شیشه کریستال

شیشه کریستال ترکیبی از شیشه می باشد که به صورت کاملا شفاف و بدون هیچ گونه نا خالصی تولید می گردد.وجود سرب در شیشه کریستال باعث افزایش ضریب شکست نور در این نوع شیشه ها می شود و در نتیجه شیشه های کریستال دارای درخشندگی بالاتری هستند.شیشه های کریستال وارداتی می باشند.

تفاوت شیشه کریستال و ایرانی چیست؟

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میفرمایید شیشه های ایرانی دارای مغز سبز هستند و از نطر رنگ متمایل به سبز میباشند و وضوح و شارپنس کمتری نسبت به شیشه های کریستال دارند ولی شیشه های کریستال دارای مغز شفاف تر هستند و در زیر نور افتاب دارای مغز ابی هستند و متمایل به ابی به نطر میرسند.

شیشه کریستال ترکیبی از شیشه می‌باشد که به صوت کاملا شفاف و بدون هیچ گونه ناخالصی ساخته می‌شود، از این شیشه‌ها بیشتر در جواهر فروشی‌ها، ساخت ظروف کریستال، جواهر فروشی‌ها و ... استفاده می‌شود و به دو نوع کلییر (Clear Glass)  با نام اختصاری CG و سوپر کلییر (Super Clear Glass) با نام اختصاری SCG دسته بندی می‌شود. شیشه‌های کریستال به طور کل وارداتی هستند و بیشتر از کشور بلژیک وارد می‌شود به همین علت به نام شیشه کریستال بلژیکی مشهور هستند.

کاربرد شیشه کریستال

امروزه شیشه‌های کریستال به دلیل شفافیت مثال زدنی که دارند در طراحی داخلی مانند لابی هتل‌ها، سالن‌ها، جواهر فروشی‌ها و منازل مسکونی کاربرد دارند. علاوه بر آن از این شیشه‌ها در انواع ویترین مغازها و فروشگاه‌ها، نمای برج‌های ساختمانی، مراکز آنتیک فروشی، ساختمان‌های اداری و تجاری، بانک‌ها و موزه‌ها کاربرد دارد. به طور کل استفاده از این نوع شیشه در هرجایی امکان پذیر است. شیشه سوپر کلییر داای انواع متفاوتی است که بسته به نوع شفافیت و گریدهای آن طبقه بندی می‌شود. شیشه‌های کریستال اروپایی به خصوص شیشه‌های کریستال بلژکی محبوب ترین شیشه‌های کریستال در سطح جهان هستند.

شیشه یکی از قدیمی‌ترین متریال‌هایست که انسان از آن در ساخت ابزار و اشیا زینتی استفاده نموده است. تاریخ استفاده از شیشه به حدود 6000 سال پیش باز می‌گردد. با گذشت زمان و پیشرفت صنایع شیشه سازی، تولید شیشه وارد فاز جدید گشت که منجر به افزایش تولید آن شد. با روی کار آمدن شیشه‌های سکوریت شده که توان مقاومتی آنها بارها بیشتر از شیشه معمولی است استفاده از شیشه در زندگی انسان بدانجا رسید که بسیاری از ابزار مورد استفاده از این متریال دوست داشتنی ساخته شده است.

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته