آینه مسی

آینه مسی ﻋﻨﺼﺮﯼ ﮐﺎرﺑﺮدﯼ در کاربری های مختلف زندگی همه افراد است. علاوه ﺑﺮ این از این ﺁﯾﻨﻪ ﺑـﺮاﯼ زﯾﻨـﺖ ﺑﺨـﺸﻴﺪن و دیزاین ﮔﻮﺷـﻪاﯼ از ﻓﻀﺎﯼ ﺧﺎﻧﻪ ﻧﻴﺰ اﺳﺘﻔﺎدﻩ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺑﻪ اﯾﻦ ﺗﺮﺗﻴﺐ ﮐﻪ ﺁﯾﻨﻪ اﯼ را در ﻗﺎﺑﯽ زﯾﺒﺎ ﺑﺮ روﯼ دﯾﻮار ﻧﺼﺐ ﮐﺮدﻩ و ﯾﺎ ﺁن را ﺑﺮ روﯼ ﮐﻨﺴﻮﻟﯽ هماهنگ ﺑﺎ دﯾﮕﺮ ﻟﻮازم ﺗﺰﺋﻴﻨﯽ ﻣﺤﻴﻂ ﻗﺮار ﻣﯽدهند ﮐﻪ در اﯾﻦ صورت ﻋﻼوﻩ ﺑـﺮ ﻧﻘﺶ ﮐﺎرﺑﺮدﯼ، نقش زیبایی و دکوری نیز به حساب می آید. البته توجه داشته باشید که آینه شامپاینی یا مسی بسیار شبیه به آینه برنز بوده اما رنگ آنها با یکدیگر تفاوت دارد مسی مقداری روشن تر میباشد.
آینه‌های شامپاینی یا مسی تلفیقی از رنگ قهوه‌ای و صورتی هستند اما آینه‌های برنز مایل به رنگ قهوه‌ای پررنگ هستند.
با توجه به خاصیت انعکاس نور توسط آینه ها(طلایی،مسی،دودی،برنز،سفید و ...) نور در اتاق شما منتشر شده و فضای اتاق دلباز و وسیع تر بنظر می آید. این آینه ها را میتوان به سطوح نصب کرد یا در قاب چوبی بصورت توکار استفاده نمود که جلوه زیبایی خواهد داشت.
می توانید از آینه مسی در جاهای مختلف منزل مثل اتاق خواب کودکان،اتاق والدین،راهروها ،پاساژ ها،نشیمن و پذیرایی،کنسول ها،در کمد و کابینت ، آشپزخانه،کفش کن، دیوار پشت تلویزیون،دیوار پشت گلدان ها، سقف، حاشیه دیوار ها، ستون ها، حمام،سرویس،اتاق رختکن، پوشاندن عیوب دیوار و سقف مثل نم زدگی و … از آنها استفاده کنید. 
در نهایت این بستگی به خلاقیت شما دارد که چگونه با هزینه ای مناسب محیط دلخواه خودتان را دیزاین کنید و یک منزل رویایی بای خودتان بسازید.

Image


تولید آینه مسی

برای تولید آینه مسی از شیشه معمولی و شفاف ترنسپرنت به رنگ مسی استفاده می شود که بعد از تولید شیشه مسی اقدام به جیوه کردن یا نقره اندود کردن آن در کارخانه تولید آینه می کنند.
 بسیاری از مردم فکر می کنند که برای تولید آینه مسی از جیوه مسی رنگ یا سرخ رنگ استفاده می شود در حالیکه نوع جیوه یا نقره در پروسه تولید آینه ثابت و به رنگ نقره ای است، ولی از طیف های رنگی مختلف شیشه مانند: شیشه دودی، برنز و... جهت تولید آینه رنگی استفاده می شود.
نام دیگر آینه مسی، آینه شامپاینی است. آینه مسی نسبت به آینه برنز رنگ دلباز تر و شادتری دارد و بیشتر در دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود. استفاده و ترکیب کردن آینه مسی با گچ بری ها و ابزارهای کلاسیک داخل ساختمان باعث ایجاد طراوت و شادابی و موزون نمودن فضا می‌ گردد.

Image

 

مزایای استفاده از آینه مسی

آینه مسی به عنوان یک آینه دکوراتیو در معماری و دکوراسیون  فضای داخلی مزایای مختلفی دارد. استفاده از آینه مسی موجب بازتاب عالی نور در فضا و گردش نور و عمق در طول دید و انعکاس انرژی مضاعف در محیط داخل می‌گردد چرا که این رنگ بازتابی خوشرنگ و پرروح ایجاد میکند و به واسطه این انعکاس اشیا، محیط و رنگ پوست شاداب تر و گلگون تر به چشم می آیند. هم چنین این آینه‌ میتواند فضاهای دلگیر را زنده کند رنگ مسی بسیار آرامش بخش است و و موجب حس سکون و بار روانی مثبت می گردد و حتی خاصیت رنگ درمانی نیز دارد.
 

Image


آینه کاری و تزئین با آینه مسی از میراث کهن ما ایرانیان است و قدمتی دیرینه در تاریخ وهنر سرزمین ما دارد. آینه مسی قابلیت ترکیب با تمام مصالح ساختمانی مدرن و جدید در ساختمان را داراست و شما می توانید آن را با چوب، سرامیک ،گچ بری، آلومینیوم و استیل ترکیب نموده و فضای داخلی دلبازی را به وجود آورید. 

Image


همانطور که می‌دانید رنگ مس به عنوان یک رنگ متالیک در صنعت دکوراسیون کاربرد فراوانی داشته و در ساخت انواع وسایل تزیینی استفاده می شود.
این نوع آینه برای استفاده در دکوراسیون مکان‌هایی که رنگ و فضای داخلی آن‌ها مایل به قهوه‌ای کِرِم است گزینه بسیار ایده‌آلی است. همچنین می‌توان این آیینه را در مکان‌هایی با رنگ سفید نیز به کار برد و باعث رنگی‌تر شدن آن مکان شد.
 استفاده از آینه مسی با طرح های دکوراتیو و پازلی به صورت جورچین همراه با تراش محیط را چشمگیرتر و جذابتر می کند.

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

صنایع شیشه و آینه آگاهی گلس