آینه کنسول

آینه کنسول و كنسول  یکی از لوازمی است که از قدیم هم به عنوان عنصر دکوراتیو و هم کاربردی در منازل استفاده می شود. البته با پایین آمدن متراژ منازل شاید فضای کافی برای خرید کنسول وجود نداشته باشد، اما ایده های نو در این زمینه نیز موجب شده تا تنوع بالایی در طراحی و ساخته کنسول ها به وجود آید و برخی از آنها برای فضاهای کوچک نیز مناسب باشند. در این مقاله به بررسی انواع آینه و کنسول می پردازیم که در نهایت راهنمای خوبی در انتخاب و خرید شما خواهد بود.

آینه کنسول

محل مناسب قرارگیری 

همانطور که گفتیم آینه کنسول جنبه تزیینی دارد بنابراین قرار گیری آن در یک مکان مناسب و متناسب با دکور داخلی فضا حائراهمیت است. از طرفی این وسیله بلدی در مکانی چیده شود که امکان استفاده از آن برای چینش سایر وسایل از جمله کتاب، گلدان، طروغ و غیره فراهم باشد. اما به طور كلي كنسول ها را در راهرو ها، ورودي در، و اتاق پذيرايي و حتی اتاق خواب قرار می دهند

انواع آینه کنسول 

امروزه تولید آینه ها و همچنین کنسول در طرح های متنوع و با قیمت های مختلفی صورت می گیرد. این امر موجب می شود تا خرید آن برای همه افراد فراهم باشد. تنوع در جنس مورد استفاد برای ساخت  که شامل چوب، فلز و متریال های جدی می شود،  از عواملی است که هماهنگی کنسول ها با هر دکوراسیونی را مقدور می سازد. با ما همراه باشید تا در ادامه لیستی از مرسوم ترین انواع آینه و کنسول را مورد بررسی قرار دهیم.

کنسول چوبی 

آینه کنسول چوبی در طرح و جنس های چوب متنوعی روانه بازار می شوند که به دلیل متریال آن دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل ها هستند. بهترین مکان قرارگیری کنسول چوبی در همان ورودی خانه است که در ابتدای ورود به خانه نمایان باشد.

دیواری 

از انواع کنسول که همواره مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار کاربردی است می توان به نوع دیواری آینه کنسول دیواری اشاره کرد که هیچگاه از مد نمی افتد. این مدل  به دلیل فضای کمی که اشغال می کند برای فضاهای کوچک نیز مناسب است و در ساختار تفاوتی با سایر کنسول ها ندارد و تنها ابعاد آن کوکتر است و قابل نصب روی دیوار می باشد.

چوبی معرق

 در هنر معرق کاری ابتدا تکه های مختلف چوب را با هم تلفیق می کنند و سپس طرح  و نقش متنوعی و زیبایی را به اجرا در می آورند. رنگ های این نوع کنسول اغلب رنگی طبیعی چوب است. قیمت آینه کنسول چوبی معرق با توجه به جنس چوب و طرح های روی آن تعیین می شود و ثابت نیست اما به طور کلی این مدل دارای قیمت بالایی بود و از ارزش بالایی برخوردار است.

کنسول برنز 

از ویژگی های آینه و کنسول برنز می توان به ماندگاری بالا، رنگ ثابت، سنگینی به لحاظ وزن، شکیل بودن و ضربه ناپذیری آن اشاره کرد. این نوع کنسول نسبت به نقره قیمت بهتری دارد ولی همچنان می تواند به عنوان سرمایه در نظر گرفته شود. البته کنسول با آینه های آلومینیومی از لحاظ وزنی سبک تر بوده و ارزان تر نیز هستند.

آینه کنسول نقره ای

کنسول نقره 

ارزشمندی بالای آینه و کنسول نقره به دلیل استفاده از نقره بالاست و به نوعی کالای لوکس محسوب می شود. در عین حال این کنسول دارای ظاهری بسیار زیبا و شیک می باشد و تنها مساله ای که می توان به آن اشاره کرد، وزن بالای آن می باشد.

کنسول استیل 

از دیگر انواع کنسول فلزی به آینه کنسول استیل می رسیم که دارای کیفیت بالایی است و ضد زنگ نیز می باشد. این کنسول دارای مقاومت نسب به خط و خش را دارد و به سادگی قابلیت تمیز شدن دارد. قیمت آن نسبت به انواع کنسول فلزی معقول و مناسب است.

آینه کنسول مدرن

طراحی داخلی مدرن تداعی کننده سادگی و هنر در فضا می باشد و کنسول مدرن نیز این ویژگی بارز را در خود حفظ می کند. این نوع آینه طیف گستردگی از محصولات را شامل می شود که متناسب با محیط و سلایق متفاوت است. جنس کنسول مدرن می تواند چوبی یا فلزی باشد و انواع آینه های بدون قاب آن به سادگی با دکوراسیون مختلف هماهنگ می شوند.

آینه کنسول سلطنتی 

از زیباترین تولیدات کنسول ها می توان به کنسول سلطنتی اشاره کرد که دارای تنوع رنگی شامل سفید، مشکی و طلایی است. جنس ساخت این نوع کنسول م یتواند از برنز، چوب و یا ترکیبی باشد. اغلب طرح های کنسول سلطنتی دارای آینه هایی با تاج های بلند و کوتاه هستند و در برخی موارد آینه سلطنتی علاوه بر تاج، طرحهای مشابه با تاج، قاب گرفته می شود. قیمت آینه کنسول سلطنتی  بستگی به جنس و سرح آن متغیر است. کنسولهای با تابج بلند دارای قیمت بالاتری هستند ، اما به طور کلی این نوع کنسول از اقلام لوکس محسوب می شود.

راهنمای خرید آینه کنسول

راهنمای خرید آینه کنسول 

باید توجه داشت که در هنگاه سفارشو خرید صرفا به ظاهر کنسول توجه نکنید. چرا که کیفیت ساخت و جنس متریال به کار برده شده بسیار حائز اهمیت است. همچنین درهنگام خرید بهتر است از یک متخصص و یا مشاور طراحی داخلی کمک بگیرد تا آینه و کنسول خریداری شده با فضای منزل شما از لحاظ سبک، رنگ و ابعاد هماهنگی داشته باشد. همچنین کاربرد کنسول برای جای گیری را در نظر بگیرید.

جمع بندی

آینه کنسول از اقلام دکوراتیو و در عین حال کاربردی است که خود دارای انواع مختلف از لحاظ سبک ساخت، جنس، طرح  و رنگ است. در این مطلب درباره ی کاربرد کنسول و همچنین انواع آن صحبت کردیم تا بتوانید با مطالعه این مطلب خرید رضایت بخشی داشته باشید.

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته