شیشه رنگی

شیشه رنگی

شیشه ای کاملا مسطح و شفاف است که یک طرف آن با رنگی با کیفیتی بالا پوشیده می شود. این محصول در رنگ های متنوع و جذاب سفارشی تولید می شود در ضمن رنگ به صورت کوره ای میباشد که باعث استحکام رنگ در برابر حرارت و ضربه و خراشیدگی و ساییدگی میباشد 

آدرس ما در گوگل

آدرس دفتر مرکزی و کارگاه: تهران، دلاوران، تکاوران شمالی، سی متری اول شرقی، صنایع شیشه و آینه آگاهی، پلاک 180

دفتر:77895306-021 77895326-021 فکس 77899633-021

موارد استفاده از آن در دیوار پوش های شیشه ای رنگی جدا کننده ، نشانگرهای شیشه ای و تخته های وایت برد شیشه ای ، پیشخوان های شیشه ای رنگی ، دیوارهای دوش ، شیشه های هنری ، شیشه های اتوماتیک ، شیشه های کابین دوش ،رومیزی های شیشه ای رنگی ، شیشه دیوار پوش لابی استفاده می شود شیشه های لاکوبل جایگزین مدرن برای سایر مصالح موجود مانند کاشی و سرامیک و لمینت در صنایع تزئینی و و معماری در جهان است.

 

تاریخچه پیدایش شیشه و کشف آن با تاریخ تمدن بشر شروع می ‌شود. انسان اولیه توانست با صیقل دادن سنگ کاربردهای بسیاری برای آن بیافریند. در ابتدای این کشف، بسیار گران بود و افراد ثروتمند برای ساخت ابزار خود از آن استفاده می ‌نمودند. البته این اختصاصی بودن به علت سخت بودن تولید و به طبع گران بودن این محصول بود. اما امروزه استفاده عمومی از آن را شاهد هستیم. هر خانه ای را نگاه کنیم وسیله ای با این جنس به طور حتم در آن وجود دارد. 
امروزه در کنار نمونه های ساده و شفاف با تنوع بی نظیر در این صنعت روبرو هستیم. کاربردهای متنوعی دارند که یکی از آن ها، شیشه رنگی برای میز است. تغییرات بر جلوه ظاهری افزوده اند و نمای دیدنی را شکوه مندتر کرده اند. در ادامه در این باره توضیح بیشتری خواهیم داد. با ما همراه باشید تا حدودی با این بخش از دنیای هنری آشنا شویم.

 
 

شیشه رنگی از چه موادی ساخته شده است؟

تبدیل شیشه شفاف به نمونه رنگی با مواد ساده انجام می ‌گیرد. تلفیقی جادویی و هنرمندانه از شیشه، رنگ و لمینت باعث تولید این ساختار زیبا و پر جاذبه می ‌شود.
خود شیشه ترکیبی از مواد معدنی آهک، سیلیسیم و کربنات سدیم است. پایه ای که در همه نوع وسایل با این جنس در اطراف مان مشاهده می‌ کنیم که امروزه به صنعت طراحی و دکوراتیو ورود پیدا کرده اند. شیشه رنگی در فضا سازی نقش موثری داشته و آن را بسیار زیبا می‌ کند. پوشش دیوار، وسائل دکوری یا کاربردی و میزها گوشه ای از این کاربرد وسیع است.
برای ساخت شیشه رنگی از نمک های فلزی به دو صورت اتوماتیک و دستی استفاده می شود. نمک را با تجهیزات اتوماتیک را روی سطح می پاشند. اگر به صورت دستی این کار انجام شود، کافیست یک پیستوله را پر کنند. 
بعد از این مرحله، سکوریت انجام می ‌شود. با این عمل محصول در برابر ضربه و حتی حرارت مقاومت زیادی پیدا می ‌کند. لایه ای از جنس فایبر گلاس به منظور فرایند لمینت روی سطح سکوریت شده قرار می ‌گیرد. پشت لمینت چسب داشته که به سطح مورد نظر می ‌چسبد. لمینت باعث ایمنی شده و در صورت شکستن همانند اتومبیل فرو نمی ‌ریزد، بلکه یک حالت چسبنده ایجاد می کند. لمینت پوششی مناسب برای لایه قبل بوده که طول عمر آن را بیشتر می‌ کند. با خیال راحت برای میزهای خود از روکشی با این خصوصیات استفاده کنید.


 
 

شیشه رنگی رومیزی و طراحی دکوراسیون

اگر از شما بپرسند شیشه رنگی برای میز چرا استفاده می‌ شود، پاسخ شما چیست؟ شاید بگویید جذابیت دارد و دکوراسیون محیط های بیرون و درون را چندین برابر می‌ کند. اقدامی مدرن که تکنولوژی را در فضا سازی محل زندگی و کار پیاده می ‌سازد. این پاسخ درست است، ولی فقط همین نیست. میزها به خصوص نوع چوبی گران قیمت هستند
اگر آسیبی به سطوح آن ها وارد شود، بد نما شده و باید برای تعویض هزینه ای گزاف نمود. اما اگر از این وسیله روی سطح استفاده کنید، در صورت ضربه، اجازه آسیب به سطح حقیقی را نمی‌ دهد. شیشه رنگی برای میز روکشی ایمنی بخش در عین زیبایی است. این سطح غیر حقیقی را راحت تر با هزینه ای بسیار کمتر می‌ توان تعویض نمود. اگر که نگران لبه های میز شیشه ای هستید باید بگوییم که، لبه های آن با ابزار تراش کار می ‌شود و لبه های تیزش گرفته خواهد شد. پس نگران این روکش نباشید. به این خاطر که از امنیت کافی برخوردار است.
 

انواع شیشه رنگی برای میز

انواع میز که با شیشه های رنگی کار شده باشند به سه صورت دیده می ‌شوند. یک مدل که صفحه و پایه از جنسی دیگر دارد و صفحه ای از شی مورد نظر روی آن قرار می‌ گیرد. در حالت بعدی فقط پایه از جنس دیگری خواهد بود. در حالت سوم کل ساختار از مواد براق استفاده می شود.
 

تنوع در ظاهر

سه مدل براق، مات و متالیک، گروه بندی اصلی شیشه های رنگی را نشان می‌ دهد. برای میز های خود براساس سلیقه و دکور محیط اقدام به انتخاب نمایید. اگر قصد سوراخ نمودن یا ایجاد جا ساز روی میز را دارید نگران نباشید، شیشه رنگی رومیزی قابلیت سوراخ سازی دارند. نوع براق که به لاکوبل معروف است و در تهیه آن چه ما می‌ خواهیم، کاربرد وسیعی دارد. نوع مات سطحی نرم و مخملی به واسطه اسید کاری دارد. مدل متالیک در معرض نور حالت اکلیلی و درخشانی از خود نشان می ‌دهد. 
تنوع در انتخاب رنگ شیشه زیاد است. از همین رو انعکاس و بازتاب نور باعث محبوبیت این محصولات شده است. به طور حتم در لوکس نمودن فضا و دکوراسیون می ‌توان به سادگی از شیشه رنگی برای میز استفاده کرد. حتی با خرید یک شیشه رنگی برای میز می ‌توانید این فضا سازی را به راحتی انجام دهید. البته معمولا افراد برای تزیین انواع ناهار خوری اقدام به تلفیق هنرمندانه می کنند.
 

استحکام و ماندگاری

ضخامت شیشه رنگی برای میز ها متنوع است. از 4 تا 20 میلی‌ متر محدوده این ضخامت است. هر چه ضخامت بیشتر شود، در کنار و همگام با آن مقاومت بالا می ‌رود. 4 میل برای نمونه های خیلی کوچک استفاده می شود. 5، 6، 10 و 16 میل در نمونه های معمولی و ضخامت 20 میل برای میزهای بزرگ استفاده می ‌شود. این مواد نسبت به فشار و ضربات مکانیکی به نسبت سایر عوامل محیطی حساس ترند. برش آن ها با کمک دستگاه CNC انجام می‌ گیرد.

 

قیمت شیشه رنگی برای میز 

شیشه رنگی بر اساس فاکتورهای متفاوتی قیمت گذاری می ‌شود. ابعاد میز در مقدار و ابعاد مورد استفاده تاثیر مستقیم دارد. ضخامت به کارگیری، نوع رنگ و خود جنس بسیار مهم هستند. طرح های مختلف هزینه متفاوتی می‌ طلبد. گذشته از همه این ها کشور تولید کننده و برند آن در قیمت اثر بسزایی دارد. برند های معتبر به دلیل کیفیت در تولید و اعتبار خود، نزد مخاطبان قیمت بیشتری دارند. به این نکته توجه کنید، کیفیت سبب ماندگاری شده و در نهایت ماندگاری شما را از هزینه دوباره معاف می کند.

جمع بندی
با پیشرفت در صحنه علم و تکنولوژی، کیفیت و ظاهر زندگی ما نیز تغییر پیدا کرده است. شیشه رنگی برای میز یکی از این موارد است. ابزاری که با دکوراسیون و طراحی فضاهای ما ارتباط مستقیم دارد. در زمان خرید و انتخاب مدل مورد نظر حتما به کیفیت و استحکام محصول توجه کنید.

 

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و محتوای شما را جمع‌آوری می‌کند تا بتوانیم نظرات درج شده در وب‌سایت را پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، خط‌مشی رازداری و شرایط استفاده جایی که اطلاعات بیشتری در مورد مکان، چگونگی و چرایی ذخیره داده های شما دریافت خواهید کرد.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته