ارسال شده: مهر 14, 1399
دسته ها: مقاله
نظرات: 0
نویسنده: SuperUser Account

با توسعه تکنولوژی صنعت ساختمانی، استفاده از شیشه ها در ساختمان سازی رواج بسیاری پیدا کرده است. شیشه در ساختمان هم نقش یک محافظ و هم شبیه یک عایق عمل می کند. اما تنوع شیشه های ساختمانی بالا بوده و هر کدام برای مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از شیشه های کاربردی ساختمان، لمینت است. 

ادامه مطلب
ارسال شده: مهر 14, 1399
دسته ها: مقاله
نظرات: 0
نویسنده: SuperUser Account

تاریخچه پیدایش شیشه و کشف آن با تاریخ تمدن بشر شروع می ‌شود. انسان اولیه توانست با صیقل دادن سنگ کاربردهای بسیاری برای آن بیافریند. در ابتدای این کشف، بسیار گران بود و افراد ثروتمند برای ساخت ابزار خود از آن استفاده می ‌نمودند. البته این اختصاصی بودن به علت سخت بودن تولید و به طبع گران بودن این محصول بود.

ادامه مطلب
ارسال شده: مهر 14, 1399
دسته ها: مقاله
نظرات: 0
نویسنده: SuperUser Account

آینه ها از دیرباز انعکاس دهنده چهره های افراد بوده اند. جالب است بدانید در اوایل آینه ها، کالایی لوکس و تجملی محسوب می شدند. از این رو افراد عادی از داشتن آن محروم بودند. اما با گذشت زمان روز به روز استفاده از آینه جنبه عمومی پیدا کرد تا جایی که امروزه در همه جا وجود دارند. به عبارت دیگر آینه ها جزو وسایل ضروری زندگی هستند.

ادامه مطلب
ارسال شده: مهر 14, 1399
دسته ها: مقاله
نظرات: 0
نویسنده: SuperUser Account

شیشه از نظر نوع کاربردی که در ساختمان سازی دارد به دسته های مختلفی تقسیم می شود. عواملی مانند روشنایی فضای خانه، زیبایی، امنیت و نوع محیط ساختمان از عوامل تاثیرگذار در انتخاب نوع شیشه است. در این مقاله به بررس کامل شیشه سکوریت و لمینت می پردازیم. برای آشنایی بیشتر در مورد این شیشه ها تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
ارسال شده: بهمن 2, 1398
دسته ها: مقاله
نظرات: 0
نویسنده: Anonym

شیشه ضد گلوله به عنوان شیشه ایمنی و محافظ با ضخامت بالا استفاده میشود. معمولا این شیشه ها به سختی میشکنند و در هنگام شکستن هیچ آسیبی به اطرافیان وارد نمیشود این نوع شیشه ها از دو یا چند لایه شیشه روی هم ساخته میشوند که فضای خالی بین آنها را با PVB  پر میکنند. شیشه های ضد گلوله، هنگام شکستن و ضربه خوردن به صورت پودر شده و...

ادامه مطلب

انتخابگر پوسته

شیشه های طرح دار سندبلاست

 این نوع شیشه ها ممکن است در بسیاری از فضاهای داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. همانگونه که از نام این نو شیشه ها پیداست شن را با سرعت روی شیشه می پاشند که باعث مات شدن روی شیشه خواهد شد و با چسب های مخصوصی فضاهایی که نیاز به پدید آمدن طرح های متفاوت دارند را چسبانده که می توان هر طرح دلخواهی را از این طریق روی شیشه ایجاد کرد. موارد مورد استفاده:

 1- دربهای لابی 

2- شیشه های کابینت

 3- شیشه های سکوریت 

4- دربهای شیشه ای و مواردی از این قبیل

شیشه رنگی (لاکوبل)

شیشه های رنگی یا لاکوبل یکی از خدمات قابل ارائه صنایع شیشه و آینه آگاهی می باشد که در طرحها و رنگهای متفاوت عرضه می گردد. این نوع شیشه ها امروزه در طراحی و دکوراسیون داخلی نقش بسزایی ایفا می کند و طراحان و آرشیتکت ها در بسیاری از فضاهای داخلی جهت زیبایی از این نوع محصولات استفاده میکنند(بین کابینت,دیوار پوش,دربهای رنگی شیشه ای و مواردی از این قبیل هستند).

این نوع شیشه ها به دو دسته تقسیم می شوند : 1) ایرانی : با شیشه ایرانی جهت رنگهای تیره 

/ با شیشه وارداتی (کریستال) جهت رنگهای روشن
 به دلیل سبز بودن مغز شیشه های ایرانی و تلفیق آن با رنگ روشن،کریستال پیشنهاد میشود.

2)وارداتی: که ایرانی ها قابلیت سکوریت را دارند و وارداتی ها غیر قابل سکوریت می باشند.

استیند گلاس (stained glass)

استین گلاس تکنیکی است دست سازکه از اتصال انواع شیشه های رنگی , تراش دار, بافت دار و طرحدار به یکدیگر انجام می شود. این اتصال بوسیله فلزهای مخصوصی به اسم لدکیم صورت می گیرد که شیشه را بصورت یکپارچه به هم متصل میکند.
حرکت این فلز در دل شیشه ها نقوشی را ایجاد می نماید که هنرمند در طرح خود آن را ایجاد نموده است.

 

 کاربرد استین گلاس

این شیشه دکوراتیو منقوش می تواند در فضاهای مختلفی مانند: دربهای لابی و ورودی ساختمان ها , پنجره های تزیینی , سقف های کاذب , نورگیرهای شیشه ای , گنبدهای    شیشه ای و یا لایت باکس ها استفاده می گردد. و یا می توان گفت در هر فضای ساختمانی که کاربرد شیشه تعریف شده باشد استین گلاس هم به عنوان یک شیشه تزیینی کاربرد خواهد داشت.
از آنجاییکه این شیشه دست ساز می باشد می توان با هر نقش و طرح و ابعادی اجرا گردد.
نقوش و شیشه های مورد استفاده در این کار با توجه به سبک ساختمان و یا فضای داخلی آن اجرا می گردد.
به عنوان مثال:سبک مدرن , پست مدرن , کلاسیک , نئوکلاسیک , سنتی , مینیمال و یا حتی طرحهای رئال و یا هرآنچه طراح در نظر داشته باشد با این تکنیک قابل اجرا است.