دکوری منزل هم استفاده می‌شود.


.  همچنین از آینه دودی می توان در صنعت مبلمان هم استفاده کرد. از آینه دودی میتوان برای صفحه های رومیزی، میزهای جلو مبلی و عسلی، دربهای 

تفاوت آینه دودی با شیشه مشکی چیست؟

آینه دودی بسیار به شیشه مشکی شباهت دارد اما روش تولید آینه دودی با شیشه رنگی مشکی متفاوت است. آینه دودی از ترکیب شیشه دودی+ جیوه در پشت آن تولید میشود اما شیشه رنگی مشکی از ترکیب یک شیشه شفاف+ رنگ مشکی کوره ای در پشت شیشه تولید میشود.

Image


آینه دودی قابلیت سکوریت شدن و ورود به کوره سکوریت را ندارد زیرا جیوه در دمای ۶۰۰ درجه خواهد سوخت، اما شیشه رنگی مشکی به علت استفاده ازرنگ کوره ای به راحتی قابل سکوریت شدن است .اگر بخواهیم این دو را از نظر رنگ بررسی کنیم، شیشه رنگی دارای رنگ کاملا مشکی و پرکلاغی می باشد در حالیکه آینه دودی دارای رنگ مشکی که کمی تمایل به دودی یا نوک مدادی دارد.
از نظر زیبایی شناسی آینه دودی بازتاب نور بالاتری دارد و در نتیجه قابلیت انعکاس و نمایش تصویر آن بالا است ولی شیشه رنگی مشکی فقط بازتاب نور دارد و قابلیت وضوح و شفافیت نمایش تصویر آن مانند آینه دودی نیست و کمتر است.

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته