آینه آبی

رنگ آبی یکی از پر طرفدارترین رنگ ها به شمار می رود که استفاده از آینه ابی در دکوراسیون سفید، سرمه ای یا آبی جلوه بی نظیری را ایجاد می کند. این رنگ باعث افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت در افراد می شود و باعث ایجاد ارامش در فضا می شود.استفاده از رنگ ابی باعث بزرگتر جلوه دادن فضا می شود و قابلیت ست شدن این رنگ با سایر رنگ ها بسیار بالاست. با افزایش توجه به هنر دکوراسیون داخلی، طراحان برای جلوه بخشیدن بیشتر به فضا به استفاده از شیشه و آینه های رنگی در سبک های مختلف، روی آورده اند. جهت تولید شیشه و آینه های رنگی، رنگ های مد نظر را به روکش بازتابنده آینه می افزایند و در نتیجه انعکاس نور از آن سبب رنگی دیده شدن شیشه یا آینه می گردد. این نوع از آینه ها نیز کاملا شفاف و صیقلی هستند و متناسب با کاربرد و سلایق مختلف تولید می شوند. در میان آینه های رنگی، آینه ی آبی از نمونه های پرطرفدار است که در شکل های مختلف برای ایجاد جلوه ای زیبا و شیک در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به بررسی هر چه بیشتر آینه آبی می پردازیم

آینه آبی

نقش آینه آبی در دکوراسیون داخلی 


 در دنیای طراحی داخلی امروزی آینه یک ابزار مناسب برای ایجاد فضایی کاربردی و متعادل همراه با جلوه های بصری زیبا می باشد. در ادامه به مهمترین تاثیرات استفاده از آینه در فضای داخلی ساختمان اشاره می کنیم؛

عمق دادن به فضا


جالب توجه است که آینه در هر فضایی که نصب شود از جمله دیوار، سقف، ستون و حتی آینه کاری های استفاده شده در معماری قدیم سبب بعدسازی فضا شده و در عمق بخشیدن به آن موثر است. بنابراین محیط را بزرگتر و دل بازتر جلوه می دهد.

جلوه بخشی و پوشش عیب های فضا


با استفاده از آینه می توان کاستی ها و نواقص محیط را پوشاند یا از تمرکز بر آن جلوگیری کرد. به عنوان مثال می توان آینه را برای پوشش دیوار، ایجاد مکانی شبیه به انبار در پشت آن، پوشش شیب دار یا مورب بودن سقف و غیره مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این برای ایجاد کانون و وسط اتاق، آینه گزینه مناسبی محسوب می شود.

القا حس در فضا


نصب آینه های بزرگ و قدی بر دیوارهای استراتژیک، احساس شکوه و هیجان به افراد القا می کند. یا در فروشگاه و مکان های ورزشی سبب افزایش انگیزه و توجه می گردد. به طور کلی آینه در مکان های مختلف می تواند حس های گوناگونی متناسب با موارد مورد استفاده القا کند.

استفاده از آینه برای روشنایی


اگر درباره چیدمان داخلی جستجو کنید، متوجه می شوید که ایجاد روشنایی در محیطی که فاقد نورپردازی مناسب یا ورودی های نور مانند پنجره است، آینه یک ابزار کاربردی است. با قرار دادن آینه رو به روی منبع نور می توان روشنایی را چند برابر بیشتر کرد.

مزایای آینه آبی 


همانطور که گفته شد استفاده از آینه اگر اصولی باشد می تواند در ایجاد یک محیط دلچسب و مناسب تاثیرگذار باشد. در این بین استفاده از رنگ آبی در آینه و دکوراسیون داخلی خود مزایای منحصر بفردی دارد. یکی از بارزترین ویژگی های آینه آبی بزرگتر نشان دادن محیط است، چرا که رنگ آبی به شکوهمندی و عمیق بودن شناخته می شود. از طرفی این رنگ قابلیت هماهنگی با رنگ های مختلف و انواع سبک دکوراسیون را دارد، اما بهتر است در ترکیب رنگی سفید و یا تناژ آّبی استفاده شودکه بسیار موفق تر خواهد بود.

مزایای آینه آبی

از نظر روانشناسی نیز استفاده از این رنگ تاثیرات به خصوصی دارد که شامل موارد زیر می شوند: 

 1. تقویت اعتماد به نفس
 2. جلوگیری از تنش و استرس
 3. افزایش خلاقیت
 4. ایجاد آرامش و ثبات

انواع آینه آبی


به طور کلی آینه های رنگی را می توان در سبک های مختلف تولید کرد اما امروزه انواع مدرن و جالبی از آینه های آبی روانه ی بازار می شوند که به برخی از آنها عبارتند از: 

 1. آینه  سه بعدی
 2. آینه  آنتیک
 3.  آینه پازلی
 4.  آینه  با نورپردازی مخفی
 5.  آینه  لمسی
 6. آینه  حکاکی شده
 7. آینه  ریموتی 

از آینه آبی در چه مکان‌هایی استفاده کنیم؟


حال که نقش آینه در طراحی داخلی برایمان روشن شد باید بررسی کنیم که مکان های مناسب در خانه برای جایگیری آینه به چه صورت است. البته لازم به ذکر است که امروزه قرار دادن آینه در هر نقطه ای از منزل امکان پذیر است و هیچ محدودتی ندارد.

 

آینه در اتاق پذیرایی

آینه های آبی در بخش‌های مختلف اتاق پذیرایی قابل استفاده هستند. این آینه را در ابعاد بزرگ و قدی می توان در پشت مبلمان قرار داد و بدین ترتیب فضا را بزرگتر جلوه داد. همچنین استفاده از آینه با میز کنسول، ما بین دو پنجره، پشت میز غذاخوری، بالای شومینه و یا در کتابخانه وقفسه ها در کنار انواع قاب های تزینی متداول و مناسب است.

آینه در آشپزخانه


در آشپزخانه نیز استفاده از آینه در قسمت پشت سینک، بین ردیف کابینت ها یا در بدنه ی کابینت ایده بسیار خوبی است که به روشن تر و دل بازتر شدن فضای آشپزخانه کمک می کند. همچنین آینه های تزیینی با قاب های زیبای هندسی نیز از لحاظ هنری زیبا جلوه خواهد کرد. 

آینه در اتاق خواب و کار


نصب آینه در اتاق خواب یکی از مهمترین عناصر اتاق خواب به شمار می رود که می تواند به عنوان درب کمد یا در میان تخت و کمد و فضاهای باریک استفاده شود. معمولا استفاده از دو آینه قدی و کوچک در اتاق خواب توصیه می شود که هم کاربردی است و هم در روشنایی فضا موثر است. البته بهتر است در اتاق کار از آینه استفاده نشود تا مانع از تمرکز نگردد. در سایر بخش های منزل مانند سرویس بهداشتی، حمام و یا راهرو نیز می توان آینه آبی را در سبک های مختلف به کار برد.
 
جمع بندی
همانطور که بیان شد به کارگیری آینه ها به عنوان مولفه های موثر در دکوراسیون منازل و دفاتر نقش مهمی ایفا می کند. در این مطلب به طور ویژه به بررسی آینه های آبی پرداختیم و تلاش کردیم تا نکات اساسی در انتخاب آینه و سفارش آینه در اختیار قرار دهیم. به عنوان کلام اخر ذکر می کنیم که برای سفارش آینه آبی می بایست علاوه بر سلیقه و همچنن چیدمان فضا به قیمت و جنس آینه نیز توجه کرد. قیمت آینه متاثر از جنس آینه یا همان کیفیت لایه بازتابنده ی نور و عواملی مانند قاب آینه و ابعاد آن و همچنین نوع آینه می باشد.  
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته