دیوار شیشه ای

در سیستم های اداری و شرکت های امروزی و مدرن سیستم اپن آفیس وجود دارد که یکی از مهمترین اجزای آن دیوار شیشه ای می باشد. در فضای کاری مدرن و نوین و استارتاپی در شرکت هایی که به دکوراسیون داخلی آن اهمیت داده و افزایش بهره وری برای آنها حائز اهمیت می باشد شاهد فضاهای اپن آفیس یا مدرن و مینیمال و رنگارنگ هستیم. که از المان های جذاب و چشم نواز در آن استفاده شده باشد اما باید اصول استفاده از این ابزار ها رعایت شود تا کارمندان احساس دل زدگی و خستگی نکنند. در زیر به کاربردهای آن و انواع این دیوارپوش های شیشه ای می پردازیم.

دیوار شیشه ای

دیوار شیشه ای تزیینی

این دیوارهای شیشه ای تزئینی نیز هستند و مزایا زیادی دارا می باشند. یکی از بهترین مزایای آن را می توان راحتی در تمیز کردن نامید. این مزیت باعث شده است که در ساختمان های اداری و تجاری و حتی مسکونی از دیوار های شیشه تزئینی استقبال زیادی شود همچنین این دیوارپوش های شیشه ای بسیار وزن سبکی داشته و در عین حال نیز نشکن می باشند و استحکام بالایی در برابر ضربات دارند. این دیوارهای شیشه به راحتی نصب شده و ضد خش بوده و به راحتی خط و خش بر روی آن قرار نمی گیرد. دیوار شیشه ای تزئینی با خاصیت ضد ضربه بودن و ضد اشعه uv باعث شده است که از ورود اشعه مضر خورشید جلوگیری می کند.
این دیوارپوش های شیشه ای ماندگاری و دوام بالایی باشند. همچنین در مقابل آب و روطوبت نیز مقاومت داشته و از نفوذ آب به لایه های زیرین جلوگیری می کند. به همین دلیل می توان در حمام و سرویس بهداشتی واتاق خواب نیز از آن استفاده نمود.

انواع دیوارهای شیشه ای 

این دیوارپوش های شیشه فقط یک مدل ندارند که به نام شیشه ای خوانده شود بلکه انواع مختلفی دارا می باشند.
•    کشویی شیشه‌ای
•    کشویی خارجی
•    فریم لس شیشه‌ای
•    فریم لس دوجداره
•    اتاقک شیشه‌ای
•    فریم دار
•    پارتیشن اداری
•    دیوار شیشه‌ای کاذب
•    دیوار شیشه‌ای تزئینی 

دیوار شیشه ای اتاق خواب

استفاده از این شیشه ها در دکوراسیون داخلی منازل بسیار شیک و مدرن می باشد . از این شیشه ها می توانید به عنوان دیوار قسمت های مختلف منزلتان استفاده کنید و نقش که یک پارتیشن را برای شما ایفا می کند. دیوارهای شیش ای جزء دیزاین های جدید و مینیمالیستی  محسوب می شوند. یکی ازمزیت های ای دیوار های شیشه ای عبور دادن نور طبیعی است که برای اتاق خواب، سرویس بهداشتی و اتاق نشیمین و آشپزخانه مناسب می باشد. در خانه های کوچک می توانید از این دیوارهای شیشه ای برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه خود استفاده کنید. دیوار شیشه یکی از بهترین گزینه ها برای بزرگتر نشان دادن خانه های کوچک و آپارتمانی می باشد و در اغلب خانه های جدید جایگزین دیوار های قطور و جاگیر شده است.

قیمت دیوار شیشه ای

قیمت دیوار شیشه ای

قیمت دیوارهای شیشه ای براساس دوجداره بودن طرح و رنگ شیشه های به کار رفته متفاوت می باشد. می توان از این دیوارهای شیشه ای سفید شفاف ، دیوار دوجداره قرمز، آبی ، زرد و...ترکیب رنگ ها اجرا نمود. ارزان ترین دیوارهای شیشه ای به دیوارهای شفاف و بدون رنگ می باشد که هم نور را به خوبی از خود عبور می دهد و هم نقش یک جداکننده شیشه ای یا پارتیشن شیشه ای را به خوبی ایفا می نماید در واقع می توان گفت که ارزان ترین پارتیشن شیشه ای همان دیوارهای شیشه ای سفید شفاف است. همچنین موارد دیگری که در قیمت گذاری این دیوارها تاثیر گذار می باشد براساس نوع اجرا و مکان اجرای این دیوارها می باشدگاهی نیاز به آهن کشی بوده و باید زیرسازی کار را با آهن کشی و جوشکاری انجام داد  که براساس آن می توان قیمت گذاری نمود. 
در بعضی مواقع نیز این امکان وجود دارد که در وسط دیوار شیشه ای نیاز به یک سری کارهای اضافه وجود داشته باشد مانند اینکه در وسط دیوار های شیشه ای یک درب برای ورود و خروج نیاز داشته باشیم ، که چهارچوب درب را با پروفیل طراحی و اجرا می نماییم و سپس اطراف درب را با دیوارهای شیشه ای می پوشانیم. به طور کلی دیوار شیشه ای دوجداره یا پارتیشن شیشه ای یا دیوار دکوراتیو شیشه ای دارای قیمت مناسبی است و زیبایی و مزایای خاص این دیوارها باعث شده است که این دیوار را به یکی از پرکاربردترین دیوارهای شیشه ای و شاید بتوان گفت ارزانترین دیوار موجود تبدیل نموده است.

نصب دیوار شیشه ای

در صورتی که بخواهید محل کار یا محل زندگی خود را تغییر دهید می توانید  دیوارهای شیشه ای موجود را جا به جا کنید و در محل های جدید نیز نصب کنید. این دیوار ها به دلیل هایق صدا بودن نیز مورد توجه بوده و نصب این دیوارها روز به روز در حال افزایش می باشد. این دیوارهای شیشه به  این دلیل که نقش یک دیوار را ایفا می کنند می توان در تمامی فضای خانه یا اداره و شرکت خود یا یک یا چند قسمت تقسیم بندی کنید و آن را نصب کنید . برای نصب این دیوارهای شیشه حتما باید به سراغ شرکت های معتبر این دیوارها بروید تا تمام تجهیزات و امنیت لازم برای نصب این دیوارها را برقرار سازند.
جمع بندی
در این مقاله در مورد کاربرد انواع دیوارهای شیشه ای پرداخته ایم و ویژگی دیوارهای شیشه ای استفاده شده در ساختمان منازل و ادارات پرداخته ایم.
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته