شیشه لمینت یکی از پرکاربردترین موادی است که امروزه وجود دارد، زیرا از آن برای طیف گسترده ای از عناصر مانند میز، آسانسور، درب اتوماتیک، نرده، بالکن، نرده، پارتیشن، پنجره های تجاری و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. شیشه لمینت نوع خاصی از شیشه های ایمنی یا سکوریت است که در صورت بروز حوادث در کنار هم قرار می گیرد. این به سادگی با ساندویچ کردن لایه های پلی وینیل بوتیرال (PVB) یا مواد ساختاری بین دو یا چند لایه شیشه ای ساخته می شود. لایه ها معمولاً با استفاده از پیوندهای مکانیکی و شیمیایی به طور دائم به هم متصل می شوند.

ادامه مطلب

اگرچه همه آن را "شیشه ضد گلوله" می نامند، اما اصطلاح صحیح تر از نظر فنی "شیشه مقاوم در برابر گلوله" است. چه مواد پایه اکریلیک یا شیشه باشد که با پلی کربنات ترکیب شده باشد، نتیجه نهایی یک مانع شفاف است که می تواند در برابر انواع خاصی از حملات اسلحه محافظت کند. این مقاله چگونگی ساخت این محصولات پلاستیکی و شیشه ای شفاف و مقاوم در برابر گلوله را روشن می کند.

ادامه مطلب

شیشه های ضد گلوله که معمولاً برای ایمن سازی شیشه های ساختمان یا اتومبیل استفاده می شود، طوری طراحی شده است که وقتی جسمی مانند گلوله به سطح برخورد می کند، خرد نشود. اغلب به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی در خانه ها، ساختمان های تجاری، مدارس و موسسات دولتی نصب می شود.

ادامه مطلب

امروز می خواهیم در مورد شیشه سکوریت حرف بزنیم. در پایان این مقاله، درک بهتری از اینکه شیشه سکوریت دقیقا چیست، نحوه تشخیص اینکه آیا شیشه سکوریت شده است، کاربردهای آن، و تفاوت آن با انواع شیشه های امنیتی خواهید داشت. به طور خلاصه، شیشه سکوریت نوعی شیشه مقاوم است که برای مقاوم‌تر و ایمن‌تر شدن آن نسبت به شیشه پنجره استاندارد، حرارتی شده است.

ادامه مطلب

در اینجا شرح مختصری از فرآیند تولید شیشه لمینت را برایتان توضیح می دهم. تامین کنندگان شیشه شیشه های چند لایه را در اندازه های جامبو در پیکربندی های استاندارد مختلف ضخامت ها و پوشش ها عرضه می کنند، اما اغلب این موارد با الزامات پروژه ما مطابقت ندارند و شیشه ها باید به صورت ورق های چند لایه برش خورده ساخته شوند. شیشه های لمینت معماری معمولاً با استفاده از ورق های شیشه ای با یک لایه پلاستیکی ساخته می شوند. برای اهداف این مقاله ما بر روی PVB (پلی وینیل بوتیرال) به عنوان ماده بین لایه تمرکز خواهیم کرد.

ادامه مطلب
123

انتخابگر پوسته