شیشه شیشه رومیزی 20mm

ضخامت مناسب برای شیشه رومیزی

به طور کلی میزها دارای انواع مختلفی هستند؛ برخی میزها دارای صفحه چوبی هستند و شیشه روی آنها قرار می‌گیرد. بنابراین زیر شیشه خالی نیست. از این رو برای این گونه میزها می‌توان شیشه 4 تا 8 میل بنا به اندازه شیشه میز استفاده کرد. برای شیشه‌هایی که مساحت آنها 1 تا 1.5 متر مربع است، شیشه 10 میل مناسب است و برای ابعاد بزرگتر میز می‌توان از شیشه‌های 10 تا 20 میل استفاده کرد. برخی دیگر از میزها هستند که شیشه روی پایه یا غلاف قرار گرفته و به عبارتی زیر شیشه خالی می‌باشد. در این مواقع باید ضخامت شیشه بسته به اندازه آن 2 میلی متر بیشتر از حالتی باشد که زیر شیشه، چوب قرار می‌گیرد. نکته دیگری که باید بدان توجه کرد آن است که شیشه‌هایی که در میزهای ناهار خوری، عسلی و جلومبلی و غیره به کار می‌رود دور شیشه آنها سنگ‌زنی یا لول زنی می‌شود. برای شیشه‌هایی که ضخامت آنها کمتر است برای فرم دهی به دور شیشه از لول یا سنگ تخت استفاده می‌شود. برای شیشه‌هایی که دارای ضخامت بیشتری هستند مانند 8 میلیمتر و ضخامت های بالاتر از لول دو پله یا سه پله با سنگ محدب استفاده می‌شود. برای شیشه‌های 8 میل از لول دو پله و برای شیشه‌های 10 میل از لول سه پله استفاده می‌شود. 

مطالب پیشنهادی: شیشه رومیزی

کاربرد و مزایای شیشه‌های رومیزی

همانطور که گفته شد، شیشه‌ها را می‌توان بر روی میز ناهارخوری، در هال و یا میز آشپزخانه استفاده کرد. به طور کلی هر کجا که میز داشته باشیم می‌توان از شیشه‌های رومیزی استفاده کرد. با به کار بردن شیشه در میزها می‌توانیم هنگام صرف شام و یا وعده‌های غذایی جلوه زیباتری به محیط دهیم. استفاده از شیشه برای میزهای بزرگ و پرکاربرد مانند میز ناهار خوری بسیار مناسب است؛ زیرا در هنگام ریختن غذا بر روی آن علاوه بر اینکه براحتی پاک می‌شوند، محافظ مناسبی برای میز هستند تا آسیبی به چوب آن وارد نشود. شیشه‌های رومیزی دارای رنگ‌های مختلفی هستند؛ رنگ‌های دودی شیشه را برای میزهایی با رنگ‌های قهوه‌ای، مشکی و سفید می‌توان استفاده کرد و شیشه‌های بدون رنگ را برای میزهایی که دارای رنگ چوبی طبیعی، چوب‌های رنگی یا فندقی هستند را می‌توان به کار برد. 

به طور کلی فریم میزهای شیشه‌ای چه از جنس چوب و یا از جنس فلز باشند، به دلیل وجود تضاد با شیشه، دکوراسیونی بسیار جذاب و مدرن را به محیط می‌دهد. به همین دلیل در اتاق‌های مهم مانند اتاق مدیریت، اتاق کنفرانس و غیره میزهای شیشه‌ای استفاده می‌شود. میزهای اداری شیشه‌ای دارای طرح‌های متنوع و کاربردی هستند؛ به عنوان نمونه میزهای اداری با ترکیب چوب و شیشه و همچنین میزهایی با ترکیب چوب، شیشه و فلز هستند. بنابراین از آنجایی که میز نقش بسیار مهمی در دکوراسیون دارد نباید از آن غافل شد. می توانیم با استفاده از شیشه های رومیزی جلوه‌ای بسیار زیبا به دکوراسیون اطراف خود بدهیم. همانطور که گفته شد میزهای شیشه‌ای باعث شفافیت و روشنایی فضا شده و جلوه‌ای دو چندان به محیط می‌دهند. 

مطالب پیشنهادی: پارتیشن شیشه ای

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته