با توسعه تکنولوژی صنعت ساختمانی، استفاده از شیشه ها در ساختمان سازی رواج بسیاری پیدا کرده است. شیشه در ساختمان هم نقش یک محافظ و هم شبیه یک عایق عمل می کند. اما تنوع شیشه های ساختمانی بالا بوده و هر کدام برای مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از شیشه های کاربردی ساختمان، لمینت است. 

ادامه مطلب

تاریخچه پیدایش شیشه و کشف آن با تاریخ تمدن بشر شروع می ‌شود. انسان اولیه توانست با صیقل دادن سنگ کاربردهای بسیاری برای آن بیافریند. در ابتدای این کشف، بسیار گران بود و افراد ثروتمند برای ساخت ابزار خود از آن استفاده می ‌نمودند. البته این اختصاصی بودن به علت سخت بودن تولید و به طبع گران بودن این محصول بود.

ادامه مطلب

آینه ها از دیرباز انعکاس دهنده چهره های افراد بوده اند. جالب است بدانید در اوایل آینه ها، کالایی لوکس و تجملی محسوب می شدند. از این رو افراد عادی از داشتن آن محروم بودند. اما با گذشت زمان روز به روز استفاده از آینه جنبه عمومی پیدا کرد تا جایی که امروزه در همه جا وجود دارند. به عبارت دیگر آینه ها جزو وسایل ضروری زندگی هستند.

ادامه مطلب

شیشه از نظر نوع کاربردی که در ساختمان سازی دارد به دسته های مختلفی تقسیم می شود. عواملی مانند روشنایی فضای خانه، زیبایی، امنیت و نوع محیط ساختمان از عوامل تاثیرگذار در انتخاب نوع شیشه است. در این مقاله به بررس کامل شیشه سکوریت و لمینت می پردازیم. برای آشنایی بیشتر در مورد این شیشه ها تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

شیشه ضد گلوله به عنوان شیشه ایمنی و محافظ با ضخامت بالا استفاده میشود. معمولا این شیشه ها به سختی میشکنند و در هنگام شکستن هیچ آسیبی به اطرافیان وارد نمیشود این نوع شیشه ها از دو یا چند لایه شیشه روی هم ساخته میشوند که فضای خالی بین آنها را با PVB  پر میکنند. شیشه های ضد گلوله، هنگام شکستن و ضربه خوردن به صورت پودر شده و...

ادامه مطلب

انتخابگر پوسته