پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یا دیوارهای شیشه، پانل های شیشه ای با کیفیت بالا و بدون بار هستند که به عنوان یک تقسیم کننده در اتاق منازل و ادارات و ساختمان ها استفاده می شود. دیواره شیشه ای معمولا به صورت شیشه کامل تا سقف هستند. که با استفاده از قاب های آلومینیومی معمولا نصب و نگهداری می شوند. پارتیشن های شیشه ای امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری استفاده می شوند، در ادامه می خواهیم بیشتر در مورد پارتیشن های شیشه ای و ویژگی های آن ها صحبت کنیم.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای سکوریت

در پارتیشن های شیشه ای اکثر از شیشه سکوریت استفاده می شود که بسیاز مناسب است. این نوع شیشه ها به گونه ای ساخته شده است که می تواند  فشار بالا را به خوبی تحمل کند همچنین درجه بسیار بالایی از حرارات را نیز تحمل کرده و حفظ می کند. شیشه های سکوریت این امکان را دارا می باشند که اگر خرد شوند به صورت صیغل شده ای خرد شوند که امکان برش بدن بعد از خرد شدن کم باشد.

پارتیشن ریلی شیشه ای

یکی از موثر ترین و زیباترین بخش های دفاتر اداری پارتیشن ریلی شیشه ای هستند که  قابلیت اجرا به دو صورت با درب لولایی و کشویی (ریلی) را دارند.
در پارتیشن های با درب لولایی یا درب حول محور لولا این درب ها به صورت دورانی و تا زاویه خاص باز و بسته می شوند . در پارتیشن های شیشه ای ریلی در راستای ریلی که در سقف و کف آن تعبیه شده است حرکت کرده . این نوع درب ها عموما در سالن های چند منظوره استفاده می شوند. پارتیشن های ریلی با قفل های اثر انگشتی که با باتری کار کرده و بیشتر از 1000 نفر کاربر برای آن تعریف می شود  بهترین گزینه برای کارفرماهایی می باشند که می خواهند یک دفتر شیک و امروزی را داشته باشند.

پارتیشن شیشه ای سکوریت

ویژگی این پارتیشن ریلی شیشه 

•    شیک بودن و جذابیت و جلوه ی آن
•    نسبت به دیگر پارتیشن ها ده میلی متر ضخامت کم تری دارد.
•    داشتن عملکرد صورتی آکوستیک تا ۴۷ دسی بل
•    اجرایی کردن انواع طرح های سندبلاست
•    نصب سریع و بسیار آسان
•    اجرا کردن با ارتفاع استاندارد و یا با ارتفاع کامل
•    دارا بودن طیف گسترده ای از رنگ های متنوع برای فریم و شیشه

پارتیشن شیشه ای منزل

پارتیشن های شیشه ای علاوه بر کارایی که دارند باعث زیبا سازی و دکوراسیون داخلی منزل، ادارات و شرکت ها می شود. نصب و راه اندازی پارتیشن های شیشه ای منازل به راحتی انجام پذیر می باشد. این پارتیشن ها مانند پارتیشن های استفاده شده در ادارات و شرکت ها برای جداسازی فضای داخلی ساختمان و منزل به کار می روند. می توانید از نوع شیشه مات استفاده کنید . در برخی موارد از پارتیشن برای مات کردن یک فضا و در واقع جلوگیری از رسیدن نور کامل به اتاق یا ایجاد یک اتاق پرو استفاده می شود. پارتیشن های شیشه ای در منازل در طح ها و رنگ های مختلفی وارد بازار شده که شما بسته به سلیقه و دکوراسیون داخلی منزل خود می توانید یکی از این پارتیشن ها را انتخاب کنید و آن را در منزل خود نصب نمائید. در منزل می توانید از شیشه ها با جنس های مختلفی که در بازار موجود است استفاده کنید مانند شیشه لمینت، شیشه سند بلاست، شیشه های رنگی. همچنین این امکان وجود دارید در کنار شیشه از سایر موارد از قیبل چوب و آلومینیوم نیز بهره بگیرید. هرکدام از این شیشه های موجود در بازار ویژگی های منحصر به خود را دارا می باشد که بسته مکان قرار گیری آن می توانید هرکدام که مایل بودید استفاده کنید. در ادامه مختصری در مورد شیشه سند بلاست و شیشه لمیت می پردازیم. شیشه پارتیشن های شیشه سند بلاست؛ در این نوع شیشه با استفاده از ماسه و آب روی شیشه ها نقش هایی قرار گرفته است که این نقش ها معمولا سفید می باشند. شیشه پارتیشن های شیشه ای لمینت؛ در این نوع شیشه هاعلاوه بر قدرت شیشه در برابر گرفتن ضربه و فشار به کاهش حجم پرتاب شدن شیشه در صورت خرد شدن نیز کمک کرده است.

نصب پارتیشن شیشه ای

نحوه نصب پارتیشن شیشه ای

برای نصب پارتیشن های شیشه ای قبل از اجرا و پیاده سازی طرح نیاز است که توسط ابزارهای مثل دوربین و تراز لیزری محلی که قرار است این پارتیشن ها در آن نصب را علامت گذاری کنید. سپس بعد از این مرحله ابعاد شیشه مشخص شده و برای ساخت تولید می شود. پروفیل های سازه با رنگ کوره ای قبل از نصب زنگ زده شده و در مرحله آخر سازه های استنلس استیل بعد از جوشکاری و نصب در محل توسط پولیش مخصوصی جلا داده می شوند. برای نصب این پارتیشن های شیشه ای فریم لس در محیط های اداری و شرکت ها تنها در قسمت هایی بالایی و پایینی پارتیشن پروفیل آلومینیوم به کار می رود که بر روی دیوار شیشه ای به هیچ عنوان دیده نمی شود. زیبایی بصری این پارتیشن های شیشه ای به دقت و تمیز نصب شدن آن بستگی دارد. این پارتیشن ها از سبک های نوین و طراحی های زیبایی برخوردار می باشد.
جمع بندی
در این مقاله در مورد نحوه نصب این پارتیشن های شیشه ای و اینکه چه کاربردهایی دارند پرداخته ایم. همچنین با انواع این پارتیشن ها نیز آشنا شده اید.
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته