شیشه رنگی

شیشه رنگی

موارد استفاده از آن در دیوار پوش های شیشه ای رنگی جدا کننده ، نشانگرهای شیشه ای و تخته های وایت برد شیشه ای ، پیشخوان های شیشه ای رنگی ، دیوارهای دوش ، شیشه های هنری ، شیشه های اتوماتیک ، شیشه های کابین دوش ،رومیزی های شیشه ای رنگی ، شیشه دیوار پوش لابی استفاده می شود شیشه های لاکوبل جایگزین مدرن برای سایر مصالح موجود مانند کاشی و سرامیک و لمینت در صنایع تزئینی و و معماری در جهان است.

 

تاریخچه پیدایش شیشه و کشف آن با تاریخ تمدن بشر شروع می ‌شود. انسان اولیه توانست با صیقل دادن سنگ کاربردهای بسیاری برای آن بیافریند. در ابتدای این کشف، بسیار گران بود و افراد ثروتمند برای ساخت ابزار خود از آن استفاده می ‌نمودند. البته این اختصاصی بودن به علت سخت بودن تولید و به طبع گران بودن این محصول بود. اما امروزه استفاده عمومی از آن را شاهد هستیم. هر خانه ای را نگاه کنیم وسیله ای با این جنس به طور حتم در آن وجود دارد. 
امروزه در کنار نمونه های ساده و شفاف با تنوع بی نظیر در این صنعت روبرو هستیم. کاربردهای متنوعی دارند که یکی از آن ها، شیشه رنگی برای میز است. تغییرات بر جلوه ظاهری افزوده اند و نمای دیدنی را شکوه مندتر کرده اند. در ادامه در این باره توضیح بیشتری خواهیم داد. با ما همراه باشید تا حدودی با این بخش از دنیای هنری آشنا شویم.

 
 

شیشه رنگی از چه موادی ساخته شده است؟

تبدیل شیشه شفاف به نمونه رنگی با مواد ساده انجام می ‌گیرد. تلفیقی جادویی و هنرمندانه از شیشه، رنگ و لمینت باعث تولید این ساختار زیبا و پر جاذبه می ‌شود.
خود شیشه ترکیبی از مواد معدنی آهک، سیلیسیم و کربنات سدیم است. پایه ای که در همه نوع وسایل با این جنس در اطراف مان مشاهده می‌ کنیم که امروزه به صنعت طراحی و دکوراتیو ورود پیدا کرده اند. شیشه رنگی در فضا سازی نقش موثری داشته و آن را بسیار زیبا می‌ کند. پوشش دیوار، وسائل دکوری یا کاربردی و میزها گوشه ای از این کاربرد وسیع است.
برای ساخت شیشه رنگی از نمک های فلزی به دو صورت اتوماتیک و دستی استفاده می شود. نمک را با تجهیزات اتوماتیک را روی سطح می پاشند. اگر به صورت دستی این کار انجام شود، کافیست یک پیستوله را پر کنند. 
بعد از این مرحله، سکوریت انجام می ‌شود. با این عمل محصول در برابر ضربه و حتی حرارت مقاومت زیادی پیدا می ‌کند. لایه ای از جنس فایبر گلاس به منظور فرایند لمینت روی سطح سکوریت شده قرار می ‌گیرد. پشت لمینت چسب داشته که به سطح مورد نظر می ‌چسبد. لمینت باعث ایمنی شده و در صورت شکستن همانند اتومبیل فرو نمی ‌ریزد، بلکه یک حالت چسبنده ایجاد می کند. لمینت پوششی مناسب برای لایه قبل بوده که طول عمر آن را بیشتر می‌ کند. با خیال راحت برای میزهای خود از روکشی با این خصوصیات استفاده کنید.


 
 

شیشه رنگی رومیزی و طراحی دکوراسیون

اگر از شما بپرسند شیشه رنگی برای میز چرا استفاده می‌ شود، پاسخ شما چیست؟ شاید بگویید جذابیت دارد و دکوراسیون محیط های بیرون و درون را چندین برابر می‌ کند. اقدامی مدرن که تکنولوژی را در فضا سازی محل زندگی و کار پیاده می ‌سازد. این پاسخ درست است، ولی فقط همین نیست. میزها به خصوص نوع چوبی گران قیمت هستند
اگر آسیبی به سطوح آن ها وارد شود، بد نما شده و باید برای تعویض هزینه ای گزاف نمود. اما اگر از این وسیله روی سطح استفاده کنید، در صورت ضربه، اجازه آسیب به سطح حقیقی را نمی‌ دهد. شیشه رنگی برای میز روکشی ایمنی بخش در عین زیبایی است. این سطح غیر حقیقی را راحت تر با هزینه ای بسیار کمتر می‌ توان تعویض نمود. اگر که نگران لبه های میز شیشه ای هستید باید بگوییم که، لبه های آن با ابزار تراش کار می ‌شود و لبه های تیزش گرفته خواهد شد. پس نگران این روکش نباشید. به این خاطر که از امنیت کافی برخوردار است.
 

انواع شیشه رنگی برای میز

انواع میز که با شیشه های رنگی کار شده باشند به سه صورت دیده می ‌شوند. یک مدل که صفحه و پایه از جنسی دیگر دارد و صفحه ای از شی مورد نظر روی آن قرار می‌ گیرد. در حالت بعدی فقط پایه از جنس دیگری خواهد بود. در حالت سوم کل ساختار از مواد براق استفاده می شود.
 

تنوع در ظاهر

سه مدل براق، مات و متالیک، گروه بندی اصلی شیشه های رنگی را نشان می‌ دهد. برای میز های خود براساس سلیقه و دکور محیط اقدام به انتخاب نمایید. اگر قصد سوراخ نمودن یا ایجاد جا ساز روی میز را دارید نگران نباشید، شیشه رنگی رومیزی قابلیت سوراخ سازی دارند. نوع براق که به لاکوبل معروف است و در تهیه آن چه ما می‌ خواهیم، کاربرد وسیعی دارد. نوع مات سطحی نرم و مخملی به واسطه اسید کاری دارد. مدل متالیک در معرض نور حالت اکلیلی و درخشانی از خود نشان می ‌دهد. 
تنوع در انتخاب رنگ شیشه زیاد است. از همین رو انعکاس و بازتاب نور باعث محبوبیت این محصولات شده است. به طور حتم در لوکس نمودن فضا و دکوراسیون می ‌توان به سادگی از شیشه رنگی برای میز استفاده کرد. حتی با خرید یک شیشه رنگی برای میز می ‌توانید این فضا سازی را به راحتی انجام دهید. البته معمولا افراد برای تزیین انواع ناهار خوری اقدام به تلفیق هنرمندانه می کنند.
 

استحکام و ماندگاری

ضخامت شیشه رنگی برای میز ها متنوع است. از 4 تا 20 میلی‌ متر محدوده این ضخامت است. هر چه ضخامت بیشتر شود، در کنار و همگام با آن مقاومت بالا می ‌رود. 4 میل برای نمونه های خیلی کوچک استفاده می شود. 5، 6، 10 و 16 میل در نمونه های معمولی و ضخامت 20 میل برای میزهای بزرگ استفاده می ‌شود. این مواد نسبت به فشار و ضربات مکانیکی به نسبت سایر عوامل محیطی حساس ترند. برش آن ها با کمک دستگاه CNC انجام می‌ گیرد.

 

قیمت شیشه رنگی برای میز 

شیشه رنگی بر اساس فاکتورهای متفاوتی قیمت گذاری می ‌شود. ابعاد میز در مقدار و ابعاد مورد استفاده تاثیر مستقیم دارد. ضخامت به کارگیری، نوع رنگ و خود جنس بسیار مهم هستند. طرح های مختلف هزینه متفاوتی می‌ طلبد. گذشته از همه این ها کشور تولید کننده و برند آن در قیمت اثر بسزایی دارد. برند های معتبر به دلیل کیفیت در تولید و اعتبار خود، نزد مخاطبان قیمت بیشتری دارند. به این نکته توجه کنید، کیفیت سبب ماندگاری شده و در نهایت ماندگاری شما را از هزینه دوباره معاف می کند.

جمع بندی
با پیشرفت در صحنه علم و تکنولوژی، کیفیت و ظاهر زندگی ما نیز تغییر پیدا کرده است. شیشه رنگی برای میز یکی از این موارد است. ابزاری که با دکوراسیون و طراحی فضاهای ما ارتباط مستقیم دارد. در زمان خرید و انتخاب مدل مورد نظر حتما به کیفیت و استحکام محصول توجه کنید.

 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

شیشه های طرح دار سندبلاست

 این نوع شیشه ها ممکن است در بسیاری از فضاهای داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. همانگونه که از نام این نو شیشه ها پیداست شن را با سرعت روی شیشه می پاشند که باعث مات شدن روی شیشه خواهد شد و با چسب های مخصوصی فضاهایی که نیاز به پدید آمدن طرح های متفاوت دارند را چسبانده که می توان هر طرح دلخواهی را از این طریق روی شیشه ایجاد کرد. موارد مورد استفاده:

 1- دربهای لابی 

2- شیشه های کابینت

 3- شیشه های سکوریت 

4- دربهای شیشه ای و مواردی از این قبیل

شیشه رنگی (لاکوبل)

شیشه های رنگی یا لاکوبل یکی از خدمات قابل ارائه صنایع شیشه و آینه آگاهی می باشد که در طرحها و رنگهای متفاوت عرضه می گردد. این نوع شیشه ها امروزه در طراحی و دکوراسیون داخلی نقش بسزایی ایفا می کند و طراحان و آرشیتکت ها در بسیاری از فضاهای داخلی جهت زیبایی از این نوع محصولات استفاده میکنند(بین کابینت,دیوار پوش,دربهای رنگی شیشه ای و مواردی از این قبیل هستند).

این نوع شیشه ها به دو دسته تقسیم می شوند : 1) ایرانی : با شیشه ایرانی جهت رنگهای تیره 

/ با شیشه وارداتی (کریستال) جهت رنگهای روشن
 به دلیل سبز بودن مغز شیشه های ایرانی و تلفیق آن با رنگ روشن،کریستال پیشنهاد میشود.

2)وارداتی: که ایرانی ها قابلیت سکوریت را دارند و وارداتی ها غیر قابل سکوریت می باشند.

استیند گلاس (stained glass)

استین گلاس تکنیکی است دست سازکه از اتصال انواع شیشه های رنگی , تراش دار, بافت دار و طرحدار به یکدیگر انجام می شود. این اتصال بوسیله فلزهای مخصوصی به اسم لدکیم صورت می گیرد که شیشه را بصورت یکپارچه به هم متصل میکند.
حرکت این فلز در دل شیشه ها نقوشی را ایجاد می نماید که هنرمند در طرح خود آن را ایجاد نموده است.

 

 کاربرد استین گلاس

این شیشه دکوراتیو منقوش می تواند در فضاهای مختلفی مانند: دربهای لابی و ورودی ساختمان ها , پنجره های تزیینی , سقف های کاذب , نورگیرهای شیشه ای , گنبدهای    شیشه ای و یا لایت باکس ها استفاده می گردد. و یا می توان گفت در هر فضای ساختمانی که کاربرد شیشه تعریف شده باشد استین گلاس هم به عنوان یک شیشه تزیینی کاربرد خواهد داشت.
از آنجاییکه این شیشه دست ساز می باشد می توان با هر نقش و طرح و ابعادی اجرا گردد.
نقوش و شیشه های مورد استفاده در این کار با توجه به سبک ساختمان و یا فضای داخلی آن اجرا می گردد.
به عنوان مثال:سبک مدرن , پست مدرن , کلاسیک , نئوکلاسیک , سنتی , مینیمال و یا حتی طرحهای رئال و یا هرآنچه طراح در نظر داشته باشد با این تکنیک قابل اجرا است.